Jump to content
Dogomania

nowotwor serca


limak33

Recommended Posts

Witam.
Pisze bo mamy problem. Suka rasy europejskiej wiek 10 lat waga 12kg nagle zaczela chorowac. Rzucajac jej patyk zerwala sie za nim i w polowie drogi cos ja zabolalo. Zatrzymala sie i znieruchomiala i od wtedy sie zaczelo: zaslabniecia byly trzy w ciagu dwoch tyg. odrazu pojechalem z nia do weta bo pierwsxy raz zaslabla badania nic nie wykazaly. Dostala zastrzyki i sie poprawilo na tydzien po czym znowu zaczela zle sie czuc, zawiozlem ja do weta znowu zastrzyki i po zastrzyku znowu zaslabla. Zrobiono jej rtg, krew podano kroplowke z rtg wywnioskowali, ze ma duze serce krew dobra. I co raz gorzej sie czula zrobilismu usg ktore wykrylo mala ilosc wody w woreczku osierdziowym, a na drugi dzien bylo jej bardzo duzo. Gorsze oddychanie wymioty ktore doprowadzaly do omdlen. Odessano plyn zrobiono usg i wyszlo ze suczka ma Nowotwor Serca 24mm wet wydal na nia praktycznie wyrok. Powiedzial, ze to jest nie do wyleczenia i bedziemy ja leczyc farmakologicznie, jakies sterydy itp. Hm co radzicie co mam otym myslec jestem z pod warszawy moze jakis dobry onkolog by nam pomogl tylko ktory jest dobry na warszawie a nawet w polsce. Stan agresji jest teraz dobry.
Pozdrawiam kamil

Link to comment
Share on other sites

Odgrzeje temat.
Po odessaniu plynu z woreczka osierdziowego na drugi dzien robiono USG i w karcie napiali:
Obecnosc sladowej okolo 1-2 mm plynu w worku osierdziowym. W okolicy prawego przedsionka uwidoczniono guz o sr okolo 24 mm lity nieco wpuklajacy sie do swiatla serca. Brak powiekszenia miesnia sercowego. Brak wad wrodzonych i nabytych serca. Frakcja skracania serca prawidlowa. Przeplyw przez aorte i tentnice plucna prawidlowy. Sups nowotwor serca.
Swiatlo lewej komory rozkurcz 2.7
Swiatlo lewej komory skurcz 1.7
Wolna sciana lewej komory rozkurcz 0.7
Wolna sciana lewej komory skurcz 1.2
Przegroda miedzykomorowa rozkurcz 0.8
Przegroda miedzykomorowa skurcz 1.4
Oto wynik USG z 2.02.2015
Czy ktos moze cos wiecej powiedziec o tym usg.
Dodam, ze Agresja po odessaniu plyny i lekach dzis czuje sie duzo duzo lepiej, mozna powiedziec, ze zachowuje sie normalnie.
USG robione 4.02.2015 wskazuje ze plynu w woreczku jest ta sama ilosc co byla w poniedzialek.
Przepraszam za referat. Duzo zdrowia zycze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...