Jump to content
Dogomania

Schronisko w Rudzie Śląskiej. Duzo psów do adopcji prosimy o pomoc w ogłaszaniu


Pianka

Recommended Posts

Adopcje ruszają^^
Ja zaraz wezmę się za ogłaszanie psów:
[B]Wilk (nr 519db)[/B],[B]Rubin(nr 835db)[/B],[B]Bary(nr 1045db)[/B]
EDIT:
Kokosy.pl
Ojej.pl
Najpewniej.pl
Gumtree.pl
Hiperogloszenia.pl
Tablica.pl
Pajeczyna.pl
Adopcjapsa.pl
Pineska.pl
Azbazar.pl
lento.pl
oddam-psa.pl
Kupsprzedaj.pl
ale.gratka.pl
olx.pl
e-zwierzak.pl
top-ogloszenia.net
oglaszamy24.pl
cwirek.pl
adin.pl
arena.pl
slaskieogloszenia.pl

Edited by Mani2000
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agucha007']Justyna i Pianka! Prosiłabym o jednomyślność jeśli chodzi o charakter psa...
Pisałam wcześniej na temat Figo. Pianka mi odpisała, a ja przekazałam info pytającej o niego pani. A dzisiaj czytam taką wiadomość:

[COLOR=#414141][FONT=Verdana]Witam :) Wie Pani co Ja w tym momencie zgłupiałam :) Pisałam wczoraj o tego pieska Fibi-chodzi o tego samego psa i wczoraj wieczorem lub rano już nie patrzyłam dostałam od wolontariuszki maila ze nie wiadomo jak pies zachowuje sie w mieszkaniu i jak reaguje na dzieci bo nie miał z nimi do czynienia ,ze wasi wolontariusze maja po wyżej 14lat a to jest tylko piesek ze schroniska ze mozna sie wszystkiego po nim spodziewac ,a jak spytałam o wizyte przedadopcyjna i mozliwośc dowiezienia psa to ta Pani mi odpisała ,ze u was takich wizyt nie ma i że po psa trzeba samemu jechac bo wy nie macie na benzyne i nie dowozicie psów :) A jak spytałam się o wielkośc pieska to usłyszałam ze piesek jest mały do łydki a waży 20kg -masakra to jakis potwór jak taki mały a taki cięzki :) !!! Nie wiem jak mam na to patrzec teraz bo Ja na poważnie brałam adopcje pieska i licze sie z tym że może na początku byc w stresie nasikac itp...i nie rozumiem jednego robicie wizyty przedadopcyjne z tego co wiem kończą sie pomyślnie to czemu nie możecie psa przywiezc od razu zobaczyc jego reakcje i ja wtedy moge podpisac umowe i pies zostaje bez dodatkowych kosztów !!!:) pozdrawiam...

Więc co mam jej napisać?[/FONT][/COLOR][/QUOTE]


Tak ja jej tak odpisałam

pani chciała psa na 100% sprawdzonego do 3 letniego dziecka nie chałaśliwego taki który nic nie poniszczy i dowóz psa za darmo oczywiscie cała adopcja darmowa

Czy ja mam dać gwarnacje za psa że na 100% nic nie zrobi? Trochę śmieszne to tylko pies

a pozatym pies jest ok łydki i waży 20 kg co w tym dziwnego pies do łydki ma te 45 cm

to pytania tej pani

A chyba Pani nie dostała 1maila-jestem z kepna wielkopolskie wiec do katowic to kawał drogi a ja mam małe dziecko i męża z autem tylko w niedziele w związku z tym mam pytanie bo pewnie adoptując pieska bede musiała wyrazic zgode na wizyte przed adopcyjna u nas w domu wiec jest taka możliwośc zebyscie jadąc na ta wizyte od razu przywiezli pieska???:)Ja bym nie musiała kombinowac jak dojechac po niego :) a i jeszcze jedno rozumiem ze adopcja pieska i ewentualnie dowóz przy wizycie jest darmowy?:)dziekuje czekam na wiadomość :)

drugie

gdy odpisałam że nie dam 100% gwarancji wolontariuszy mamy starszych to tylko pies że owszem Figo jest kochanym psem ale też nie wiemy jak się zachowa w domu bo mamy 400 psów i nie mamy jak tego sprawdzić

myślałam ,ze jak chcecie dac psa do adopcji to cos wiecie wiecej o zachowaniu zwierzaka-tak jest w innych schroniskach bynajmniej ,że najpierw robia tz..Test zeby zobaczyc czy pies nadaje sie do dzieci jak zachowuje sie w domu i dopiero wtedy daja pieska do adopcji :) No szkoda bo psiak jest fajny ,ale Ja nie moge pozwolic sobie przy małym dziecku na niespodzianki lub nie daj Boże targedie :(

Jeżeli ktoś z was chce niech z nią rozmawia Ja uważam, ze pies za darmo dowóz za darmo pies na 100 super trochę za duzo

