Jump to content
Dogomania

Chyba dołączy do was kolejna cavimaniaczka...


Recommended Posts

Chyba dołączy do was kolejna cavimaniaczka
tu zastanawiam się jaką rasę wybrać:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27056"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27056[/URL]

a teraz wy pradźcie:
- warto kupić, psa od najbliższych naszych sąsiadów (czechy, słowacja), znajoma zapłaciła 300 euro a przyzwoitego psa zapowiadającego się wystawowo (wydaje mi się nie drogo, mylę się) ale co z brrrrr "jakością"?
- czy możecie mi polecić tu lub na priv hodowlę wawską lub okolice (niekoniecznie najbliższe)
- jakie są na dziś widełki cenowie cavkow? jako cenę minimium: pies/suka
niehodowlana z wyraźną wadą już u szczenięcia górra: psiul rokujacy wystawowo, lub po wystepie w "szczeniakach"
- czy ktoś z warszawy i okolic planuje ciekawe jesienno-zimowe krycia?

no i maść, którą wybraliście i dlaczego?
mi najbardziej podobają się BH i tricolory, ale może ktoś mnie przekona do dwóch pozostałych...

najchętniej kupiłabym sukę ok. 6-9mcy lub zamówiła/kupiła szczenię na od biór wczesną wiosną przyszlego roku...

Link to comment
Share on other sites

Owszem , w Czechach i na Słowacji, mają ładne psy, niemniej wybitne psy wystawowe kosztują tam mniej więcej tyle samo co u nas. Parę lat temu było tam taniej, teraz ceny się wyrównują.
Co do hodowli - ja wybierałabym małą hodowlę (taką wybrałam ;). W takiej masz pewność poświęcenia dużej uwagi, czasu szczeniętom.
W okolicach Warszawy jest kilka hodowli, ale różne są losy wystawowe ich szczeniąt.
Jak coś, to zapraszam na forum,tam są hodowcy, wystawcy, właściciele, którzy udzielą ci informacji.

Link to comment
Share on other sites

cavisiu, mało aktywne to forum ...
Ale dzięki oczywiście wielkie za link

Chuba będzie musiał poczekać mój piesek(a raczej ja na niego), o czym piszę wątku na "wszystko o psach". Mój facet nalega, żeby pies pojawił się jednak nie wcześniej niż po naszej przeprowadzce w przyszłym roku. Chyba, bo toczę "wojnę psychologiczną" hehe i może uda się jednak przeforsować zasikiwanie starego mieszkania przez szczeniaczka. Mój facet jednak dziś powiedział " Szczeniaki są po to, m.in: żeby sikać na parkiety i nie widzę tematu" :lol: oraz bardzo groźnym tonem "daj mi spokój, jesteś dorosła, kup sobie". Chcę żebyśmy oboje chcieli kupić "sobie", podobnie jak koty, w których jesteśmy zakochani ale to była rzeczywiście 100% wspólna decyzja, a teraz trochę jest "veto" z jego strony.

Jakoś się wyraziłam niejasno -widełki chciałam dla porównania, bo chyba sama nie będę mieć ambicji wystawowych (chyba, ze mi jednak odbije do przyszłego roku). Bardzo zależy mi natomiast na dwóch sprawach, żeby psy nie były obciążone typowymi dla cav chorobami *(serce, rzepka...) ale rozumiem, żeby mieć hodowlankę badania są konieczne i tu mogę być spokojna? Czy nie? domagać sie od hodowcy jakiś zaświadczeń? Zielona jestem.

I zgadzam się z tobą, ze fajnie miec psa wypieszczonego (oby nie za bardzo -bo z niektórymi złymi nawykami trudno potem walczyc, jak moich rodziców jamnik długowłosy nauczony "sępienia" przy stole w domowej hodowli, a drugi szorstki z hod. kennelowej -100% psa w psie hehe) i dobrze przygotowanego do życia w rodzinie (ale mi się napisało heheh).

I chyba takiej hodowli szukam.
Najlepiej z okolic Warszawy lub z Mazowsza,
chętnie kupiłabym starszego szczeniaka, który się bidul jakoś nie sprzedał lub szczenie nie rokujące wystawowo (np. z jakąś drobną wadą umaszczenia albo coś). Suczkę. Gdyby się wam coś obiło o uszy to dajcie znać na pw.

Link to comment
Share on other sites

Witaj miuimiu:-)
bardzo fajnie ze zainteresowaliscie sie z mezem ta wspaniała rasa , cavaliery sa przeurocze i ja juz bez nich nie moge zyc :-)

Jesli chodzi o wybor odpowiedniego pieska musisz zastanowic sie dobrze czego od niego oczekujesz czy ma byc to piesek tylko jak sie to mowi "na kolanka" czy tez piesek wystawowy .
czasem jest tak ze ktos mowi ze owszem on chce pieska tylko "do kochania" po co mu wystawy itp. a potem jednak nabiera checi, "połyka" tego bakcyla wystawowego ale ze swoim pieskiem nie moze sie wystawiac, nie mowiac juz o zakładaniu hodowli ...
Dlatego tak wazna jest ta pierwsza decyzja trzeba przemyslec wszystko sobie i poukładac w głowie :-)

Jesli chodzi o ceny :
Cena cavalierka z wada np jedno oczko niebieskie , brak umaszczenia na głowie tzw.piratek, zły zgryz itp mozna nabyc za około 1000pln cena pewnie jest uzalezniona od hodowli z jakiej malec pochodzi .
a wystawowe szczenie, no coz ceny teraz sa rozne ja swojego pierwszego cavaliera kupowałam w Czechach prawie 3 lata temu i zapłaciłam mojemu hodowcy 500 Euro za 9 tygodniowego chłopczyka .
Jesli chesz wystawowe szczenie warto poszukac na stronach internetowych , wiekszosc hodowli juz takowe posiada .Poogladac sunie z takiej hodowli jesli sie da na "zywo" na jakiejs wystawie , sprawdzic jakie maja dokonania na ringach one i pozostałe pieski w tej hodowli, jakie rodowody , jesli miały juz mioty jak rodzenstwo zaprezentowało sie na ringach co zdobywa i jak wyglada itp. kim jest tatus przyszłych szczeniaczkow jakie ma osiagniecia,rodowod i czy Ci sie podoba .

napisałas
cyt:"ale rozumiem, żeby mieć hodowlankę badania są konieczne i tu mogę być spokojna? Czy nie? domagać sie od hodowcy jakiś zaświadczeń? Zielona jestem."

Nie, badania nie sa konieczne i wymagane przez ZK jak to jest w przypadku np.owczarka niemieckiego -dysplazja,
ale kazdy prawdziwy hodowca dba o swoje pieski i bada wszystkie i nalezy naciskac na to aby pokazał badania i ojca i mamy szczeniaczkow jesli nie chce lub jakos wykreca sie od tego -moja rada- jak najdalej od takich hodowli.

Pozdrawiam serdecznie
Bogusia

ps do zobaczenia w Warszawie na miedzynarodowej wystawie mam nadzieje ze bedzie sporo cavaisiomaniakow :-) my jedziemy li tylko towarzysko i bedziemy pstrykac fotki .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...