Jump to content
Dogomania

Ropomacicze


Klara80

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Dwa dni temu zdiagnozowano u mojej 6-letniej suczki ropomacicze. Wybiki krwi były dobre - pozwalające na operację. Wątroba i nerki nie zostały zakażone. Minęły dwie doby a suczka cały czas spi. Kiedy wychodzę z nią na spacer to wypróżnia się, ale nie chce chodzić, zatrzymuje się i stoi długo jakby ją bolało. Jest pod opieką lekarza, raz dziennie dostaje antybiotyk i leki przeciwbólowe, z rany nic się nie sączy. Ma umiarkowany apetyt, mogłaby nieco więcej pić. Niepokoi mnie też że ma niską temperaturę: 37.4 
Wiem, że to dopiero druga doba po operacji, jednak jak czytam na innych forach to widzę, że już na drugą dobę większość piesków wraca do życia.
Czy ktoś z was przechodził przez to? Jak długo trwała rekonwalescencja?  

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś u weta i rzeczywiście temperatura w porządku. Powiedział, że pies jest w bardzo dobrym stanie jak na drugą dobę po operacji. Może trochę za bardzo panikuję :( ale było to dla mnie straszne przeżycie. Choroba rozwinęła się tak szybko i praktycznie bezobjawowo. Gdyby nie to moje "przewrażliwienie" to bym nawet nie zauważyła i mogłoby być już za późno. Nawet jeśli uda się uratować suczkę, to może dojść do zakażenia innych organów w tym nerek i wątroby!

Nie mogę sobie darować, że nie wysterylizowałam jej wcześniej..  Ropomacicze jest wyjątkowo podstępne. Jeśli czyta to ktoś kto się waha czy sterylizować to niech uczy się na cudzych błędach i czym prędzej to zrobi. 

Link to comment
Share on other sites

Mija czwarta doba od operacji i sunia wraca do życia :) Jeszcze czasami wyleci jej parę kropelek ropy, ale upewniłam się u weta, że może tak być jeszcze przez dwa tygodnie. Uff, chyba najgorsze już za nami...

 

Pamiętajcie, sterylizujcie swoje suczki!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...