Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla Labradora???


Imbir @

Recommended Posts

Witam wszystkich!!!
Na początku pozdrawiam serdecznie i z góry przepraszam jeśli coś albo gdzieś napiszę nie tak.
Jestem tu nowy i zabrało by mi to kilka dni aby przeczytać całe forum więc zakładam
nowy wątek.
Otóż mam pytanie odnośnie karmy dla dorosłego labka.
Imbir ma już 5 lat.
Przez ostatnie prawie dwa lata dostawał karmę CANIDAE z jagnięciną
a później z drobiem.
Byłem z niej zadowolony bo sklep Świat Karm sprzedawał ją:
z jagnięciną ok.170zł za 13,6kg
a z drobiem za stówkę, do tego dochodziły jakieś promocje.
W pewnym momencie sklep internetowy Świat Karm znikł i nie wiem co się z nim stało :(

Zależy mi zdrowiu psa i nie chce go faszerować granulowanym tłuszczem i popiołem.
Kupuję mu karmę zbilansowaną i nieco odtłuszczoną,
teraz "wcina" Hill's W/D też o niskiej zawartości tłuszczu.
Koszt worka 12 kg - 194zł

Czy możecie mi polecić jakąś karmę w rozsądnej cenie i oczywiście o niskiej zawartości tłuszczu.

Imbir waży 42kg, w kłębie ma jakieś 63cm - może jest to trochę za dużo, ale sami wiecie
jak tym psom odmawia się jedzenia ;)

Fotka sprzed kilku tygodni ;)


[IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/499x374q90/545/bz2c.jpg[/IMG]

Edited by Imbir @
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też mam 3-letnią labradorkę,od 1,5 roku karmię ją Marcus Muhle,wygląda po niej wspaniale,nigdy nie miała zaburzeń trawienia,czarna sierść błyszczy się jak wypastowana cały czas utrzymuję prawidłową wagę no i to jedna z nielicznych suchych karm,która mojej Lunie od razu smakowała. Kupuje karmę w zooplusie,to jest jeden z lepszych sklepów internetowych maja masę promocji i dają 5% rabatu. Za MM płacę 139 zł za 15 kg worek - 5%. Teraz widziałam MM w promocji za 119,80 -5%. Jaka ta karma jest można przeczytać w opiniach . Teraz maja w ofercie Marcus Muhle Black Angus, jest trochę droższa ale ma 3 gatunki mięsa. Naprawdę polecam,zresztą można zamówić próbki tej karmy na stronie MM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

To ja mam pytanie. Labek ma 8 miesięcy i daję mu Royal Canin Maxi Junior. Podobno jest to bardzo dobra karma i psu nic się nie dzieje. Ostatnio weterynarz powiedział, że waga ok (ok 17 kg ) sierść ok itd. Ale Labladory słyną z tego, że dużo jedzą a on jakoś na tą karmę się nie "rzuca". Zastanawiam się nad zmianą jedzenia i myślałem o Purina Dog Chow Puppy Lamb & Rice, jagnięcina i ryż. Jednak gdzieś przeczytałem że psy dostają po tym alergii i się wstrzymałem. Royal jest dość drogi i to też ma znaczenie ale nie chcę kupić jakiegoś dziadostwa i przez chęć zrobienia czegoś dobrego narobić dziadostwa. Stąd moje pytanie na forum. Możliwe jest też że zostanę przy dotychczasowej karmie bo pies nie ma problemów zdrowotnych i to też jest ważne. Ale może warto coś zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...