Jump to content
Dogomania

Szczeniak 8 tygodni wymiotuje, pomocy!


Pablos

Recommended Posts

Witam,
jestem tutaj nowy i napewno byl juz podobny temat ale nie mam zbytnio czasu aby szukac a mam powazny problem i obawy ... Od kilku dni mam 8 tygodniowego pieska, do tej pory byl calkiem zdrowy, bylismy juz u Weterynarza i odrobaczylismy go. Dzisiaj zaczol wymiotowac zolcia , nie chce nic jesc a co wypije odrazu zwymiotuje .... W ogole nie ma na nic ochoty i jest oslabiony, co to moze byc ? Prosze o pomoc i podzielenie sie doswiadczeniami ( wiem , jak najszybciej powinienem wybrac sie do Weterynarza ale to moze nic powaznego )

Z gory dziekuje i pozdrawiam!

Pablos

Ps.
Wczoraj bylismy nad woda i wskoczyl do zimnej wody.

Rasa.
Rottweiler mix
8 tygodni

Link to comment
Share on other sites

wszystko co uszczeniat się dzieje z wymiotami i/lub biegunką należy biec do weta-i tyo jak najszybciej szczeniaki bardzo łatwo sie odwadniają.kroplówki sa niezbędne.raczej przez neta nikt wenflona w łape nie założy....to może byc wsztsko-od "zwykłego"zatruicia czy niestrawności po parwowiroze lub koronawirozę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']wszystko co uszczeniat się dzieje z wymiotami i/lub biegunką należy biec do weta-i tyo jak najszybciej szczeniaki bardzo łatwo sie odwadniają.kroplówki sa niezbędne.raczej przez neta nikt wenflona w łape nie założy....to może byc wsztsko-od "zwykłego"zatruicia czy niestrawności po parwowiroze lub koronawirozę.[/QUOTE]

Bylem wczoraj u WET, maly dostal kroplowke i zaszczyk przeciwko wymiota, oraz specjalna karme. Wczoraj jeszcze raz wymiotowal, nad ranem zaczol znowu sie bawic i pic, jedyne co mnie zastanawia to to ze niechce jesc .... Mam nadzieje ze jak bardziej zgolodnieje to zacznie.

Link to comment
Share on other sites

TO DOBRZE ŻE BYŁES U LEKARZA.pies chory sie nie bawi,więc to dobry znak.nie wciskaj na siłe karmy,poczekaj.nawet dobrze,że nie chce jesc-gdy sa wymioty i to ostre tak jak u twojegopsa nie powinno sie podawać nic doustnie nawet wody(dlatego tak wazne sa kroplówki)żółądek a raczej jego błona śluzowa ma czas aby sie zregenerować(czas regeneracji 12-24 h)dlategoi podając podczas wymiotów cokolwiek droga doustna podrażniamy żoładek

Link to comment
Share on other sites

Dogomania to nie gabinet weterynaryjny prosić o rade można ale lepiej zawsze do weta biec ...

czy wiesz cos wogóle o tej rasie ? rottki to nie sa yorki :) moge ci polecic dobra fundacje od rotków ktora powiedziała by ci cos wiencej o rasie jak by co pv pisz :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...