Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Dogi Adopcje


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

[quote name='Alla Chrzanowska']Właśnie o to mi chodzi - o informację, ile psów jest pod naszą opieką, które są w płatnych hotelach, które na BDT, ile zrobiliśmy kastracji i sterylek, jakie są koszta leczenia i transportu, ile wydajemy na szczepienia, odrobaczenie itp, a ile na sprzęt typu smycze,obroże, miski. Tylko tyle i aż tyle. Nie chcę ociekających jadem tytułów (i mam nadzieję, że takich nie daję, ale jeśli coś zauważyłyście, dawajcie znać), ani żałosiernych prób wyciskania pieniędzy łzami, a potem wydawania ich w niewiarygodnych ilościach na obsługę finansową organizacji, ale chciałabym uczciwych rozliczeń, czyli wliczania w to także tych pieniędzy, które myśmy wydali poza kontem SDA na psy.
Bo jeśli ja woziłam Borysa do Rajgrodu, choć on tam na szczęscie nie został, to wydałam 200 zł na benzynę. To były moje pieniądze, wydałam je bez żalu, ale ... wydałam i one nie przechodziły przez konto Stowrzyszenia.
Jeśli jeździłam sprawdzać pod Łomżę dom dla Malucha-Mańka, to wydałam 150 zł na benzynę, wydałam z radością, ale wydałam i one też nie przechodziły przez konto SDA.
Jeśli kupiłam Borysowi i Vipciowi obroże, smycze, środki od kleszczy, dlatego, że chciałam im zrobić prezent, to jeszcze nie znaczy, że nie był to wydatek, który można zaliczyć do kosztów SDA!
Nie będę tego mnożyć, bo każdy z nas tak ma. I to też jest koszt SDA!!! A na koncie go nie ma!!!

SDA ma 0,00 obsługę finansową i szczerze... to właśnie skłoniło mnie do ściślejszej współpracy z SDA. Nie mam ochoty robić bazarków, a potem patrzeć jak uzyskane z nich pieniądze lecą w postaci pocztówek w świat! W tym o zgrozo!!! do mnie - czuję się wtedy jakbym kogoś okradła.[/QUOTE]
:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Myśle tak samo :)
Na kubeczki składałysmy się z naszych prywatnych pieniędzy - nie z pieniędzy stowarzyszenia
Koszulki mielismy gratis :)
Namiot, baner, puszki - tez darowizna, nie za pieniadze z konta itp :)
Nadajemy na tych samych falach Allu. Taka mała organizacja pomagajaca raptem kilkudziesiecu psom rocznie nie moze generować wielotysiecznych kosztów administracyjnych
Ale informacja powinna być - wiec zróbmy to

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Jeśli mogę wtracić swoje trzy grosze,to pozwolę sobie napisać,ze takie rozliczenia finansowe i pisanie o psach,ktore macie pod opieką pokazuje,ze nie macie nic do ukrycia. Taka przejrzystość Waszego działania jest zachecająca aby się przyłączyć. Tajemnice odstraszają.[/QUOTE]

Podpisuję się pod tym. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Jeśli mogę wtracić swoje trzy grosze,to pozwolę sobie napisać,ze takie rozliczenia finansowe i pisanie o psach,ktore macie pod opieką pokazuje,ze nie macie nic do ukrycia. Taka przejrzystość Waszego działania jest zachecająca aby się przyłączyć. Tajemnice odstraszają.[/QUOTE]
Rozliczenie finansowe jest na stronach ministerstwa, bo jestesmy od zeszłego roku OPP. Mozna srawdzić wpisujac nazwe lub KRS. Wszystko jest jawne.
Nie ma informacji bieżącej ile psów jest na naszym utrzymaniu i na którego ile i za co idą pieniadze teraz.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie możemy się same nakręcać, takie comiesięczne na watku informację moim zdaniem mogą być, bo nie kazdemu chce się zaglądac na stronę ministerstwa, możemy przyjąć albo umówić się że to za sprawą Alli będziemy robić (znaczy Alla będzie robić :)) od stycznia bieżacego roku. Na wątku i tu i na molosach trzeba podać link gdzie można znaleźć roczne sprawozdanie finasowe i mertoryczne. Można pisać ile było i jakich wpływów. Ponadto pisząc o wydatkach na końcu warto zawsze dopisać np. w tym miesiącu trasport psa x - 0 kosztów, wizyta pa y - 0 kosztów, 2 obroże podarowane przez z - 0 kosztów SDA i np, bezpłatan obsługa księgowa itp.....zauważcie, że na nasze watki zaczyna zaglądać coraz więcej osób nie mający dogów i to ich może zachęcić. Warto też napisać, że w tym miesiącu zorganizowali bazarki x,y,z
Jak już mowa o zerowych kosztach, to w ubiegłym roku sprawdzałam dom dla Maxa i byłam potem dwa razy jeszcze i dzwoniłam i to też za darmo, bo chciałam :)

