Jump to content
Dogomania

Zapuszczanie Sierści:))


Moniqua

Recommended Posts

Ja zapuszczam futro Majce. Powod jest prosty: zamierzamy bywac na wystawach a tam ladna i dluga siersc to podstawa.

Pomysl na zapuszczenie uwazam za bardzo dobry, ale tylko wtedy gdy masz czas i ... pieniadze na pielegnacje wlosow.

Niestety jest to i pracochlonne i kosztowne. Ale warto !!!

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ja tez zapuszczam kudełki Nice, pielęgnacja nie sprawia nam juz większych kłopotów, ale jak bym mogła wybierać wolabym krótka sierść

zostawiłabym jedynie dłuższe włoski na głowce, tak aby móc wiązać

kiteczkę

:D :D :D :D

a wszystko dlatego,

u mnie w rodzinie wszyscy lubią oglądać te dwa czarne węgielki

Link to comment
Share on other sites

My również zapuszczamy włoski (maja już 7 cm), ale tylko do tego stopnia, aby nie przeszkadzały psince w bieganiu, chodzeniu i zabawach.

Napewno nie będę dłuższe niż do podłoża - bo to przecież yorczek domowy, a nie wystawowy.

Poza tym sierść już sie pięknie wybarwiła, jedynie końcówki są czarne, czy one też zmienią kolor? Czy pozbędziemy sie ich dopiero podczas pierwszego cięcia?

Link to comment
Share on other sites

No to czyli nie jestem sama:))Tylko mam nadzieję, że to mniejszy koszmar niz zapuszczanie włosów samamu, chociaż przy dobrym fryzjerze...

A właśnie - zmieniłam Szermiemu kosmetyki- po Iv St Bernard i #1All system na Ring5 i są genialne-włosy jedwabiste i spływające, o wiele ładniejsze niz po tych wcześniejszych-a czy Ktoś z Was może tez ich używa?

Na psiaku oczywiście :))

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Co ile kapiecie swoje psiaki? Ja axelka kapie tak co 7-10 dni ale wet powiedzial ze to za czesto i tylko go czesac i czesac...... :roll:

Ewa255 ja też czytałam że należy kąpać Yorki co 7-10 dni ale weterynarze zalecają co 3 miesiące :-? Już sobie wyobrażam Yorka po 3 miesiącach jeśli nie jest kąpany :lol: Chyba że stosować wtedy szampony w sprayu, podobno też pomagają :-? Czy któraś z Was używa takowego???

Link to comment
Share on other sites

Ja kapie Majke co 7 dni, czyli zawsze po weekendowych treningach agility.

Nie wyobrazam sobie mojego psa przez 3 miesiace bez kapieli :-? Ciekawe jakby to wplynelo na skore i siersc: tlusty olejek norkowy, mnostwo kurzu, piachu, na to znowu olejek, potem kolejny trening w piachu ... :o A co z koltunami ??? Rozczesywac je na sucho? Na brudna siersc???

tylko go czesac i czesac......

Takim czesaniem bez kapieli z pewnoescia zniszczy sie strukture wlosa. Siersc bardzo szybko stalaby sie poszarpana, przesuszona i nalezy wtedy zapomniec o wystawianiu yorka.

Nie podwazam kompetencji pana weta w umiejetnosci leczenia, ale z pielegnacji yorkshira nie spisal sie nawet dostatecznie :-?

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Lomatko! A jak sie zaplacze i rymsnie z kladki na dol, to co ?

Hmmm ... jak juz takie dlugie urosnie to chwilowo Majka bedzie ganiac w tych smiesznych papilotkach :lol: :lol: :lol:

Ale to tylko przejsciowo, bo 3 wystawy i tniemy futro :-)

Tylko mi sie nie smiac !!! Bo inaczej Wy z kladki pospadacie :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa Yorki. Starsza 14 letnia suka jest raz w roku podcinana aby nie miała na stare lata kłopotów z chodzeniem i jedzeniem.

