Jump to content
Dogomania

Kto z was wystawia swoje psiaki?


julieczka_poz

Recommended Posts

Nie ma głupich pytan Julieczka .. mogą byc tylko nie mądre odpowiedzi :PROXY5: ..ja sie tam w hodowli i wystawach nie wymądrzam , jestem czysto rasowym miłosnikiem tych psow.. piękne , dostojne , kochane ... chyba nigdy w zyciu nie miałam takiej satysfakcji z posiadanego psa jak z niej..choc kochac to kochałam wszystkie tak samo mocno .. :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julieczka_poz']chcialam sie tez zapytac czy jak sie zalatwia pozwolenie to oprocz metryki i szczepien cos wiecej trzeba ? bo mam nadzieje ze nie bede miala z tym klopotow. Czy ksero metryki moze byc? bo orginal w zwiazku.[/quote] :lol: Ja wystawiam, a oprócz tego działam w zwiazku. Na wszystkie pytania odpowiem ci szczegółowo. :lol: :lol: Psy wystawia sie w klasach: - szczeniąt od 6 do 9 m-ca :lol: młodzieży od 9 do 18 m-ca. :lol: pośredniej od 15 do 24 m-ca, :lol: otwartej od 15m-ca do 8 roku życia. W klasie użytkowej są wystawiane psy, które ukończyły szkolenia, w przypadku rotka IPO.W klasioe championów, te które są championami. W obu tych przypadkach, zgłaszając psa na wystawę MUSISZ dołączyc kserokopię albo championatu, albo dyplom ukończenia szkolenia. Na kopi metryczki masz napisany numer rejestracyjny i dopuki nie masz rodowodu na zgłoszeniu wpisujesz tylko ten numer, oraz wszystkie dane psa, takie jak ma na metryczce. W rubryce numer PKR wpisujesz -w przygotowaniu, bo to jest właśnie numer rodowodu. Formularz weżmierz sobie ze związku i nie musi on byc konkretnie na tą wystawę, tylko ogólny, albo przesłać e-mailem na adres danego oddziału. Datę przyjmowania na wystawę znajdziesz na stronie danego oddzialu, tak jak i formularz /jeżeli chcesz zgłoszenie przesłać e-mailem/.Za każdą wystawe musisz uiścic opłatę, możesz opłacic na poczcie, ale zawsze kopie opłaty wziąć na wystawę. Jak będziesz miała rodowód, to też go trzeba skserować i dołączyc do zgłoszenia. Tyle narazie na temat zgłoszenia, jeżeli bedzie cos nie jasne to pytaj.:lol: :lol: Na ringu pies musi pokazać zgryz i czasmi sędziowie u psów badaja jądra.Zgryz u rottków musi byc nożycowy, tj, szczęka zachodzi na żuchwę, ale tak bez odstępu./.Czy byłas kiedys na wystawie, bo może już to widziałaś? Książeczka zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliżnie będzie ci potrzebna na wejściu na wysrawę, tam zawsze stoi wet. który to sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

