Jump to content
Dogomania

Szelki - pas piersiowy


Catheriine

Recommended Posts

Witam Serdecznie :) 

 

Z racji tego, że wchodzę w świat szelek wraz z moim czworonogiem muszę zasięgnąć rady.

 

Są szelki, które nie posiadają tzw. "I" między łapami na klatce piersiowej.

Czemu ma to służyć? I jaka jest różnica między szelkami z i bez "I" :) Jest w tym "coś" czy to jedynie należy do moich upodobań jakie szelki kupię? 

 

Nadmienię, że posiadam Owczarka Niemieckiego.

 

Za wszelkie wyczerpujące odpowiedzi bardzo dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem.. Chodzi pani o to, że Step Iny i Guardy mają pasek między łapkami, a Norwegi mają pasek przedni?
Jaka jest rożnica... Jak narazie to ja stosowałem tylko Step Iny i Guardy. Widać, że psu jest w guardach wygodniej, swobodniej się porusza, nie chodzi taki "spięty" Nie wiem, czy Step Iny go uwierały, czy jak.  W każdym bądz razie Step Inów wiecej bym nie kupił.

Link to comment
Share on other sites

Step inow, czyli tych które dostaniesz w kazdym zoologu, i sa najczesciej widywanymi na psach szelkami nie polecam, krępują ruchy i wiekszosc psów ich po prostu nie lubi.

Guardy i szelki norweskie sa moim zdaniem "na rowni"

plusem norwegow jest raczka u góry, za którą mozna zlapac psa i przytrzymac bez zapinania smyczy, dobrze dopasowane nie krępują ruchow, sa to chyba teraz najbardziej popularne wśród dogomaniakow szelki ;)


Guardy, czyli te z dolnym paskiem o ktorych wspomnialas, tez sa wygodne dla psa, minusem ich jest to, ze czesto sie przekrecaja.

Wiec celowalabym w jedne z tych dwoch typow, polecam firmy handmade np DogStyle, Kudlaty Art, Activdog, Ochmydog, Modna koza i wiele innych o ktorych zapomnialam :p zrobią szelki na wymiar, mozna wybrac dowolną kolorystyke, podszycia, tasiemki itp

A jesli wolisz cos z "gotowców" to polecam szelki Julius-k9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...