Jump to content
Dogomania

narosl obok pazura


marjotka

Recommended Posts

Mam problem. Jakies 2,3 tygodnie temu podczas zabawy mojej suni poleciała z łapki krew. Z tym ze było to delikatne i jej nie dotykałam.
Dzisiaj zobaczyłam dziwną narośl na łapce. myslałam ze zerwała sobie pazur ale ma wszystkie.
Nie wiem czy ją to boli, bo chodzi normalnie ale nie da dotknąć tego.
Dadaje zjecia.
Wiem ze to powinien zobaczyc weterynarz ale mieszkam w de i nie bardzo znam jezyk... ; /[attachment=10450:11000859_761030614013903_1268684711_o.jpg]

[attachment=10451:11025348_761030834013881_1993764394_o.jpg]

[attachment=10452:11028586_761031430680488_1146295360_o.jpg]

Link to comment
Share on other sites

albo to ropien od zakucia(ale prawdopodobnie pies by to intensywnie lizał i/lub mógłby miec problemy z chodzeniem)albo jakas orma nie złośliwego guzka.trudno stawiac diagnoze oparta na zdjęciu bez ogladania "na żywo".jeśli się nie powiększa i pies się tym nie interesuje to mysle że może te 2 m-ce poczekac

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj po spacerze znów zauważyłam krew. Dotykalam jej to i w sumie nie reagowała... Czyli raczej ja ta nie boli. Bawi się normalnie, skacze i nie widać żeby cierpiała. No Cóż nie mam innego wyjścia jak zaczekać do maja... Ale to prawie 3 miesiące bo jedziemy po 20-tym....

Link to comment
Share on other sites

Pani weterynarz nie jest wstanie stwierdzić co to jest. 
Może to być tylko zapalenie, a równie dobrze może być zmiana rakowa. 
Dostałyśmy niemiecką maść( w załączniku ), kołnierz (na szczęście psiak nie ściąga skarpetki więc niekonieczny) no i ma nosić w domku skarpeteczkę 

Jeśli nie zniknie to trzeba operować. 

[attachment=10680:11046160_772034739580157_1601754525_o.jpg]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Smaruj maścią bez względu na to czy jest zmiana czy nie przez jakieś 10 dni. Jeśli po tym czasie odstawisz maść a to znów się pojawi, usuwaj w maju i poślij na histopatologię - niech ustalą co to jest. Jeśli zmiana jest nawracająca to powinno się usunąć coś takiego. Teraz jestmałe i łatwo będzie wyciąć, jak urośnie będzie trudniej bo będzie duży ubytek skóry a tej zbyt dużo na palcach nie ma. Jeśli zmiana bedzie zbyt duża to skóry może zabraknąć. Z palcami trzeba uważać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...