Jump to content
Dogomania

Kupa w domu


agati01

Recommended Posts

Hej :) posiadam 3 miesięcznego maltańczyka. Z sikaniem jest coraz mniej problemu, pieskowi przytrafiają się wpadki podczas zabawy, albo jak spał w pomieszczeniu, gdzie nie ma maty do tego ładnie sika na podwórku. Mam problem z kupą, ponieważ piesek ładnie załatwiał się na podwórku i czasami coś go olśniło to załatwiał dwójkę na macie, ale teraz spaceruję z nim zawsze z pół godz i nic, a tylko wejdziemy do domu to ja zdejmuję buty, a on sadzi klocka w innym pomieszczeniu. Lubi wychodzić na spacerki i jak ktoś się ubiera to od razu czeka pod drzwiami. Nigdy nie biłam pieska za kupy, jedynie sygnalizowałam, że tak nie można i przenosiłam na mate jak udało mi się go złapać na gorącym uczynku. Nie mam pojęcia co zmieniło zachowanie pieska? Co robić aby piesek znów zrozumiał, że trzeba załatwiać się na dworze?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Po Waszych wypowiedziach wnioskuję, że to są bardzo młode psy i moim zdaniem należy poświęcać im dużo uwagi szczególnie w aspekcie nauki czystości. Z własnego doświadczenia wiem, że dość często trzeba wychodzić z takim młodziaszkiem i chwalić za każdym razem kiedy załatwi się na zewnątrz (najlepsze są smaczki). Zawsze wychodzimy po zabawie, posiłku, spaniu oraz jak najpóźniej wieczorem. Dodatkowo należy obserwować psa i odkryć w nim zachowanie świadczące o chęci załatwienia potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...