Młodsza jeszcze szczeniak nie będzie strzyżona to typowy pies (sunia) wystawowy. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonujemy w domu. Dlatego nie rozumiem o jakie koszty chodzi Wind-owi. chyba, że chodzi do psiego fryzjera - wtedy rozumiem. Ale sądzę, że należy we własnym zakresie dbać i pielęgnować nasze maluchy. Ja stosuję preparaty firmy HERY jeśli ktoś chce służę adresem sklepu internetowego. Muszę zaznaczyć aby być obiektywny, że moja koleżanka nie stosuje i nie poleca tej firmy. Preparaty są wydajne - wystarczą na bardzo długo. Psiaki, a właściwie tylko starszą Gabi kąpiemy średnio co 2 tygodnie.

A poza tym uważam, że York powinien mieć długą szatę i ten wystawowy i ten domowy. Kiedy piszę, że Gabi jest podcinana mam na myśli jakieś 2- 3 cm od poziomu i niestety bródkę. Zaznaczem, że nie używam papilotów. a tak w ogóle zapraszam na swoją stronkę aby zobaczyć moje pociechy. www.waldek2.republika.pl

Link to comment
Share on other sites

waldek2,

Dlatego nie rozumiem o jakie koszty chodzi Wind-owi. chyba, że chodzi do psiego fryzjera - wtedy rozumiem

Nie, nie chodzi mi o psiego fryzjera. Widzisz, zdaje sobie sprawe, ze dla wielu osob zakup szamponu za ok. 30 - 40 zl, odzywki po kapieli do splukiwania za ok. 80 zl, odzywki po kapieli bez splukiwania za ok. 100 zl, oraz sprayu do czesania na sucho za ok. 120 zl, moze byc sporym wydatkiem.

Fakt, kosmetyki, ktore uzywam sa baaardzo wydajne i starczaja na dlugo, ale musisz przyznac, ze jak na jednorazowy wydatek to dosc duzo.

BTW ostatnio bylam w YC i zaproponowano mi podobno swietny olejek norkowy firmy KW Hunde-og za 219 zl (chyba 300 ml). Czy ktos go stosuje? Jakie sa efekty?

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

BTW ostatnio bylam w YC i zaproponowano mi podobno swietny olejek norkowy firmy KW Hunde-og za 219 zl (chyba 300 ml). Czy ktos go stosuje? Jakie sa efekty?

Ja nie słyszałam o tej firmie więc również chętnie dowiem się jak się "sprawują" kostemtyki tej marki. A co do olejku to może być dobry, tylko ta cena trochę "odstrasza". :wink:

A co do długiej sierści to mój pies Niki ma długa sierść (barkuje mu zaledwie kilku cm do ziemi :D ) i jestem zadowolona że ma długa sierść bo ja lubię takie "kudłacze" a Sonię musiałam niestety ostrzyc- ma starsznie duzo sierści nie mogłam poradzić sobie z pielęgnacją i trochę mi się skołtuniła więc postanowiłam ostrzyc i pozwolić odrosnąć sierści nio i czekam aż odrośnie...(już zaczyna ładnie "falować" :D ). A moje zdanie co to długości sierści u yorka jest takie ze jeżeli ktoś nie ma czasu na pielęgnację, itd. to bez sensu jest to żeby jego pies miał długą sierść w tym przpadku lepsze jest strzyżenie :wink:

Pozdrowienia :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Wind, z tym olejkiem to uważaj,bo zapewne jest wydajny i może sie przeterminować :)

Albo zrobimy manufakturę- złożymy się i rozlejemy kazdemu po trochę , to i wymiana doswiadczeń będzie obiektywna i cena mniejsza :D

Ale chyba i tak każdy york ma inną sierść- mój ma dosyć gęstą i na lato został obcięty,miał wtedy trochę ponad pół roku, a teraz zmądrzał, lubi czesanie, i rzeczywiście ma więcej ciałka z tymi kudełkami- tylko bródkę to chyba będziemy obcinać jak Waldek

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ... jak juz takie dlugie urosnie to chwilowo Majka bedzie ganiac w tych smiesznych papilotkach :lol: :lol: :lol:

Tylko mi sie nie smiac !!! Bo inaczej Wy z kladki pospadacie :lol:

pozdrawiam,

Taaa najpierw musisz nas na nia wsadzic! :D

A te papiloty musimy koniecznie opstrykac!

