Jump to content
Dogomania

Zwiewanie ze zdobyczą


kokos

Recommended Posts

Jak Gafel (lab, 6mies) znajdzie cos interesującego, szczególnie do zjedzenia to ucieka ode mnie na bezpieczną odległość, ale gdy ja sie przemieszczam to on za mną. Podobnie podczas zabawy jak zabierze zabawkę to ucieka z nią w ustronne miejsce i tam się nia zajmuje. Takie zachowanie jest dla mnie zrozumiałe z punktu widzenia psa, ale jak jego tego oduczyć. Jeden ze sposobów to używanie długiej smyczy - mamy taką 15m, ale mozna jej używać tylko na niezalesionym terenie bez krzaków.

Czekamy na pomoc

kokos&gafel

Link to comment
Share on other sites

Moja robi to samo.Wtedy idę szybko w drugą stronę, KLio oczywiście biegnie zaraz do mnie.Tylko co zrobic jak biegnie z tą zdobyczą.JA zazwyczaj mam na spacerze piłeczke lub jakąś zabawkę, która jest dla niej bardziej atrakcyjna od wszystkiech syfów.Trzeba zwrócić uwagę na właściwy przedmiot i jak zacznie się nim bawić smakołyk :wink:

Wiek Twojego także usprawiedliwia to zachowanie

Życze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Moja robi to samo.Wtedy idę szybko w drugą stronę, KLio oczywiście biegnie zaraz do mnie.Tylko co zrobic jak biegnie z tą zdobyczą..

Skoro biegnie do Ciebie to jestescie w domu.

Wystarczy dac jej do zrozumienia, ze oddanie zdobyczy oplaca sie jej bardziej niz jej pozarcie.

Jak juz przybiegnie, popros ja, zeby Ci to oddala, a ty w zamian daj jej smakolyk. Tylko odpowiednio atrakcyjny, nie kulke suchej karmy. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja robi to samo.Wtedy idę szybko w drugą stronę, KLio oczywiście biegnie zaraz do mnie.Tylko co zrobic jak biegnie z tą zdobyczą..

Skoro biegnie do Ciebie to jestescie w domu.

Wystarczy dac jej do zrozumienia, ze oddanie zdobyczy oplaca sie jej bardziej niz jej pozarcie.

Jak juz przybiegnie, popros ja, zeby Ci to oddala, a ty w zamian daj jej smakolyk. Tylko odpowiednio atrakcyjny, nie kulke suchej karmy. :wink:

Chyba mnie źle zrozumiałaś.Napisałam "Tylko co zrobic jak biegnie z tą zdobyczą" i dalej podałam swój sposób na to. :wink:

Twój sposób też jest dobry.Chociaż w przypadku mojej ciężko było by ja poprosić żeby mi oddała.Ale po prostu przywołuję ją sobie i wtedy ją nagradzam :D

Link to comment
Share on other sites

Wtedy idę szybko w drugą stronę, KLio oczywiście biegnie zaraz do mnie.Tylko co zrobic jak biegnie z tą zdobyczą.

Nie wiem jak inaczej mozna to zrozumiec. Pies biegnie do ciebie, ale trzyma w pysku zdobycz, tak?

Jesli tak to nie widze problemu. Najprosciej podsunac psu pod pysk smakolyk, wtedy pies chcac go zjesc wypusci zdobycz i zostanie pochwalony. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Na mojego psa przekupywanie nie działało. Jak proponowałam mu lepszy smakołyk to z chęci zjedzenia go najpiew połykał :-? zdobycz. Oczywiście nie dawałam mu później smokołyka, ale i tak nie działało. Poradziłam sobie ze zdobyczami w ten sposób, że przez około tydzień wychodził tylko i wyłącznie na smyczy. Jak z nim wychodziłam oboje wypatrywaliśmy "zdobyczy": on żeby zdobyć, ja żeby zapobiec. Jak tylko chciał wziąć krzyczałam "fe" i ciągnęłam za smycz, a następnie przez jakieś 30 sekund szedł na bardzo krótkiej smyczy. Jak po moim "fe" bez ciągnięcia za smycz rezygnował był chwalony i głaskany. Po jakimś czasie zrozumiał, że jak się nie będzie interesował smieciami różnej postaci to będzie biegał sobie luźno. Teraz czy jest na smyczy czy biega wolno nie interesuje się w ogóle śmieciami (wszelkiego rodzaju :wink: ) lub jeśli zainteresuje się czymś to wystarczy "fe" nawet z badzo dużej odległości.

Ta metoda zadziała na psa w wieku około 5 miesięcy. Teraz mogę wychodzić i nie patrzeć wiecznie na trawniki 8)

Link to comment
Share on other sites

Wtedy idę szybko w drugą stronę, KLio oczywiście biegnie zaraz do mnie.Tylko co zrobic jak biegnie z tą zdobyczą.

Nie wiem jak inaczej mozna to zrozumiec. Pies biegnie do ciebie, ale trzyma w pysku zdobycz, tak?

Jesli tak to nie widze problemu. Najprosciej podsunac psu pod pysk smakolyk, wtedy pies chcac go zjesc wypusci zdobycz i zostanie pochwalony. :niewiem:

Ale ja nie napisałam ,że przybiega mi do nogi tylko ,że w moim kierunku.Może wtedy nieprecyzyjnie się wyraziłam to przepraszam.To wtedy tak jak napisałam rzucam piłeczkę, którą Klio uwielbia .I przynosi to oczekiwany skutek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...