Jump to content
Dogomania

Karmy typu Energy - POMOC!


blaira

Recommended Posts

Witajcie,

Licze na wasza pomoc.
Mianowicie jestem w trakcie poszukiwan karm typu energy dla swoich psow.
Czemu energy? trenujemy agility, pozatym sa to psy typu bul wiec nie dosc ze sa adhd nawet domu to zalezy mi rowniez na masie psow, w szczegolnosci ze jeden z nich jest psem wystawowym.Wazy ok 18 kg
Jego karmilam obecnie Nutra Nuggets Professionalem, obecnie konczy mi sie ta karma i chialabym wyprobowac cos nowego/innego. Niestety planowalam kupno PRISM gdyz jestem w klubie EAGLE PACKa jednak obecnie brak jest tej karmy u dystrybutora :shake:
Drugi pies, a wlasciwie suka tez cwiczy agility jest bardziej atletyczna, ale moim problemem jest jej uczulenie na kurczaka. Wazy obecnie ok 25 kg
Chcialabym wyprobowac dla nich cos nowego, co nawet im by lepeij posluzylo niz karmy dotychczas.
Polecono mi Pro Plana athletic L&R tylko martwi mnie to ze jest to dla psow +25.
Ciezko jest dostac karme energy dla alegika.

Wiec ak...moje pytanie brzmi jaka karme byscie polecili...cena jest wazna ale w fazie testowej obecne az takiej roli nie gra, ale bez przesady. Wiekszosc i tak kupuje w hurtowni.

Czy myslicie ze Pro Plan jest godny polecenia? Nie wiem czemu ale mam jakies troche bory do karm Pro Plan i Eukanuba moze za duzo historyjek sie nasluchalam....:shake:
Wiem ze kazdy pies przyswaja inaczej karme, mialam zreszta okazje przetestowac pare dla alergika, ktore nie dokonca mi odpowiadaly.

Wiec jakie jest wasze zdanie...ktora dla was karma typu energy jest najlepsza badz godna polecenia?

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']
Polecono mi Pro Plana athletic L&R tylko martwi mnie to ze jest to dla psow +25.
Ciezko jest dostac karme energy dla alegika.

(...)

Czy myslicie ze Pro Plan jest godny polecenia? Nie wiem czemu ale mam jakies troche bory do karm Pro Plan i Eukanuba moze za duzo historyjek sie nasluchalam....:shake:[/quote]
moja suka ma AZS więc przetestowałam wiele różnych karm dla alergików. Dodatkowo spędzamy aktywnie czas (agility, frisbee, i inne) więc potrzebna była karma wysokoenergetyczna, bo się suka wypalała. Od dobrych kilku miesięcy karmię PPP L&R Athletic i jestem bardzo zadowolona. Nie przejmuj się tym, że karma ta jest dla psów powyżej 25kg - pies to pies :) zmniejsz tylko dawkowanie odpowiednio do wagi i będzie ok. Moja suka też waży mniej.

Link to comment
Share on other sites

Orijen raczej odpada jeśli pies jest uczulony na kurczaka.Chyba że z rybą,ale już Eskimosi zaobserwowali brak siły do pracy na takiej diecie.Jeśli masz zastrzeżenia do PPP to polecam Kobersa(Astor,Auslese,Eorodogfood,Energie Hochleistung)tylko mogą być problemy z kupnem.Albo Luposan Sport Sensitive.

Link to comment
Share on other sites

Aten@ bardzo dziekuje za wypowiedz, mysle ze kupie opakowanie mniejsze na poczatek i zobacze jak sie sprawuje. Moj 2 pies nie jest uczulony ale wygodniej kupowac 1 wor niz 2 oddzielnie ;)

O Kobersie tez myslalam, jednak rzeczywiscie ciezko go dostac poza tym nie ukrywam ze mam dostep do hurtowni gdzie ceny troszke nizsze, napisalam do nich moze maja tez opakowanie mniejsze testowe :cool1:

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']z karmami trzeba osroznie, tak jak Atenie podpasowala ppp athletic tak u nas nie, acana czerwona sie fajnie sprawdzila, proformance pro power tez ok[/quote]
Bogna, zastanów się przez chwilkę zanim coś napiszesz... Blaira ma psa uczulonego na kurczaka, więc jak możesz polecać jej karmy, których głównym składnikiem jest właśnie kurczak ?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za opinie...az taki laik ze mnie w karmach nie jest znam wiele, jednak duzo z nich nie probowalam.
Na pocztek sprobuje PPP kupie mniejsze opakowaniei zobaczymy jak oba psy na nie zareaguja :) A jak mi sie nie spodoba to bede myslec dalej

Firma Kobers calkowicie wycofala sie z polskiego rynku :shake:
A o Brit Care nic nie slyszalam...ale sam Brit byl dla mnie karma troszke nizszej klasy, ale o care nic nie wiem

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...