Jump to content
Dogomania

Czy "staffik" nadaje się dla mnie ?


Dzaga

Recommended Posts

Bardzo chciałabym mieć psa typu bull .
Ale nie wiem czy nadaje się on dla trochę
nazbyt aktywnej fizycznie nastolatki .
Mama mówi że ten pies to morderca ,
ja uważam , że to czy mój pies byłby
mordercą zależałoby tylko ode mnie .
Mogę psu poświęcić praktycznie cały dzień .
Proszę o radę .
___________________
Chodzi mi o rasę Staffordshire Bull Terrier .
Czyli łagodniejszą "odmianę" American Staffordshire Bull Terrier .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Bardzo chciałabym mieć małego psa typu bull [/QUOTE]

Chcieć to móc!!!

Napisz trochę więcej o sobie...;) :cool3: ;)
_________________
[QUOTE]Chodzi mi o rasę Staffordshire Bull Terrier .
Czyli łagodniejszą "odmianę" American Staffordshire Bull Terrier
[/QUOTE]

Hi hi łagodniejszą:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']Bardzo chciałabym mieć małego psa typu bull .
Ale nie wiem czy nadaje się on dla trochę
nazbyt aktywnej fizycznie nastolatki .
Mama mówi że ten pies to morderca ,
ja uważam , że to czy mój pies byłby
mordercą zależałoby tylko ode mnie .
Mogę psu poświęcić praktycznie cały dzień .
Proszę o radę .
___________________
Chodzi mi o rasę Staffordshire Bull Terrier .
Czyli łagodniejszą "odmianę" American Staffordshire Bull Terrier .[/quote]

[COLOR=blue]Moim zdaniem staffik nie będzie dla ciebie odpowiedni. już podaję dlaczego: [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]1. sama nie wiesz jakiego chcesz mieć psa i dlaczego![/COLOR]
[COLOR=#0000ff]2. cyt. "[/COLOR][COLOR=#000000][I]Tak , to że moim przyszłym psem będzie Shih to pewne !! [COLOR=blue]"[/COLOR][/I][/COLOR]
[I][COLOR=blue]3. cyt. "[COLOR=#000000]Chyba zdecyduję się na Shih Tzu bądź Yorka .
To zależy od mojej mamy . [/COLOR]"[/COLOR][/I]
[I][COLOR=#0000ff]4. pewnie jesteś jakaś "nastka" bo głupoty opowiadasz. praktycznie cały dzień możesz poświęcić psu, bo do szkoły nie musisz chodzić ani spotykać się z równieśnikami?[/COLOR][/I]
[I][COLOR=#0000ff]5. lepiej przyślij tutaj na forum swoją mamę, bo to w jej domu mieszkasz i za jej pieniążki pies będzie kupiony + utrzymywany, a lepiej będzie jak już się piesiem znudzisz, żeby nie bała się zająć "mordercą" bo nastolatka nie ma czasu[/COLOR][/I]
[I][COLOR=#0000ff]6. na początek polecam ci wirtualne adopcje, bo decydując się na zwierzęta trzeba sobie zdawać sprawę z obowiązków i nie jest to maskotka, która można odłożyć na półkę po zabawie[/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

Muszę jak każdy chodzić do szkoły , ale poza nią nie mam nic do roboty .
Miałam już 12 lat bokserkę .
A zmieniam tak zdanie , bo kocham psy i najchętniej wzięłabym
je wszystkie do domu . Po prostu nie umiem się zdecydować ,
wiem to moja wina , ale więcej nie napiszę , że jestem w 100% pewna do jakiejś rasy . Ale myślę , że Staffik to dobry wybór .

