Jump to content
Dogomania

Dalmatyńczyki-wymiary


Dalmati&Maja

Recommended Posts

Witam!!! Zastanawia mnie to jakiej właściwie wielkości są dalmatyny :P We wzorcach rasy podana jest waga tak ok. 25 kg. a wzrost suki ok.59 cm. a psy ok. 61 cm. (orientacyjnie). A jakie wymiary mają Wasze nakrapiane? :P :D Proszę powiedzcie bo zastanawiam się jak duża będzie moja sunia :fadein: . Acha i jeszcze jedno kiedy przestaly rosnąc na wzrost :wink: ?

Link to comment
Share on other sites

Banderia bardzo dużo :o przeciętnie ważą ok. 25 kg. :D To była wieelka dalmatynka :lol: A ile wzrostu w kłębie?

Już napiasłam, że była w górnej granicy wzrostu wg. wzroca rasy :-?

Powiedziałabym, że raczej dalmatynki ważą przeciętnie więcej niż 25 kg. Wiele osób zajmujących się rasą twierdzi, że waga podana we wzrorcu jest nieco zaniżona. Oczywiście zdarzają się osobniki o wyższej i niższej wadze, normalne odchylenia w populacji.

Link to comment
Share on other sites

Czyli faktycznie jest to zróżnicowane :D Sądzę, że może mieć na to wpływ podawane jedzenie. Psy karmione suchą karmą i samymy gotowymi pokarmami będę zawsze większe i cięższe, za sprawą hormonów wzrostu dodawanych do tych "specjałów"... :-? a te karmione domowym jedzeniem, gotowanym mięskiem itd. będą mniejsze, ale za to zdrowsze :D Tak powinno przynajmniej być... A czym karmicie swe dalmatyny? :P

Link to comment
Share on other sites

Nie, wysokość i typ budowy są uwarunkowane genetycznie. Obecnie raczej nie zdarzają się psy (oczywiście z tych zadbanych), które by nie dorosły do swojej genetycznie zaprogramowanej wysokości z powodu niedoborów żywieniowych. Niezależnie od tego czy są karmione suchym czy naturalnym.

20 kg waży moja gończa polska :) wzorcowego wzrostu i wagi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jenny waży 25 kg a w kłębie ma 55 cm.

Od samego początku wiedziałam, że nie będzie ogromna i się sprawdziło :D

Parę dni temu spotkałam Pana, który ja wychował. Powiedział mi, że wyrosła taka sama jak jej matka ale charakter ma ojca :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...