Na wystawach bywalam tylko jako widz. I nie bardzo sie interesowalam kewstiami technicznymi ;) a psiaka chcialam kiedys chociaz raz wystawic bo to dla niego dobra terapia by byla chyba. Ale ze wzgledu na jego obecne zachowanie to poczekam az skonczy szkolenie i "skruszeje" troche.
Kiedys, zanim kupilam swojego pierwszego rottweilera, to nie darzylam sympatia tych psow. Kojarzyly mi sie tylko ze zaslinionymi, czarnymi "kulami" z miesnii, biegajacymi za plotami posesji, nie szczekajacymi tylko roziacymi takie charaktarystyczne fu,fu, fu, wrrrr, wrrr, wrrrr. Ale jak sie pojawila ta kuleczka w naszym domu to zakochalam sie na dobre w tych psiakach. Psy jaie mialam to byly raczej kundelki, bardzo wierne i kochane jak to kundelki, teraz tez mam suczke kundelka. Ale przewinal sie tez ONek, Dog niem., rotek a ostatnio nawet byl York przez 3 lata co odbilo sie mocno na mojej psychice i po jego smierci (bardzo mi go szkoda bo byl piekny jak "smok") natychmiast musialam sobie kupic jakies madrzejsze zwierze i mniej uciazliwe. Bylo z nim wiecej klopotu niz z rottweilerem mam teraz.
Jakze by nasze zycie wygladalo gdyby nie bylo w nim psow? ja sobie tego nie wyobrazam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julieczka_poz']lapiovra dzieki za info. wrazie czego wiem juz gdzie przyjsc po jeszcze :lol:[/quote] , Jeżeli pies jest niesforny, podskakuje i bryka, :evil_lol: a będziesz go wystawiać w klasie szczeniąt,to sędzia oceni psiaka i nic sie nie dzieje. Po to jest taka klasa, aby pies i właściciel mogli się oswoić z wystawą. W klasie młódieży też jeszcze w zasadzie pies nie musi stać jak posąg. W klasach dorosłych wymagania rosną, pies juz musi być grzeczny. Natomiast nigdy nie jest tolerowane rzucanie sie na inne psy, czy też chęć ugryzienia. Dlatego zachęcam cię do wystawienia wcześniej psiaka i przyjżenia się jak wystawianie powinno wyglądać. Pokazywanie zgryzu polega na tym, że pies musi mieć zamkniętą kufę, bo wtedy widać.Tak jak ci pisałam, jak nie wiesz czrgoś to pytaj, chętnie ci wyjaśnię.:bigok:

Link to comment
Share on other sites

Jejku alez to wszystko powaznie brzmi ;) Niewyobrazam sobie Borga stojącego jak posąg. Kiedy jest sam to oczywiscie robi to pieknie, natomiast kiedy widzi inne psy to kaplica jest... mnie tezma w tedy w glebokim powazaniu... No ale po to chodze z nim na szkolenie, niech sie uczy, w koncu mlody jeszcze jest i miewa "ataki glupizny". Czy wiesz moze gdzie jest dostepny jakis plan wystaw albo cos w tym stylu, moze poszukam cos z poblizu... No i jaka jest oplata, czy to zalezy od rangi wystawy? czy jest stala ?:???: :???:
A z nowosci to odkrylam ze moj pies ma obsesje na pukncie patykow. Na dworze mroz a on laduje sie do strumyka patyczki wylawiac, znosi mi do domu dewno !! od malutkiej galazeczki po spore pienki. Zawsze cos wyhaczy na spacerku zeby nie miec pusto w pysku:lol: swirusek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julieczka_poz'] Plan wystaw powinnaś dostać w swoim oddiale na 2006 rok. Jeżeli by nie mieli, to wejdż na stronę Związku kynologicznego w Polsce, kliknij na wystawy i masz cały komplet. Opłatę ustala sobie każdy oddział, więc jest różna, ale też za wystawę miedzynarodową zapłacisz zawsze więcej, bo inne są koszty jej organizacji.:lol: Sądzę ze pomalutku sobie pieska wyszkolisz.Rottki rozwijają siedośc dlugo, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Z tego co wiem to Borg jest młody/ napisz ile ma / i jeszce troche będą sie go trzymać głupoty. Ja mam prawie 2 letnią suczkę, a jeszce tak wariuje czasani jak szczeniak, Natomiast uczulam cie na to, aby nie startował na ringu do psów i ludzi. Juz teraz pomału sobie go układaj pod tym kątem.:lol: Po odbiór rodowodu idziesz Z PSEM, wtedy kierownik sekcji ma obowiązek obejrzeć ci psa i wstępnie ci go określi.Zawsze możesz go zapytać jak wystawić rottka na wystawie i czy ma wszystko w porządku, tj, zgryz, czy są jądra w mosznie, bo to są cechy dyskwalifikujące, no i jak się ogólnie prezentuje. :lol: Patyczkami sie nie przejmuj, musi sie chłopczyk pobawić. Ja powiedziała bym, że nie świrusek tylko wesołek.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Właściwie to one poważnieją dopiero około 4 roku życia, a wszystko zależy taz od temperamentu psa.:lol: Ja nie chciałam cie wystraszć tym posągiem, bo do tego się dochodzi. Sądze , że z takiego:diabloti: będzie powoli :lol: taki chłopczyk. Na szkoleniu jest komenda "stój", to niech nie stoi niedbale tylko go sobie ustawiaj w pozycji wystawowej. Nie zniechęcaj się, a powoli wszystko dojdzie do normy.:bigok:

