Jump to content
Dogomania

Trzęsące się łapy u 10-letniej goldenki


Clavia

Recommended Posts

Mam taki problem z moją Maszką. 10-letnia goldenka. Drżą/ trzęsą się jej przednie łapy. Jak siedzi i stoi to najbardziej to widać.

Prześwietlenia czyste, biochemia i morfologia, wszystko w normie. Macie jakieś pomysły, albo spotkaliście się z czymś podobnym?

Weterynarze bezradni, kazali podawać magnez, mimo, że w  badaniach jest w normie, albo mówią,że to starość -.-

Generalnie suka pełna energii, co prawda już nie biega jak kiedyś, ale galopuje, nie widać, żeby ją coś bolało, nie ma problemów ze wstawaniem itp.

Link to comment
Share on other sites

Moim pomysłem jest zbadanie tarczycy. Bardzo często powoduje zaburzenia neurologiczne, w tym neuropatię obwodową. A goldeny i labradory są predysponowane do niedoczynności tarczycy. 

A suplementacja magnezu jak jest w normie może jej zaszkodzić, więc ja bym go odstawiła...

Link to comment
Share on other sites

Nie pamiętam co było badane w tarczycy, nie mam przy sobie tych badań a mama wyjechała. O kręgosłupie nie myślałam, ale nie reaguje bólowo na dotyk w żadnym miejscu, kręgosłup też uciskałam i nic. Najgorzej, że moja mama nie chce się zgodzić, żeby jej dać narkoze czy głupiego jasia, nawet żeby zęby wyczyścić z kamienia bo starszy pies i boi się, że się nie obudzi. Niestety moje argumenty do niej nie docierają i każe mi się zająć swoim psem. Tyle, że Masza też jest moim psem i się o nią martwię.
O badania krwi to pół roku się prosiłam. A jak na 10 letniego goldena to jest w super kondycji, żadnej depilacji na szczęście. Tarczyce jej badaliśmy bo zaczęły jej się robić takie ciemne plamki ma całym ciele, ale podobno to normalne

Link to comment
Share on other sites

Tak w ogóle to weterynarze nie uważają, żeby te łapy to powód do zmartwień, cytuję "no cóż, starzeje się". I zastanawiam się czy to ja jestem przewrażliwiona i czy powinnam się z tym pogodzić i odpuścić?
Aczkolwiek serce mi się ściska jak na nią patrzę i widzę, że już bardziej chcę niż może :(

Link to comment
Share on other sites

przy problemach neurologicznych z odcinka szyjnego czy tez piersiowego pies nie odczuwa bólu w kregosłupie bo to nie boli,problem jest w przewodnictwie nerwowym ,"chore"sa nerwy "wychodzace"z tych odcinków,może gdzieś sa drobne wapnienia w kregosłupie których nie widać na zdjęciach rtg a takie struktury moga uciskać na nerwy powodując słabe przewodnictwo i"trzęsienie się "łap.

p.s.rozumiem że poziom wapnia i potasu też robiono

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...