Link to comment
Share on other sites

No to trochę roboty :)
z jednym ale: nie kazdy chce by ujawniać jego dane jako darczyńcy-częśc informacji zatem bedzie wyglądać np tak- transport -dobra dusza:), karma-dobra dusza :)
informacje dot, darczyńców bazarkowych z reguły są na bazarkach, podobnie jak informacja dotyczaca kosztów organizacyjnych bazarku:)
najważniejsze- ilość psów pod opieką w danym miesiącu oraz najistotniesze poniesione koszty - jestem za

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']No to trochę roboty :)
z jednym ale: nie kazdy chce by ujawniać jego dane jako darczyńcy-częśc informacji zatem bedzie wyglądać np tak- transport -dobra dusza:), karma-dobra dusza :)
informacje dot, darczyńców bazarkowych z reguły są na bazarkach, podobnie jak informacja dotyczaca kosztów organizacyjnych bazarku:)
najważniejsze- ilość psów pod opieką w danym miesiącu oraz najistotniesze poniesione koszty - jestem za[/QUOTE]

Mi nie chodziło o podawanie kto i ile dał, zapłacił. Ja od razu zaznaczam, że jestem Dobra Dusza. Mi chodziło tylko o to, by te inne Dobre Dusze wiedziały, na co idą ich pieniądze!
Raczej widzę to tak:
Ilość psów -
Koszty hotelowania -
Koszty leczenia -
Koszty sterylizacji/kastracji -
Koszty transportowe -
Koszty karmy -
Koszty sprzętu -
Profilaktyka zdrowotna (szczepienia, odrobaczenia, przeciwkleszowe itp.) -
Koszty obsługi administracyjnej Stowarzyszenia (księgowość, bankowość, reklama, banery, rowery, frajery)-

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Mi nie chodziło o podawanie kto i ile dał, zapłacił. Ja od razu zaznaczam, że jestem Dobra Dusza. Mi chodziło tylko o to, by te inne Dobre Dusze wiedziały, na co idą ich pieniądze!
Raczej widzę to tak:
Ilość psów -
Koszty hotelowania -
Koszty leczenia -
Koszty sterylizacji/kastracji -
Koszty transportowe -
Koszty karmy -
Koszty sprzętu -
Profilaktyka zdrowotna (szczepienia, odrobaczenia, przeciwkleszowe itp.) -
Koszty obsługi administracyjnej Stowarzyszenia (księgowość, bankowość, reklama, banery, rowery, frajery)-[/QUOTE]

Tak może zostać, oczywiście nie jest konieczne podawanie personaliow czy nicku jak ktoś nie chce tego, Dobre Dusze ładnie brzmi, napisałm x, y, z oraz dopisałam że zrobiłam cos bez kasy, nie po to by umieszczac dokładnie, ale własnie np koszty transportu ...... ewentualnie 3 drobr dusze zrobiły to nieodpłatnie, bardziej chodziło mi o to, zeby darczyńcy widzeli osobiste zaanagożowanie np 1 pies w bdt,

