Jump to content
Dogomania

Staffikowe "Ideały"


Recommended Posts

Wpełni się zgadzam z tym co napisał bill.Też odniosłam wrazenie że coraz bardziej staffiki w Polsce przypominają miniaturowe buldogi.Bardz cięzko jest uzyskać piękna dużą głowe przy jednoczesnym zachowaniu budowy ciała terriera.Ale mam nadzieje że wszystko wroci do normy i nie będziemy zastanawiac się czy to co widzimy na wystawie jest staffikiem czy "buldozkiem francuskim z dziwnymi uszami",bo takie zdanie (pytanie) od osób postronnych na wystawie(np. w Szczecinie)już udało mi sie podsłuchać.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wspaniały topik, wyśmienicie się go czyta !!! Proszę o więcej :multi: !!!
Ponieważ nieuchronnie zbliża się czas podjęcia decyzji co do kolejnego psiego domownika - staffika właśnie i czas "biegania " po hodowlach - mam skromne pytanko do wszystkich hodowców i miłośników rasy: gdzie, u kogo można zakupić np. Annuale, może płyty CD lub DVD ze znaczących wystaw bądź hodowli (nawet kopie) i tym podobne materiały ? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco']Wspaniały topik, wyśmienicie się go czyta !!! Proszę o więcej :multi: !!!
Ponieważ nieuchronnie zbliża się czas podjęcia decyzji co do kolejnego psiego domownika - staffika właśnie i czas "biegania " po hodowlach - mam skromne pytanko do wszystkich hodowców i miłośników rasy: gdzie, u kogo można zakupić np. Annuale, może płyty CD lub DVD ze znaczących wystaw bądź hodowli (nawet kopie) i tym podobne materiały ? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi !!![/quote]
To zalezy czego szukasz,jezeli zalezy Ci na czarnym staffiku to w Polsce sa naprawde piękne i jest w czym wybierać.W kolorowych specjalizują się czesi a białe to zdecydowanie rosja itp.kraje.U nas czasami zdaza się kolorowy miot ale to żadkość.Co do prasy tematycznej z tym też bywa różnie,chyba najlepszym zródłem informacji jest jednak internet.Bull&Terrier wydawany przez KTTB zawiera ciekawe artykuły zdjęcia i relacje z wystaw.Można też od nich kupić broszury archiwalne.Napewno będa mieli swoje stoisko na wystawie w Poznaniu.

Link to comment
Share on other sites

O taaak !!! Staffik czarny jak smoła !!! To jest to !!! Chociaż mam słabość także do mocno rudych z czarną maską...
Chodzi mi przede wszystkim o wydawnictwa typu: Annual, Yearbook itp. oraz ewentualnie o płyty z nagraniami prestiżowych wystaw, gdzie występują psy zbliżone mniej lub bardziej do ideału.
Mam cichutką nadzieję, że nie zaśmiecam topiku...:oops:, no i że dyskusja trwać będzie nadal ;).

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]To zależy ile chcesz wydać kasy na literaturę, ja polecam od razu walić do źródła, czyli zamówić w UK [url]http://www.thesbtannual.com/[/url] oni wysyłają na cała Unię, na e bayu możesz poszukać czasami trafiają sie fajne książki o tematyce rasy, annuale nie najtańsze ale cieszą oko jak diabli:) dla miłośnika rasy cud miód i orzeszki, czasami na niektórych specjalistycznych wystawach zagranicznych czy klubówkach np Joe Mallenie można dostac starsze egzemplarze w niższych cenach.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco']O taaak !!! Staffik czarny jak smoła !!! To jest to !!! Chociaż mam słabość także do mocno rudych z czarną maską...
A ja mam takiego!! :eviltong::eviltong:
Antek
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/93/2feb3c89ac2bcd16.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/84/bf3bf222f07adbef.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oj maczał, maczał i to nie tylko pazurki hi hi.
Ale jak widać nie daleko spada jabłko od jabłoni!!
Ale odziedziczył nie tylko urodę , miłość do ludzi typowo staffikowa, nienawiść do obcych samców również.
Ale do kotów mu sie poryrało , lubi kocha i szanuje nawet obce. Każdy według niego nadaje się do zabawy co bywa grożne bo nie kuma , że obcy może wydrapać oczy.
Generalnie klasyczny kochany stafior

Link to comment
Share on other sites

FORGETA - po jakich konkretnie rodzicach jest Twój Antonio ?
BILL - wielkie dzięki za link. Właśnie o taką literaturę mi chodziło !!! A może jest ktoś, komu zbywają Annuale, np. starsze roczniki i byłby w stanie je odsprzedać ?
Proszę o dalszą konstruktywną dyskusję na temat staffikowych ideałów i wklejanie super fotek superstaszków !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...