Jump to content
Dogomania

Pies z Padaczką i zabiego ucha PILNE


undersky181

Recommended Posts

Cześć, Mój 5 letni sznaucer miniaturka ma padaczkę, która ,,leczona'' jest lekami LUMINAL. Pies od pewnego czasu ma problemy z uszkiem. Ucho mu puchnie a po przebiciu wychodzi jasna wydzielina. Oczywiście pies jest pod opieką weterynarza. Dziś dowiedziałam się, że jutro o 13;00 Haps będzie miał zabieg właśnie na to prawe niesforne ucho. Zmartwiłam się. ponieważ pies ma padaczkę i różnie może być. Weterynarz powiedział, że najprawdopodobniej nie da mu narkozy tylko miejscowe znieczulenie + głupiego jasia. Czy te środki są niebezpieczne dla mojego psa ? Czy jeśli będzie potrzeba podania psu narkozy to będzie to bezpieczne ? Proszę o odpowiedź ponieważ bardzo się martwię.

Link to comment
Share on other sites

jeśli zachodzi taka potrzeba to zwierzęta chorujące na padaczke mogą być bezpiecznie znieczulone ogólnie (poddane "narkozie"). Padaczka nie jest w żadnym wypadku przeciwwskazaniem do znieczulenia zwierzęcia, które wymaga zabiegu chirurgicznego .. Faktem jest jednak, że znieczulenie takiego pacjenta wymaga zastosowania odpowiednich dawek leków, wiedzy, których leków stosować nie wolno oraz odpowiedniego przygotowania do zabiegu. Leki podawane w leczeniu padaczki mają działanie lekko uspokajające i nasenne. Ma to znaczenie podczas wyboru dawek leków które stosujemy do znieczulenia ogólnego zwierzęcia. W większości przypadków konieczna jest redukcja dawek leków ponieważ ich działanie nakłada się na działanie leków podawanych z powodu padaczki. Ponieważ u psów z padaczką zawsze istnieje ryzyko wystąpienia ataku padaczkowego, bardzo ważne jest aby pod ręką, gotowe do natychmiastowego użycia były leki hamujące drgawki. Sterylizowałam sunie z epi i wszystko bylo Ok .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...