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie Allu :)
Tylko jeszcze jedną rzecz chciałam wyjaśnić. Dobre dusze pokrywające koszty transportu, banerów , karmy itp - wiedzą na co ida ich pieniadze bo same je wydają i nie oczekuja informacji w tym zakresie.
Informacja o wydatkach jest dla tych Dobrych dusz, które wpłacaja na konto, kupuja na bazarkach i na allegro oraz tych, które przekażą nam swój 1%
Informacja o tym ile w sumie przeznaczamy na ratowanie dogów, ich leczenie i utrzymanie razem z darowiznami rzeczowymi ( miski, karmy, koszty transportu, rzeczy podarowane na bazarki) ma uzmysłowic Dobrym Duszom rozmiar potrzeb :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Zgadzam sie Allu :)
Tylko jeszcze jedną rzecz chciałam wyjaśnić. Dobre dusze pokrywające koszty transportu, banerów , karmy itp - wiedzą na co ida ich pieniadze bo same je wydają i nie oczekuja informacji w tym zakresie.
Informacja o wydatkach jest dla tych Dobrych dusz, które wpłacaja na konto, kupuja na bazarkach i na allegro oraz tych, które przekażą nam swój 1%
Informacja o tym ile w sumie przeznaczamy na ratowanie dogów, ich leczenie i utrzymanie razem z darowiznami rzeczowymi ( miski, karmy, koszty transportu, rzeczy podarowane na bazarki) ma uzmysłowic Dobrym Duszom rozmiar potrzeb :)[/QUOTE]

Lepeij tego nie można było ująć, a darowizny rzeczowe to tzw wkład własny ostatnio często mile widziany i zachęcający, bo nie wyciąga się ręki tylko po daj, ale mam tyle a tyle mi jeszcze brakuje. Ponadto otwira oczy, że można pomagać w różny sposób, finasowy lub rzeczowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Zapewne można. Zajmiesz się tym?
Najpierw trzeba się dowiedzieć, w jakich hotelikach są poszczególne psy, potem zdobyć adresy meilowe tych hotelików, potem do nich napisać z prośbą o podanie potrzebnych informacji i dowiedzieć się, gdzie leczą dogi, które są u nich, potem poprosić, by podali adresy meilowe do lczenic, potem napisać do lecznic z prośbą o dane finansowe, potem już tylko dopilnować, żeby na koniec miesiąca je przysłali z wyszczególnieniem co za co. A potem, jak już to wszystko będziesz miała w kupie i podliczone, wyślij to do mnie, a wtedy ja wstawię za miesiąc ubiegły:)[/QUOTE]

Jak będę skarbnikiem albo sekretarzem stowarzyszenia to tak- zajmę się-tak jak zajmowałam się w naszym-końskim stowarzyszeniu. Natomiast skoro ty Allu się za to bierzesz,to jak rozumiem masz dostęp do tych danych,a jeśli nie to może poprosić o nie kogoś z zarządu?.
Niewątpliwie SDA musi jakiś zarząd mieć i statut też mając KRS, choć w oko mi na stronie nie wpadły.

Po prostu uważam,że jak już wyjaśniać wszystkim-to wyjaśniać dokładnie albo wcale. Tak jak podałaś póżniej wyszczególniając cele wydatków/sterylki/hotele/leczenie itd-a nie "szacunkowo".Bo w to słowo tak samo jak w "około" można zmieścić bardzo wiele i nie ma co się potem dziwić że są jakieś niejasności.

Nie wydaje mi się,żeby trzeba było dzwonić w te wszystkie miejsca,żeby się dowiedzieć jakie koszta organizacja miała w poprzednim miesiącu..Tym się chyba zajmuje konkretna osoba z zarządu?Nie wyobrażam sobie jakoś,że nie było by kogoś kto nie ogarnia całości,nie wie w jakich hotelach są psy i ile kosztują miesięcznie ile na to trzeba funduszy ile ich mamy a ile brakuje?
A jeśli nikt nie wie,to może trzeba sobie darować takie upublicznianie szczegółów finansowych-skupić się na informacji ile psów,ile sterylek a finanse dokładnie raz w roku podsumować?
A to ile kto prywatnie dokłada np.do paliwa...no to trzeba to wpisać w kwoty od sponsorów.Jesteście w tym momencie sponsorami SDA o ile pieniądze idą na psy,a nie na zafundowanie sponsorowi darmowej wysyłki.


