Jump to content
Dogomania

Pies boi się burzy i nie chce wychodzić na spacer


midian77

Recommended Posts

Witam, jak w temacie mój problem dotyczy tego, że pies (13m-cy) panicznie boi się burzy a przede wszystkim związanych z nią piorunów i grzmotów. Wszystko zaczęło się w zasadzie od sylwestra, wtedy przestał chcieć chodzić na wieczorne spacery do parku (tam gdzie doświadczył przykrych huków). Problem pogłębił się całkiem niedawno kiedy nastał okres burzowy. W domu chowa się za kanapę, na spacer ciężko jest go wyciągnąć (nawet gdy na dworze świeci słońce). Gdy już uda nam się pójść na spacer po kilku metrach zatrzymuje się i nie chce iść dalej. Jest to duży pies (waży 40kg) więc gdy się już tak zaprze to nic go nie ruszy. Jedyny kierunek w jakim jest w stanie pójść to w stronę domu. Niewiem od czego to zależy ale czasem jest tak że jesteśmy w stanie przejść spokojnie cały park bez większych problemów, jest radosny, chodzi z podniesionym ogonem, a następnego dnia nie chce już wyjść mimo że w między czasie nie było żadnej burzy. Próbowaliśmy chodzić z nim w różne miejsca na spacery ale chyba nigdzie mój pies nie czuje się pewnie i bezpiecznie. Byłam z nim u behawiorysty który polecił mi w takiej sytuacji przed spacerem rozbawić psa i kontynuować zabawę na spacerze, czasem pomaga ale z reguły jak już jesteśmy w parku traci zainteresowanie zabawką i zaczyna być nerwowy. Wtedy ani zabawka ani żadne smaczki nie pomagają. Staram się unikać tych sytuacji stresowych. Podczas burzy ma swoje miejsce za kanapą, zostawiam go tam, puszczam muzykę albo telewizor, zamykam okna. Dostaje też melatoninę przed burzą a na co dzień krople Bacha (chociaż nie wiem czy pomagają). Na spacery wychodzimy tylko jak jest ładnie, a tak to ewentualnie wychodzi na ogródek żeby załatwić potrzeby. Martwię się bo wiem że spacery mojemu psu nie sprawiają przyjemności (mnie zresztą też nie) a powinno być odwrotnie. Zal mi go jak się tak boi a ja czuje się bezsilna :( Mam wrażenie też że to moja obecność dodatkowo go stresuje, myślę że utożsamia sobie mnie z tymi przykrymi doświadczeniami i przez to też nie chce ze mną wychodzić. Stał się też bardziej agresywny w stosunku do innych psów jak i nawet do niektórych ludzi. Nie wiem co mam zrobić. Pomocy!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...