Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Dogi Adopcje


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

[quote name='_Dunaj_']Jak brali albo kupowali Scoobika to był malutki, szkoda, że nie kupili pluszowego na baterie, bo taki nie rośnie. a jak się znudzi to można w kąt odstawić i nie trzeba się nim zajmować. Może złośliwa jestem ale od tygodnia nie ma dnia, żebym jakiemuś dziecku albo rodzicowi nie tłumaczyła, że żywy p[iesek to nie jest dobry pomysł na prezent od Mikołaja, ilu uda mi sie przekonać nie wiem, przecież szczeniaczki są takie fajne, malutkie i słodkie. Jednej z mam zaproponowałam, żeby w ramach przyzwyczajania do szczeniaczka w domu dziecko codziennie przed szkołą i zaraz po szkole poszło na spacer z psem, który jest w kojcu koło domu i sprzątało z qooopek kojec i dawało jeść. To się dowidziałam, że jest za małe, a pies za duży, a do domu chcą malutkiego yorka o litości[/QUOTE]


Jestem tego samego zdania!



[quote name='Alla Chrzanowska']Ja szykuję się na przyjęcie Vipo (błękita)[/QUOTE]

Który to :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patitek']to życzymy powodzenia. Oby chłopak Allu wyszedł w Twych rekach na... doga ;)[/QUOTE]

on podobno ma charakter kaukaza:crazyeye:

też się boję, wolałabym (i tu absolutnie nie mam zamiaru urazić Alli) bez dwóch zdań zeby do furciaczka pojechał, ale nie ma takiej możliwości.
Strasznie się boję, ale mam nadzieję że terytorialny chłopak poza swoim terytorium straci trochę animuszu. No a potem pomysłowość Alli i Anety (bo wierzę ze pomoże) i będzie z niego piękny dog. Zdjęcia wstawię, bo mam

Link to comment
Share on other sites

Vipo, 2 i pół roku
[URL=http://radikal.ru/fp/5806d66af05f4248bee01a619fb49700][IMG]http://s020.radikal.ru/i704/1311/c7/9557c84197ac.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://radikal.ru/fp/8d19d4e0741e40eaa3fe5994833eaedb][IMG]http://s017.radikal.ru/i419/1311/17/db1beca15335.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://radikal.ru/fp/e88815b05a7f41078c6b64b011e1ab89][IMG]http://s020.radikal.ru/i710/1311/e8/c78fed9d2193.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

ło matko kaukaza, nie to że mam jakieś ale do kaukazów, piękne psy no ale... ;)

piękny faktycznie,choć bardziej skórzasty od Dreama ;)

będziemy trzymać kciuki mocno za Alle no i Vipa.

A tak już totalnie pobocznie, coraz częściej myślę jednak o szczenięciu. Niestety ale przyglądając się psom trafiającym do adopcji totalnie nie nadają się do bloku tak jak u mnie. W centrum miasta, z 87 mieszkaniami i podwójną mniej więcej liczbą mieszkańców. Sama sobie psa bym nie wyadoptowała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaEwa']czy w jego przypadku hodowca też nie zgadza się na podanie przydomka? A może dla odmiany jakoś pomaga?[/QUOTE]

ciekawa jestem, bo to jeśli dobrze kojarze to hodowla blekitow najblizej mnie.

Allu jak sie ogarniesz z Vipem to napisz kilka słów czy faktycznie taki z niego diabeł

Link to comment
Share on other sites

Weżcie mi przybliżcie co to znaczy w mowie potocznej "charakter kaukaza"? Bo koleżanka ma i super pies,ja miałam krzyżówkę-też uważam że świetny chłopak był...Zobaczymy co Alla po paru dniach napisze jak się chłopak zaaklimatyzuje trochę-wizualnie sympatyczny choć niektórym dotychczasowym jakoś weselej z oczu patrzy na tych pierwszych fotach ;)

Link to comment
Share on other sites

Vipo jest piękny i bardzo, bardzo przestraszony. Serce mi pęka, kiedy patrzę na ból w jego oczach i całe ciało drżące ze strachu. Nie chce jeść... Na smyczy chodzi bardzo ładnie, ale boi się wyciągniętej ręki, poburkuje wtedy pod hasłem" "Nie rusz mnie, boję się". Pozwala mi wejść i wyjść z boksu, bylebym go nie dotykała.

