Jump to content
Dogomania

Na czym dokładnie polega przebiałczenie?


Recommended Posts

Witajcie

Dużo czytałam na temat przebiałczenia psa ale tak naprawde do dziś nie wiem o co dokladnie chodzi, a mianowicie co to powoduje i w czym można pieskowi zaszkodzić?

Jak sie objawia przebiałczenie psa, czy są jakieś symptomy?

Może uznacie że nie wiem tak prostych rzeczy ale bedę wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przebialczenie jak sama nazwa wskazuje jest nadmiernym udzialem bialka w diecie psow w stosunku do zapotrzebowania. M.in mieso i nabial zawieraja duze ilosci bialka, ale nie tylko. Karmy dla szczeniat maja wieksza zawartosc bialka anizeli karmy dla psow doroslych.

Bialko odgrywa bardzo wazna role w prawidlowym rozwoju psow, ale jego nadmiar w porownaniu do faktycznego zapotrzebowania moze powodowac np. rozne zmiany skorne podobne do zmian alergicznych (lub zmiany alergiczne) np. swiad, lupiez, matowienie siersci.

Ograniczenie ilosci bialka w pokarmie powinno spowodowac ustapienie objawow, jednak w przypadku szczeniat powinno to nastapic po konsultacji z weterynarzem.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Na temat przebiałczenia niestety nie czytałam zadnych publikacji,ale na moim osiedlu jest suczka dobermana,ktora została przebiałczona.Rozmawiałam z jej włascicielem na ten temat,poniewaz z daleka rzuca sie w oczy,ze cos z nia nie tak.Wyglada jakby miala jakas chorobe skory albo tez blizny po oparzeniach-cale ciało pokryte placami bez siersci,zwlaszcza gorne partie.Powodem takiego stanu było podawanie przez własciciela w wieku rozwoju suczki duzej ilosci jajek bodajze 10 na tydzien.Dopiero na wizycie u weta.dowiedział sie,jak bardzo zaszkodził suczce ale zmiany na ciele sa nieodwracalne.

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...