Edited by Justyna_wolontariat
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna_wolontariat']
myślałam ,ze jak chcecie dac psa do adopcji to cos wiecie wiecej o zachowaniu zwierzaka-tak jest w innych schroniskach bynajmniej ,że najpierw robia tz..Test zeby zobaczyc czy pies nadaje sie do dzieci jak zachowuje sie w domu i dopiero wtedy daja pieska do adopcji :) No szkoda bo psiak jest fajny ,ale Ja nie moge pozwolic sobie przy małym dziecku na niespodzianki lub nie daj Boże targedie :(

Jeżeli ktoś z was chce niech z nią rozmawia Ja uważam, ze pies za darmo dowóz za darmo pies na 100 super trochę za duzo[/QUOTE]

"tak jak jest w innych schroniskach", to może ona chce zostać domem testowym dla sprawdzania zachowywania czystości? Wydawała się spoko, ale kombinuje jak Bogusia o Kaję... kto wie o co chodzi, ten wie.

Link to comment
Share on other sites

nikt nigdy nie wie na 100% jak pies w danej sytuacji się zachowa...
testowe domy? pierwsze słyszę?! Nie wyobrażam sobie każdego psa z osobna dawać na próbę do domów, a po "przetestowaniu" z powrotem do schronu! Nie wiem co myśleć... ze mną ta babka zupełnie inaczej pisała...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agucha007']nikt nigdy nie wie na 100% jak pies w danej sytuacji się zachowa...
testowe domy? pierwsze słyszę?! Nie wyobrażam sobie każdego psa z osobna dawać na próbę do domów, a po "przetestowaniu" z powrotem do schronu! Nie wiem co myśleć... ze mną ta babka zupełnie inaczej pisała...[/QUOTE]

ludzie to w ogole mysla, ze jak ze schroniska, to wszystko za darmo.. tylko czy potem każdy uszanuje odpowiednio tego pieska jak go ma za darmo? :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natie']ludzie to w ogole mysla, ze jak ze schroniska, to wszystko za darmo.. tylko czy potem każdy uszanuje odpowiednio tego pieska jak go ma za darmo? :([/QUOTE]
to jest to co ja zawsze mówię! Ludzie na ogół myślą tak: biorę psa ze schroniska - robię dobry uczynek i to mi powinno schronisko dziękować i starać się bym tego psa chciał, no bo przecież mogłem wziąć rasowego psa od znajomego, który daje pokryć swoją sukę co roku...

i meeeega mnie to wkurza!
ja w ogóle gdzieś czytałam, że dostaje się coś a'la "becikowe" na psa!!! HA! To tam biorą psa tylko dla kasy! A co z psem się dzieje...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mani2000']Adopcje ruszają^^
Ja zaraz wezmę się za ogłaszanie psów:
[B]Wilk (nr 519db)[/B],[B]Rubin(nr 835db)[/B],[B]Bary(nr 1045db)[/B]
EDIT:
Kokosy.pl
Ojej.pl
Najpewniej.pl
Gumtree.pl
Hiperogloszenia.pl
Tablica.pl
Pajeczyna.pl
Adopcjapsa.pl
Pineska.pl
Azbazar.pl
lento.pl
oddam-psa.pl
Kupsprzedaj.pl
ale.gratka.pl
olx.pl
e-zwierzak.pl
top-ogloszenia.net
oglaszamy24.pl
cwirek.pl
adin.pl
arena.pl
slaskieogloszenia.pl[/QUOTE]

Do uzupełnienia:)

Link to comment
Share on other sites

W sobotę miał przyjechać pan zobaczyć Wojtusia... tego 7 letniego, rzekomo "śmierdzącego" psiaka. Nie przyjechał. Napisał mi takiego maila:
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Witam ponownie. Jeszcze nie wiem kiedy dokładnie bym przyjechal zobaczyć Wojtusia, ale niewątpliwie bardzo mnie zainteresowal ten biedak sliczny i jego smutne o czy. Jak rozumiem Wojtuś jest w schronisku w Katowicach ? Jeżeli ktoś szybciej go zaadoptuje to tylko się cieszyć.

[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana]Wszystko wyjaśniłam panu... mam nadzieję, że Wojtuś będzie miał dom! [/FONT]kurczę liczę na tego faceta...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Witam czy na schronisku jest suczka wielkości tego Mikusia który był nie dawno adoptowany?
szukamy psa nie duzego do adopcji..;)[/QUOTE]

Pegaza, na pierwszych 2 stronach wątku są psiaki ze schroniska.. może miałabyś czas przejrzeć?? :) Może któraś sunia cię zauroczy??