Zapraszam na wątek Vipo: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248896-Vipo-ogrom-błękitnego-smutku-pod-opieką-SDA?p=21567453#post21567453[/url]

Edited by Alla Chrzanowska
Link to comment
Share on other sites

Allu powodzenia zyczę Wam wszystkim, serce mi pęka jak czytam i patrzę

Dag w potocznym mniemaniu kaukazy są agersywne i niebezpieczne, wiem, ze to krzywdzące dla rasy bo w sumie to takie wielkie miski do przytulania, a to że bardzo duzo jest agersywnych to wina ludzi i niewłaściwiej selekcji i bezmyślnego wychowania, niestety opinia jest i trudno ja zmienić. Niedawno u nas amstaf czy pitbul już nie wiem pogryzł dziecko i szukali takiego psa, przez co problemy miała znajoma bo ma boksera i na nieszczęście dla niej pręgowanego i padło podejrzenie, że to jej pies, ale teraz pewnie kazdy w okolicy pregowany pies będzie mial pojechane. sami borykalismy się z problemem haskiego, po okolicy biega ich sporo bo nawiewają, słyna z tego, że polują i na naszego padło, że kury dusił, pogryzł konie, kozy, nie wiem co jeszcze. Przy podjerzeniu pogryzienia kóz zapronowałam, że pojadę z wtwem ten zbada oceni i ja pokryje koszty leczenia, to okazało się, że nie pogryzł tylko biegał po łace i pewnie mogły się wystraszyć, a przy rzekomo napadnietych koniach poprosiłam, żeby włascieleka koni złapała psa napadającego jej konie i przjechała do mnie do domu bo pies jest ze mną w domu może sobie porówna, zaczęła się wykręcac, że to może było wczoraj. Akurat byłam w domu bo miałam zapelnie płuc i psy ze mną siedziały od tygodnia, to ją zbiło z tropu, w koncu okazało się że faktycznie biega haskopodobny ale wychudzony i to nie nasz pies. Mam psy znaczne, duże i zadbane i to też ludziom przeszkadza na wsi, bo jak mozna takie cielaki trzymać, gdybym miała zwykłego łańcuchowego kundla to pewnie nawet jakby zwiał nikt nie probowałby dociekać czyj może być. Przy takie lokalnej mentalności czekam tylko jak będzie telefon, ze dogi kogos zaatakowały. Bo juz parę pytań miałam czy mi pies nie uciekł, bo w okolicy biega taki wielki, ale ten wielki to nawet koło doga nie stał, ani jego matka nie zapatrzyła się na żadnego doga jak była szczenna, zwykły wielki czarny kundel. Samo zycie i pewnych streotypów się nie zmieni. To tak jak mi tłumaczyła pewna kobieta, ze psa do domu nie wpuści, bo pies zawsze ma pchły i duże psy zawsze koty zagryzają. Pokazałm jej zdjęcie moich z kotami, to stwierdziła, że pewnie sa specjalnie szkolene, a ją nie stać na takie szkolenie dla psa. Takich stereotypów jest od groma. bernardym musi być w zamknięciu, bo na niego to się nigdzie obrozy nie kupi, bo takich dużych nie produkują, szkoda słów

Link to comment
Share on other sites

Coś w tym jest.... Jak u okolicznych sąsiadów coś zdechło,kota pies poszarpał na polach czy kury i kaczki jastrząb capnął bo się to włóczy po polu to zawsze jakaś sugestia dotarła do mnie że to może mój uciekł.... Zawsze bardzo ostro ścinam,że moje nie uciekają bo MAM płot a oni niech sobie ogrodzą kury to nie będą po polach ginąć..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...