Jeśli mogę jeszcze, to nie za bardzo zgodze się z wami w kwestii np. tych kartek FRD,bo o tym cały czas jest i innych formach promocji organizacji(czyli PR)..
Pozwolę sobie mówić z płaszczyzny organizacji w której zarządzie ja jestem-czyli PSUiPKR- my też rozsyłamy kartki do sponsorów i potencjalnych sponsorów-nie dlatego,że cierpimy na nadmiar forsy ale dlatego, że o sponsorów trzeba zabiegać.
I jeśli taka osoba da nam w roku na organizację pokazu 200-500zł to 1zł na kartkę+ bodaj 1.55 na znaczek są udaną inwestycją. Nie da się "wyjąć" jak się nie "włoży".
Czy czymś innym jest np. fundowanie darmowej wysyłki czy opakowania kupującym? Oni to sponsorzy-wy im fundujecie za zakupy wysyłke za 5-8zł lub więcej. Dla psów zysk z tego żaden,bo mogły by te wcale nie małe kwoty uzyskać na swoje potrzeby prawda? Czy to coś innego niż kartka z podziękowaniem za wsparcie w ciągu roku? Takie samo zabieganie o darczyńców tylko jedno fe, drugie godne pochwały:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']A swoją drogą warto przyjrzeć się sprawozdaniom finansowym...[/QUOTE]

Ale to znaczy, że co, Allu? Co sugerujesz? Jeszcze rano w Twoim poście było dodane bodaj "obu organizacji"...

Wiecie co, czytam od wczoraj to, co wypisujecie i oczom nie wierzę. Szczerze powiem, że najpierw było mi przykro, a teraz czuję po prostu niesmak. Na psy się licytujecie, kto ma więcej??? Zarzucacie Fundacji marnotrawienie datków, bo kartki świąteczne wysyła?
Jak można, przecież to jest publiczne forum i także na Wasz wątek wchodzą postronne osoby. Odnoszę wrażenie, że z pełną świadomością godzicie w dobre imię drugiej organizacji pomagającej dogom. A przecież dobrze wiecie, że utrata zaufania, to i dla Was i dla Fundacji najgorsza rzecz, jaka może się stać. Taką macie intencję?
Istnieją privy, maile, telefony - można się nimi posłużyć, jak się koniecznie chce obrobić komuś cztery litery...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaEwa']Ale to znaczy, że co, Allu? Co sugerujesz? Jeszcze rano w Twoim poście było dodane bodaj "obu organizacji"...

Wiecie co, czytam od wczoraj to, co wypisujecie i oczom nie wierzę. Szczerze powiem, że najpierw było mi przykro, a teraz czuję po prostu niesmak. Na psy się licytujecie, kto ma więcej??? [B]Zarzucacie Fundacji marnotrawienie datków[/B], bo kartki świąteczne wysyła?
Jak można, przecież to jest publiczne forum i także na Wasz wątek wchodzą postronne osoby. Odnoszę wrażenie, że z pełną świadomością godzicie w dobre imię drugiej organizacji pomagającej dogom. A przecież dobrze wiecie, że utrata zaufania, to i dla Was i dla Fundacji najgorsza rzecz, jaka może się stać. Taką macie intencję?
Istnieją privy, maile, telefony - można się nimi posłużyć, jak się koniecznie chce obrobić komuś cztery litery...[/QUOTE]
Nie widzę takiego zarzutu.
Natomiast kwestia ponoszenia przez OPP wydatków na reklamę nie jest nowa.Wszystko zależy od wysokości środków jakimi się dysponuje.Przy wplywach jakie mamy byłoby to w moim odczuciu nieuzasadnione.