Link to comment
Share on other sites

ogłoszenia:

[SIZE=5][COLOR=#0000cd][FONT=comic sans ms][B]Pączek (nr 863db)[/B][/FONT][/COLOR][/SIZE]
na stronach:
tablica.pl
gumtree.pl
morusek.pl + doadopcji
alegratka + naszemiasto + ogloszenia.wp.pl
adoptujemy.pl
oddam-psa.pl
adopcjapsa.pl
cwirek.pl
kokosy.pl
lento.pl
adin.pl
pineska.pl
przygarnijzwierzaka.pl


Pianka pouzupelniaj przy psiakach :)

Edited by natie
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj idąc rano na zakupy, mijałam parę z psem na spacerze i patrząc na psa wiedziałam, że skądeś go kojarzę i jeszcze mrugnął mi różowy medalik. stwierdziłam, że co mi tam, najwyżej stwierdzą że jestem nienormalna i zaczepiam ludzi wypytując skąd mają psa, ale na szczęście moje "podejrzenia" były trafione :)
Spotkałam Angela. Ma wspaniałych właścicieli, którzy świata poza nim nie widzą, właścicielka rozgadała się na całego opowiadając jaki jest wspaniały ich teraz już Riko. Jest już u nich tydzień, zaakceptował królika i razem sobie sypiają w legowisku Riko. Podałam im swój adres e-mail i będę czekać na zdjęcia. Trafił w super ręce :loveu: !!!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=verdana]I jeszcze jedna wiadomość z fb z Aga Prowadzi Wydarzenie, może ktoś z Was może pomóc, bo ja z Katowic nie bardzo...

[/FONT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][FONT=verdana][I]"Witaj, mam sprawę, w miarę pilną. Czy mogłabym poprosić Cię o przysługę? [B]Trzeba podejść/podjechać w Rudzie Sl. na ulicę Sprusa i podpisać umowę o tymczas w imieniu Fundacji Jamniki Niczyje z jedną Panią, która ma Debrę na DT.[/B]
Od razu wyrazisz swoją opinię bo mi coś nie gra.
Chcemy Debrę najpierw zabezpieczyć a potem ew. odebrać, ale nie mamy na razie wariantu,
Miało być pięknie a wyszło do... wiadomo czego."[/I]

Jeśli ktoś z Was ma czas i chęci to podam numer do Pani na pw :)[/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna_wolontariat'][B][COLOR=#FF0000]PILNE PIES W POTRZEBIE[/COLOR][/B]

Pisałam juz do fundacji zajmującej się benkami ale na razie cisza , może ktoś z Was będzie miał chwilę czasu zrobi FB

2 tyg temu do schroniska trafił stary bernardyn ma około 8 lat silny stan zapalny ucha śmierdząca maź z krwia z niego wypływała zapalenie przestrzeni łap, benek okazał się fajnym psem ale ma juz problemy z stawami, podstawowy problem to taki, że on nie chce od 2 tyg wejść do budy nie pomogły kołdry, koce, słoma nic :-(:-( jedyne co pomogło to kołdra na ziemi w boksie zewnętrznym gdzie śpi, ale posłanie jest mokre na dworze zimno pomimo leków widać z dnia na dzień jak ciężko mu wstać. Z pewnoscią był to pies łańcuchowy nie jest bardzo kontaktowy ale miły bez problemu daje sobie podać zastrzyki wyczyscić ucho. Wiemy jak ciężko o tymczasy sami majac prawie 400 zwierząt pod opieką ale może zdarzy się jakiś cud i te ostatnie lata przeżyje w godziwych warunkach.


[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/1674/8ac6e67f6af38f9fmed.jpg[/IMG][/URL]

[/QUOTE]
[SIZE=2][FONT=verdana]
[COLOR=#333333]Moi Drodzy. W sobotę zawozimy z Dalią do Fundacji Benka i będziemy potrzebować zwrotu kosztów paliwa bo to jednak nie jest blisko i tanio. Z Rudy Śląskiej do Anielina k.Łodzi (Łaski), jest w jedną stronę 220km i koszt paliwa około 110zł... Więc na trasę Ruda Śląska -> Anielin -> Ruda potrzebujemy około 200zł.[/COLOR]
[COLOR=#333333]
Czy ktoś na dzień dzisiejszy chce się dorzucić mu do paliwa ?:)[/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

ogłoszenia dla:
[SIZE=3][COLOR=#ff0000]Ewa (62dd)[/COLOR], [COLOR=#008000]Dżoker (nr 684dd)[/COLOR] :loveu:, [COLOR=#ee82ee]Sisi (nr 389dd)[/COLOR],
[COLOR=#0000cd] Borysek (nr 90dd)[/COLOR], [COLOR=#8b4513]Lora (nr 178cc)
[/COLOR][SIZE=2]na:
rudaslaska.com.pl
tablica.pl
katowice.gumtree.pl
alegratka.pl
morusek.pl
przygarnijzwierzaka.pl
adopcjapsa.pl
kokosy.pl
pajeczyna.pl
szarik.pl
oddam-psa.pl
psy.pl[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...