Link to comment
Share on other sites

Mam na imię bardzo niefajnie i mieszkam w okolicach Wrocławia - w bloku .
Bardzo chciałabym mieć psa , lecz nie umiem wybrać żadnej rasy .
A ponieważ nie jestem pełnoletnia i mam 14 kat wybór psa w pewnym
stopniu zależy od moich rodziców :angryy:.
Miałam już bokserkę - Sarcię i kilka lat temu odeszła za obłoki , za
tęczowy most . Sarcia , gdy zmarła miała 12 lat i nigdy nie było jej
u mnie źle !! Suńka umarła na raka , i gdyby nie to na pewno żyłaby dłużej ,
niestety psy mają wyznaczony czas , na podnoszenie na duchu ludzi ,
tak nieczułych istot , które bez namysłu mordują je i wyrzucają za drzwi ,
okna , byle gdzie , byle by jak najdalej od nich .
Ja taka nie jestem kochałam moją Sarunię i [FONT=Arial Black][COLOR=Red][B]CZTERY[/B][/COLOR][/FONT] lata po jej śmierci
jestem gotowa na wzięcie do siebie kolejnego stworzonka .
Nie szaleję za chłopakami , nie mam zbyt wielu przyjaciółek nie studiuję
i mam prawie cały dzień na naukę , obijanie się i komputer , nie uczęszczam na zajęcie pozalekcyjne więc mogę poświęcić psu mnóstwo czasu .
Wy jesteście doświadczeni i myślę , że po przeczytania tego postu każdy z was zechce mi pomóc , ludzie znają mnie z niektórych postów i wiedzą , że wszystkimi
siłami szukam psa odpowiedniego . Zniecierpliwiona czekam na wasze odpowiedzi , dodam , że piesek powinien być mały , duży pies w bloku ( większy od boksia ) nie czuł by się u mnie dobrze .

Link to comment
Share on other sites

staffik pod opieke dla nastolatki ?
oj chyba nie ... może fafik i mały ciałem ,ale duchem 100 % TTB
jestem zdania ,że żaden typu bull nie powinien trafiać pod opieke nieletnich.

a dlaczego akurat staffik ?
To że miałaś boksera przez 12 lat wcale nie oznacza że wiesz jak wychować psa.Ja mam od zawsze psy , jestem od ciebie starsza też kilka razy ;) i mimo że mam teraz kilka psów nadal się uczę jak się wychowuje psy.
Każdy pies jest inny ... Każdego nowego psa uczymy się od nowa.Nie ma książkowej instrukcji wychowania psów.
Twoja mam ma paskudne zdanie na temat TTB , poprostu z nieznajomości rasy - za dużo TV ogląda i prasy widać czyta :)
Tym bardziej nie powinnaś "chcieć" staffika - dopóki Twoja mam nie pozna tych psów nie zmieni o nich zdania.Bardzo wiele TTB ląduje w schroniskach na ulicach właśnie tylko dlatego że dziecko chciało .. a rodzice kazali oddać bo się nasłuchali ... bzdetów.

Link to comment
Share on other sites

Ja w cale nie powiedziałam , że wiem o psach absolutnie wszystko , wiem dosyć dużo by posiadać jednego psa , zaś nie wiem wystarczająco dużo , aby w zgodzie "hodować" więcej psów razem , myślę , że większa ilość psów byłaby dla mnie problemem , ale od dzieciństwa podobały mi się tego rodzaju psy . Nie rozumiem tylko czemu nie mogła bym się podjąć takiego zadania .

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jesteś nastolatką i chodzisz do szkoły, to nie masz [B]"praktycznie całego dnia wolnego". [/B]W szkole masz 6 - 7 lekcji dziennie, musisz też zarezerwować sobie czas na odrabianie lekcji i uczenie się. Pies nie jest zabawką, którą można położyć na półeczce, żeby czekała na ciebie. Gdy ty będziesz w szkole, to mama pewnie będzie ZMUSZONA do zajmowania się szczeniakiem. Jeżeli naprawdę zależy ci na staffiku, to przede wszystkim powinnaś rodziców zapoznać z tą rasą. Niewiedza jest bowiem matką wszystkich zabobonów.
Ponadto z punktu widzenia prawa, to rodzice będą nabywcami szczeniaka, bowiem do czasu ukończenia 18 lat nie masz zdolności do czynności prawnych (nie możesz zawierać tego typu umów).