Edited by onek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']Jak będę skarbnikiem albo sekretarzem stowarzyszenia to tak- zajmę się-tak jak zajmowałam się w naszym-końskim stowarzyszeniu. Natomiast skoro ty Allu się za to bierzesz,to jak rozumiem masz dostęp do tych danych,a jeśli nie to może poprosić o nie kogoś z zarządu?.
Niewątpliwie SDA musi jakiś zarząd mieć i statut też mając KRS, choć w oko mi na stronie nie wpadły.

Po prostu uważam,że jak już wyjaśniać wszystkim-to wyjaśniać dokładnie albo wcale. Tak jak podałaś póżniej wyszczególniając cele wydatków/sterylki/hotele/leczenie itd-a nie "szacunkowo".Bo w to słowo tak samo jak w "około" można zmieścić bardzo wiele i nie ma co się potem dziwić że są jakieś niejasności.

Nie wydaje mi się,żeby trzeba było dzwonić w te wszystkie miejsca,żeby się dowiedzieć jakie koszta organizacja miała w poprzednim miesiącu..Tym się chyba zajmuje konkretna osoba z zarządu?Nie wyobrażam sobie jakoś,że nie było by kogoś kto nie ogarnia całości,nie wie w jakich hotelach są psy i ile kosztują miesięcznie ile na to trzeba funduszy ile ich mamy a ile brakuje?
A jeśli nikt nie wie,to może trzeba sobie darować takie upublicznianie szczegółów finansowych-skupić się na informacji ile psów,ile sterylek a finanse dokładnie raz w roku podsumować?
A to ile kto prywatnie dokłada np.do paliwa...no to trzeba to wpisać w kwoty od sponsorów.Jesteście w tym momencie sponsorami SDA o ile pieniądze idą na psy,a nie na zafundowanie sponsorowi darmowej wysyłki.


Jeśli mogę jeszcze, to nie za bardzo zgodze się z wami w kwestii np. tych kartek FRD,bo o tym cały czas jest i innych formach promocji organizacji(czyli PR)..
Pozwolę sobie mówić z płaszczyzny organizacji w której zarządzie ja jestem-czyli PSUiPKR- my też rozsyłamy kartki do sponsorów i potencjalnych sponsorów-nie dlatego,że cierpimy na nadmiar forsy ale dlatego, że o sponsorów trzeba zabiegać.
I jeśli taka osoba da nam w roku na organizację pokazu 200-500zł to 1zł na kartkę+ bodaj 1.55 na znaczek są udaną inwestycją. Nie da się "wyjąć" jak się nie "włoży".
Czy czymś innym jest np. fundowanie darmowej wysyłki czy opakowania kupującym? Oni to sponsorzy-wy im fundujecie za zakupy wysyłke za 5-8zł lub więcej. Dla psów zysk z tego żaden,bo mogły by te wcale nie małe kwoty uzyskać na swoje potrzeby prawda? Czy to coś innego niż kartka z podziękowaniem za wsparcie w ciągu roku? Takie samo zabieganie o darczyńców tylko jedno fe, drugie godne pochwały:cool1:[/QUOTE]

Tak z tą promocją tak właśnie jest. Trudno o działania promocyjne przynoszące efekty bez ponoszenia wydatków na nie. Ale Dag, SDA ma bardzo niewielkie wpływy. Nie ma z czego wydawać na te promocję. Ale mamy pocztę elektroniczną i możemy wysyłać kartki w tej formie, (czego jestem zwolenniczka).
Zaniechanie poboru za przesyłke czy opakowanie przez osoby organizujące bazarki to coś innego. Zasada działania bazarków jest skomplikowana :)