A jak wystawy zgraja sie terminowo z zawodami, to co? Tyz w papilotach ?? :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam

Mam pytanie bo jak wiecie mój Jerry to jeszcze szczeniak i ma krótką sierść i włoski wokół oczu mu podcinam ale one siągle wchodzą mu do oczu i mu łzawią. Czy mam ich nie podcinać i je zostawić aż urosną długie i wtedy nie bedą mu już wchodzić?? Bardzo mnie to denerwuje i nie wiem za bardzo co mam robić. Napiszcie mi co i jak mam mu podciąć zanim urośnie mu dłuższa sierść.

Bardzo proszę o POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiamy

Tygrysek&Jerry

Link to comment
Share on other sites

tygrysku:

Ja pierwszy raz słyszę o tym żeby obcinac yorkowi sierść wokół oczu :o ja moim nie obcinałam i nie obcinam mają dość długie włoski i oczka im nie łzawią nadmiernie, nie mają żadnych problemów z oczkami, więc myślę że nie powinnaś obcinac Jerremu tej sieści wokół oczu i jak urośnie(sierść) to nie będzie z tym problemu :wink:

pozdrowienia :fadein:

Link to comment
Share on other sites

tygrysku:

Nie ma za co dziękować bo w końcu po to jest to forum :wink:

Ale co do obcinania to jest tylko moja opinia, może inne yorkomaniaczki mają inne zdanie na ten temat :-? ale ja i tak myslę że nie ma sensu obcinać tych włosków wokół oczek :wink:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak! Jesli chcesz zapuscic siersc swojemu yorusiowi to nie obcinasz tych wloskow :-) Gdybys tak konsekwentnie je obcinala to wygladalby troche dziwnie: caly w dlugiej szacie a dookola "patrzalek" krotkie wloski ;)

Jesli jednak chcesz aby zawsze mial krotka siersc to mozesz te wloski przcinac.

Twoj wybor, ale jak rozumiem chcesz siersc pieskowi zapuscic :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I znowu o tych włoskach przy oczkach. Bo jak wczesniej napisałam nie obcinam jus Jerremu ich. Minęło troche czasu i włoski podrosły ale dalej nachodzą na oczy i łzawią :cry: . Niestety są jeszcze za krótkie by je czasnać na dół a górę sponać gumeczką wiec co ja mam zrobic? Czy mogę np. posmarować mu wokól oczu gelem ? czy czymś takim ?

I jeszcze jedno Jerry ma strasznie mało włosków pod brzuszkiem, na karku i od wewnątrz na łapkach. Czy nie czas by one zaczęły rosną? Na główce i powoli na grzbiecie już zaczyna zmieniać kolor na srebrny.

Czekam na Wasze cenne rady.

Link to comment
Share on other sites

Tygrysku włoski powinny rosnąć równomiernie na całej powierzchni ciałka psiaka.

Średnio włoski rosną ok. 1 cm na miesiąc.

A jeśli chodzi o włoski nad oczkami to może lepiej zepnij mu je spinką, chyba raczej nie jest wskazane smarować żelem itp.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Tygrysku

Sądzę, że to nieporozumienie. Prawie każdemu Yorkowi i wielu innym rasą oczka łzawią. Musisz odróżnić łzawienie od ropienia. Wystarczy codziennie przemywać oczka przegotowaną wodą. Uwaga nie używamy tamponów z waty itp. Ja mam do tego celu po prostu pieluchę pociętą na mniejsze kawałki. Chodzi o to, aby do oczka nie dostały się włókna z waty. Jeśli oczka mają tendencje do ropienia to przemywamy czarną herbatą (nie rumiankiem, itp.) . Jeśli i to nie pomaga to kwasem bornym (1/2 szklanki przegotowanej wody+ 1 łyżeczka kwasu).

Waldek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...