Jump to content
Dogomania

Nauka czystości u szczeniaka


Sierra89

Recommended Posts

Wiatm.
Ehhh jestem załamana. Moj szczeniak 6- mieseczny(niby sznaucer miniatura) nie moze sie nauczyć czystości. Jest u nas od jakichś 3 miesięcy. Moj poprzedni pies nauczył się czystosci praktycznie w tydzien ale do tego nic nie dociera. O dziwo rozumie takie komendy jak siad,łapka, piątka ale tego za nic w swiecie. O tyle dobrze,ze nie robi kupki w domu. Teraz zaczelam nagradzac go na dworze smakolykami za zalatwienie sie. Najgorsze jest to,ze zakładam buty a on zaczyna przy mnie sikać a chodze z nim co 3 h. Ile taka nauka może potrwać?

Link to comment
Share on other sites

Witaj, miałem podobny problem z moim psiakiem- co prawda nie trwało to tak długo,ale...z czasem pies nauczył się sam. Owszem, trzeba go było często wyprowadzać, jeśli nie był posłuszny nie dostawał smakołyków, ale z czasem wszystko minęło. Twój pies wygląda na złośliwego:) Poczekaj jeszcze trochę, może z tego wyrośnie.

Link to comment
Share on other sites

myśle ,ze nawet do roku:/ ciężka sprawa z tym, podobno dobre efekty dają gazety podkladanie lub rozkladanie w mieszkaniu i na nie jak nasika to ta gazete wziasc ze soba na dwór i położyć pies po zapachu wyczuje i może zacznie załatwiac sie na dworze,ale to trzeba tak kilkanascie razy z tymi gazetami pochodzic....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...