Edited by onek
Link to comment
Share on other sites

Wiecie co - szybciej mogłam się spodziewać, że mi dziś na grządce zakwitną słoneczniki, niż że usłyszę takie zarzuty z powodu ogólnie przyjętego w cywilizowanych krajach zwyczaju, że organizacje non profit informują swoich darczyńców, czy jak pisze Norel - sponsorów - o tym, na co wydają ich pieniądze. Chyba coś ze mną jest nie tak. Wydawało mi się, że jeśli przeznaczam wcale nie małe kwoty ze swojej kieszeni (i nie piszę tu o robieniu bazarków, bo to inna kwestia), to mam prawo wiedzieć, na co zostały one przeznaczone. Jak rozumiem nie. Ale jest to bardzo, ale to bardzo zniechęcające do dalszego pomagania. I nie piszę tego tylko w swoim imieniu, a w imieniu tych osób, które namówiłam do takiej działalności. Czy teraz powinnam uczciwie im powiedzieć - "Nie wiem, na co idą wasze pieniądze, więc lepiej ich nie wpłacajcie?"
Myślę, że dla wszystkich będzie lepiej, jeśli to ja się z tej działalności wycofam. Wtedy dalej będzie święty spokój i wzajemna adoracja.
Czuję się całkowicie persona non grata wobec takich wypowiedzi i mam wrażenie, że nie pomagam, a przeszkadzam, a nie taka była moja intencja.
Tak więc dokończę zaczęte bazarki i usuwam się, bo pomaganie tajnym i skrytym organizacjom jest niezgodne z moją religią, a obrabianie komukolwiek czegokolwiek nie leży w moim charakterze.

Mogę tylko dodać, że jest mi ogromnie przykro, bo chcę pomagać dogom. No, ale nic na siłę - wszak nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Link to comment
Share on other sites

Uprzejmie proszę o potwierdzenie wpłat z bazarków:
Książkowy, kwota 671,00: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249633-Ksi%C4%99garenka-grudniowa-SDA-29-12[/url]
Butik zimowy, kwota 239,00, wpłata poszła [B]03.01.14: [/B][url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249597-KONIEC-ROZLICZAM-Butik-zimowy-SDA-26-12[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Wiecie co - szybciej mogłam się spodziewać, że mi dziś na grządce zakwitną słoneczniki, niż że usłyszę takie zarzuty z powodu ogólnie przyjętego w cywilizowanych krajach zwyczaju, że organizacje non profit informują swoich darczyńców, czy jak pisze Norel - sponsorów - o tym, na co wydają ich pieniądze. Chyba coś ze mną jest nie tak. Wydawało mi się, że jeśli przeznaczam wcale nie małe kwoty ze swojej kieszeni (i nie piszę tu o robieniu bazarków, bo to inna kwestia), to mam prawo wiedzieć, na co zostały one przeznaczone. Jak rozumiem nie. Ale jest to bardzo, ale to bardzo zniechęcające do dalszego pomagania. I nie piszę tego tylko w swoim imieniu, a w imieniu tych osób, które namówiłam do takiej działalności. Czy teraz powinnam uczciwie im powiedzieć - "Nie wiem, na co idą wasze pieniądze, więc lepiej ich nie wpłacajcie?"
Myślę, że dla wszystkich będzie lepiej, jeśli to ja się z tej działalności wycofam. Wtedy dalej będzie święty spokój i wzajemna adoracja.
Czuję się całkowicie persona non grata wobec takich wypowiedzi i mam wrażenie, że nie pomagam, a przeszkadzam, a nie taka była moja intencja.
Tak więc dokończę zaczęte bazarki i usuwam się, bo pomaganie tajnym i skrytym organizacjom jest niezgodne z moją religią, a obrabianie komukolwiek czegokolwiek nie leży w moim charakterze.

Mogę tylko dodać, że jest mi ogromnie przykro, bo chcę pomagać dogom. No, ale nic na siłę - wszak nadgorliwość gorsza od faszyzmu.[/QUOTE]

Allu, ale o co chodzi???
Bo rozumiem, że to moją wypowiedź masz na myśli. A ja się w niej słowem nie odniosłam do tego, o czym piszesz w tym poście.
Jestem też ostatnią osobą, która uważałaby, że może sobie pozwolić na ocenianie Twojej pracy. Z odległości widzę, że jest ogromna. Ale ja wogóle nie o tym pisałam.

ps. Allu jestem w zgodzie ze swoim sumieniem w tej sprawie, nie widzę w moim poprzednim poście niesprawiedliwości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...