Jump to content
Dogomania

Szczeniak gryzie przy zabawie


DDV

Recommended Posts

Mam problem. Wiem, że gryzienie podczas zabawy to normalka u szczeniaków, ale jest to dość kłopotliwe. Mały jak się nakręci, to potrafi skakać na człowieka, gryźć po rękach, szarpać za nogawki. Mój brat i tato tego nie rozumieją i zamiast ignorować - ciągną nogawki sprawiając mu większą satysfakcję i frajdę.
Próbowałam ignorować jego zachowania. Ale mały ma ostre ząbki (9 tygodni od poniedziałku) i jak tnie, to nie da się ignorować, bo aż ciary przechodzą. Jedynym niekiedy skutecznym wyjściem jest zostawienie go na 5 minut. Macie jakieś skuteczne metody? Boje się, że przez te nakręcanie psa mały będzie agresywny w przyszłości.
Kolejna kwestia to zabawki. Ma gryzaki, piszczałki, pluszaki, sznurki. Czy szarpanie się z nim sznurkiem wchodzi do grupy zabaw "agresywnych"? :lol: Mały czasem warczy, niby dla niego fajna frajda, ale nie wiem jakie zabawy są tymi, które oddziaływanie negatywne odczuję w przyszłości.
Co do agresywności, niby śmieszne - ale wierzycie w to, że pies mający czarne podniebienie będzie w przyszłości agresywniejszy? Niby bujda na resorach, ale chcę wiedzieć co o tym sądzicie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gryzienie podczas zabawy to jak najbardziej normalne zachowanie u szczeniąt, malce wszystko gryzą ponieważ po pierwsze tak poznają świat, po drugie może to być przyczyną wyrzynania się zębów :) Zazwyczaj psiaki z tego wyrastają dlatego nie ma się co przejmować. Tak jak napisałaś najlepiej ignorować psa gdy zaczyna gryźć i zostawić go na moment, szybko powinien zrozumieć że to zachowanie nie jest pochwalane. Powinnaś też wytłumaczyć wszystkim domownikom żeby nie prowokowali psa. Co do gryzaków i tym podobnych nie można odbierać psu takiej przyjemności jaką jest zabawa takimi przedmiotami ważne jednak aby inicjatywa zabawy wyszła od Ciebie, warto też nauczyć psa oddawania rzeczy na komendę np. "oddaj". Co do takich zabaw sam wiem, że jest to kłopotliwe ponieważ gdy pies zabierze coś naszego np. but to bardzo trudno nakłonić go do oddania, tym bardziej nie powinniśmy mu tego wydzierać z pyska, ponieważ sami często pokazujemy mu że takie szarpanie jest OK poprzez przeciąganie się np. gryzakiem. Najlepiej wtedy wziąć ulubioną zabawkę psa i go nią zachęcić, wtedy szybciej zrozumie, że może tylko gryźć swoje zabawki :)

Co do czarnego podniebienia to w żadnym wypadku nie ma to żadnego związku z psa zachowaniem a tym bardziej z jego skłonnością do agresji. To po prostu głupi mit, którzy wymyślili ludzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Gdy szczeniak przy zabawie cię gryzie lekko piśnij, ponieważ szczenięta tak sygnalizują ból, gdy się za mocno ugryzą. Gdy to nie podziała to powiedz stanowcze nie i przestań się bawić, nauczy się wtedy, że nie wolno gryźć, nawet przy zabawie.

A co do czarnego podniebienia to jest całkowita nieprawda.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='adi20015']Gdy szczeniak przy zabawie cię gryzie lekko piśnij, ponieważ szczenięta tak sygnalizują ból, gdy się za mocno ugryzą. Gdy to nie podziała to powiedz stanowcze nie i przestań się bawić, nauczy się wtedy, że nie wolno gryźć, nawet przy zabawie.

A co do czarnego podniebienia to jest całkowita nieprawda.[/QUOTE]
norma poniewaz zabkuje, musicie kupic mu gryzaczki do zabawy .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...