Jump to content
Dogomania

Kilka pytań o rasę: choroby, żywotność, użytkowość.


Hex

Recommended Posts

Proszę o trochę danych.
Interesuje mnie przede wszystkim czy to prawda że dogi argentyńskie żyją nawet po kilkanaście lat i czy znacie takie linie OBECNIE.
Czytałam tu o pewnych problemach powiązanych z pigmentacją, o niedosłuchu, o alergiach. Czy są jeszcze jakieś choroby które trapią rasę? Czy da się znaleźć linie wolne od typowych dla rasy schorzeń?
No i kwestia instynktu obrończego. Jak ta sprawa wygląda u tej rasy? Widywałam dogi łaszące się entuzjastycznie do przypadkowych obcych. Czy to normalne w tej rasie? Z kolei psy te potrafią ryczeć już z dala w kierunku dostrzeżonego psa. Czy to też typowe?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Czytać nie umiesz ? W polskojęzycznym internecie masz mnóstwo informacji, w anglojęzycznym jeszcze więcej. Jeżeli nie jesteś w stanie złożyć z tego wszystkiego ''obrazka'', to trzymaj się z dala od tej rasy, bo nie jest dla ciebie.

Ps. Największym problemem dogo są nieodpowiedni ludzie, którzy upierają się by ''mieć dogo''.

Link to comment
Share on other sites

Póki co widzę prawdziwy problem, tego podforum, na którym bardzo skutecznie zohydzasz rozmowy, entuzjazm do kynologii, wymianę opinii.
Spójrz co zrobiłaś z tematami! Tu praktycznie nie ma nic nowego, żadnych świeżych uwag, żadnych, choćby trywialnych zapytań, tylko twoje produkowanie się ze sloganami i przeklejanymi oczywistymi informacjami, które zresztą akurat można sobie znaleźć, jeśli tylko się chce.
Nudzisz, mędzisz, pouczasz i niszczysz bardzo wartościowe miejsce w necie. Nic dziwnego że tu brakuje ludzi choć zainteresowanych rasą jest mnóstwo.
Zanim więc się rozkręcisz w moim temacie, zabieraj się z niego jeśli nie masz niczego konstruktywnego do napisania, bo mi rozmówców odstręczysz od tematu.
Ja sobie spokojnie poczekam na odpowiedzi merytoryczne, choć nie wykluczam że nikt już nie ma ochoty tu zaglądać.

Jeśli zdobyłaś się na refleksję, to zajrzyj na inne podfora dotyczące ras i porównaj jak jest gdzie indziej, i jak ty tutaj śmiecisz i piszesz od rzeczy. Znajdziesz potwierdzenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cha cha cha :D ! Od dawna wszystko się dzieje na FB mały ignorancie. Środowisko DA w PL jest bardzo wąskie, wszyscy doskonale się znamy i NA POWAŻNIE o rasie rozmawiamy na FB. Dogomania Forum nigdy nie było atrakcyjne dla posiadaczy dogo i zainteresowanych tą rasą, bo ''dyskusyjnie'' tematy związane z dogo zmonopolizowało dawne forum molosy. Forum na Dogomanii to w praktyce tylko ''czytelnia''. Jak chcesz sobie popisać z takimi samymi ignorantami jak ty, to zawsze masz forum pupileo czyli dawne molosy. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...