Jump to content
Dogomania

Kraków , york bez oka ma wspaniałą rodzinę ,dziękujemy !


Patia

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szeleczki za małe,więc nastapiła podmianka z Franciem.Wczoraj zdjeliśmy szwy,goi się bardzo ładnie.Wyniki biopsji-to łagodne zmiany nowotworowe rokowania dobre.Teraz chce Igulowi podać szczepionke uodparniającą ,Franek juz dostał ,niech odpocznie,wzmocni się psinka i pomyślimy o usunięciu tych najwiekszych zmian skórnych.Martwi mnie mój Franek bo nadal go kaszle ,juz wprawdzie troche mniej ale mam dwie rózne opinie wetów jedna mówi ze to zapadnięta tchawica -wiecie moze coś więcej na ten temat?Inna ze to wirus.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Martwi mnie mój Franek bo nadal go kaszle ,juz wprawdzie troche mniej ale mam dwie rózne opinie wetów jedna mówi ze to zapadnięta tchawica -wiecie moze coś więcej na ten temat?[/quote]
Miał robione prześwietlenie? Zapadanie tchawicy to paskudna postępująca choroba, często spotykana u yorków i innych małych piesków. Leczenie farmakologiczne może trochę opóźnia chorobę ale nie leczy tego schorzenia. Z tego co czytałam przeprowadza się już u nas operacje polegające na wstawianiu jakiś implantów, które mają trzymać tchawicę we właściwym położeniu ale trzeba znaleźć dobrego chirurga. Kosztuje to podobno sporo i nie jestem pewna czy zawsze pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Kola w szelkach dwuobręczowych bardziej się dusiła niż w obroży bo ciągnęła. Z innych wyślizgiwała się. W obroży chodzi inaczej i rzadziej zdarzają się problemy. Ale będę uważała na nią, a przy najbliższej wizycie u weterynarza poproszę o dokładniejsze zbadanie.

Link to comment
Share on other sites

Mój Franek ma już 5 lat i nigdy nie miał podobnych problemów ,kiedy przyszedł do nas Igulek i kaszlał Franio zaczął kaszleć po pary dniach ,myśle ze sie zaraził zastosowaliśmy leczenie jak przy infekcji ale długo około 3 tygodnie nie przechodzi choc jest troche lepiej,mysllam ze to kaszel kenelowy,zrobiłam 2 zdjęcia u róznych weterynarzy i opinie są rozbieżne jedna wetka mówi że infekcja a inna widzi zapadnięta tchawice ,narazie i tak dostaje steryd długodziałjacy ,więc jest pod ochroną.Zdjęcia wyśledo W rocławia ,tam sa dobrzy specjaliści.Igulinowi kaszel minął,goi się bardzo ładnie ,dochodzi do formy,uwielbia krupnik z mieskiem co skutkuje tym ze podjadam razem z nim co skutkuje tym ze yorki wygladają jak sznaucey a ja jak gruby pudel .....bedzie dietka -yorki po 5i 6 kilo?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sytuacja z kaszlem póki co opanowana.Igulec wezmie serie uodparniaczy,przygotuje sie do zimy.Jest przekochany,wspaniały psiak,niewiem jaka była jego przeszłośc ale on zasługuje na dom i rodzine bo ma bardzo dużo do zaoferowania.Śpi z każdym z nas po trochu wieczorem dobranoc u panci ,potem oczywiście pan,który jest najważniejszy,potem chłopaki i tak cała noc bida krąży po domu,żeby obdzielić wszystkich swoją osóbką.Z panem się ogląda tv-mecze -wtedy nie ma czasu dla mnie[tak jak jego pan,no cóz]nawet głaski wtedy przeszkadzają.Bardzo nas ciesz yże oczko wygoiło się i nie boli psiunie bo możemy go w okolicy oczka dotykac i przytulać cały łebek,mysle że teżma do nas już pełne zaufanie co tak cieszy!Z Franciem już sie dogadują i w grupie czują się mocni czasem śpią koło siebie przytuleni,czase powarczą na siebie -jak to w rodzinie-jest super!pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...