Link to comment
Share on other sites

Do obecności jakiegokolwiek psa w domu wszyscy domownicy muszą być absolutnie przekonani!!! Inaczej pies nie będzie szczęśliwy, bo przecież jako żywe, czujące stworzenie doskonale wyczuwa atmosferę wokół niego. A nie będzie ona dobra, jeśli Twoja mama ma niepochlebne i bardzo mylne zdanie na temat rasy. Spróbuj najpierw zapoznać mamę z FACHOWYMI publikacjami na temat TTB i przekonaj ją, że do zdobywania wiedzy o tych psach ABSOLUTNIE nie nadają się szerzące totalne bzdury brukowce i inne nastawione na tanią sensację media!

Link to comment
Share on other sites

Dzaga w innym wątku piszesz:
[quote] Bo moja mama uparła się na Shih Tzu i już nie odpuści :[ .[/quote]

więc skąd pomysł na "staffika"

Na początku chciałaś beagla, shih tzu, (chyba) yorka a teraz to...
Ja ci radze zdecyduj się na jedną konkretną rase, przedstaw swoje opinie o nim rodzicom i upewnijcie się czy aby napewno będzie psu u was dobrze i czy dacie rade podołać jego wymaganiom. Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

heh,teraz to ja będe ta zła.
nie tylko powiem że taki pies się dla Ciebie nie nadaje,ale pies w ogóle.
to ma być pies tylko dla Ciebie?-w takim wypadku żadna rasa nie będzie trafionym wyborem,bo reszta domowników umyje ręce i zostaniesz z nim sama-a niedługo a to wakacje,a to trzeba się będzie uczyć do testów kompetencji,a to nowa klasa w liceum,a w liceum o wiele więcej nauki i obowiązków niż w gimnazjum[wiem po sobie]
jeśli BARDZO chcesz psa,to ugadaj całą rodzinę i spytaj się czy wszyscy tego chcą i czy wszyscy byliby w stanie porozdzielać między siebie obowiązki związane z psem,a potem moglibyście się zastanowić nad rasą...

Link to comment
Share on other sites

Moja córka ma 13 lat i pies za nią przepada, na stafiora nie ma regóły, za żarcie, odrobinę zainteresowania i brak nudy, zrobi wszystko. Nie bity, nie szczuty, kochany i rozpieszczany jest psem dla kazdego rozsądnego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Wind ale pytanie czy to Ty chciałaś psa czy może dziecko ze Ciebie zdecydoało i Ty mu takiego psa kupiłaś?
Ja przez 6 miesięcy rozmawiałam z rodzicami i podstawiałam im różne publikacje, a miałam 20 lat i sama uzbierałam na psa. (fakt, że bez rodowodu...). i mając tyle lat i tak potrzebowałam pomocy rodziców - bo z psem trzeba wychodzić (choć mamy własny ogród...) trzeba dać jeść 2 razy dziennie i ogólnie się nim zająć, a ja jako studentka musiałam się też uczyć. Pies to decyzja cełaj rodziny, nie wyobrażam sobie nawet jako osoba "dorosła" (25 ;) ) przynieść mężowi psa bez jego zezwolenia i obgadania całej sytuacji a co dopiero jako dziecko zażądać takiego zakupu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']Nie rozumiem tylko czemu nie mogła bym się podjąć takiego zadania .[/quote]

na przykład dlatego że:
masz w przyszłym roku egzamin-dość ważny.
pójdziesz do liceum...w większości licei siedziesz bez przerwy od 7:30 do 16:20.,czasami od 12:35 do 20:00
będziesz zdawać maturę za 4 lata-to nie zleci tak wolno.

jeśli myślisz o psie,pogadaj o tym z rodziną.
żeby to był pies całej waszej rodziny,a nie tylko obowiązek dla Ciebie,z którym poprostu się nie wyrobisz...
i może wybierzcie razem rasę...i w ogóle porozmawiaj-Ty możesz być gotowa na nowego członka rodziny,a Twoja mama,tata..?
pomyśl,porozmawiaj...ten pies będzie z Tobą następne 10-15lat!

ups,powtarzam się:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...