Link to comment
Share on other sites

Nie odrazu Rzym zbudowano,zdaje sobie z tego sprawe. To nie jest moj pierwszy pies. Pan ze sklepu dla zwierzakow ktory sam wystawia pokazal mi doklak\dnie jak pies powinien stac i staram sie do tego dazyc. ale to zawsze jest na drugim miejscu bo najpierw pracuje nad tym zeby poprostu dobrze sie zachowywal zwlaszcza wobec innych psow. Bo kiedy jest sam to poprostu cudo :) Borg ma 7 miesiecy. Mialam przedtem rotka. Odszedl 3 lata temu. Mialam go 10 lat wiec juz poprostu zapomnialam jak to jest miec szczeniaczka:lol: Wiem juz na dzis ze jest on psem silnie dominujacym. Mnie uznal za pania ale jeszcze proboje mnie zdominowac wiec poki co to jest taka "walka". Jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze wyrosnie troche z tego :) a jak nie to go wykastruje :diabloti: Nie znam sie na zgryzie ale wydaje mi sie ze ma leciutki tylozgryz, nie jest to takie jak rysuja w ksiazkach ;) ale tak mi sie wydaje. I nasuwa mi sie pytanie, ze skoro jest mlody i rosnac jeszcze bedzie to czy istnieje mozliwosc ze mu sie to jeszce ciupinke zmieni w jedna albo w druga strone. Dla mnie to tam zadna "tragedia" ale skoro to dyskwalifikuje to czy nie bede mogla go wystawic? mi tam nie zalezy na tym zeby to byl czampion tylko na tym zeby poprosty sie tam przejsc i zdobyc jakies dosiwadczenie. A dla niego obecnosc tylu psow bylaby dobra lekcja.
Na dzien dzisiejszy to Borg wyglada pokracznie ale ten typ tak ma :)
najbardziej uwielbiam jego ogon, tak fajnie "faluje" jak biego zwlaszcza klusem :p Moj pierwszy rotek (niezapomniany Dago) nie mial ogona i tak krecil lekko tyleczkiem jak sie cieszyl. Teraz nie moge sie nacieszyc widokiem tej wspanialej kity Borga, jak nia "zamiata". Piekne. Piekne psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julieczka_poz'] Juleczko spokojnie. To bardzo młody piesek, wszystko przed wami.Piszesz, ze jest pan co wystawia , niech on obejrzy Borga, a w szczególności zęby. W żuchwie/dolna / mają być jeszcze za kłami małe ząbki P1. Ich brak tez dyskwalifikuje. Borg powinien je już miec. Wyłażą pomiędzy 6 a 7 miesiącem. Gdyby miał jakąś wadę dyskwalifikującą, to zawsze zejdziesz z ringu z ocena dobrą, a to dla psa ocena nic nie warta. Narazie nie myśl o żadnej sterylizacji ani ze względu na charakter ani na urode. Nic do końca nie wiadomo. Ja o samych ocenach wystawowych mapisze ci innym razem. A teraz głowa do góry.:lol: :lol: :lol: Napisz z jakiej hodowli jest Borg i od kogo. Trochę znam po samych przydomkach, to tak jak nazwisko psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...