Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Olson

Fundacja Czernysz w Potrzebie

Recommended Posts

Fundacja Czernysz w Potrzebie powstała 4 października 2011 roku we Wrocławiu. Tego dnia, przybywając z różnych części kraju spotkało się kilkoro pasjonatów rasy - znanych hodowców, a także miłośników i właścicieli czernyszy - którzy jako Fundatorzy w sposób formalny ustanowili Fundację Czernysz w Potrzebie.

Połączyło nas uczucie do psów, a przede wszystkim ogromna miłość do Czarnych Terierów Rosyjskich. Od dłuższego czasu staraliśmy się pomagać tym, które przez los zostały wystawione na trudną próbę - porzuconym, niechcianym, niekochanym... Psom, które nie rozumiejąc tego co je spotkało, patrzyły smutno na świat, krzywdzący je bez powodu. Od zawsze nieśliśmy pomoc na miarę naszych możliwości, starając się robić wszystko, co tylko możliwe. Od pewnego czasu czuliśmy jednak, że incydentalność i akcyjność niesionej pomocy powinna ustąpić miejsca działaniom usystematyzowanym, ciągłym i zorganizowanym.

Iskrą, która roznieciła płomień, stając się naszą smutną inspiracją był [B]Edi[/B].

15 lipca 2011 roku dowiedzieliśmy się, że na pomoc w schronisku czeka Czarny Terier Rosyjski. Zgodnie z uzyskanymi informacjami pies trafił do schroniska już po raz trzeci...

Jego los, cierpienie, smutek w oczach aż biły ze zdjęć... Bezwarunkowa miłość wiernego przyjaciela została zastąpiona bezgranicznym smutkiem, rezygnacją i brakiem zrozumienia tego, co się w jego psim życiu dzieje.

Ruszyliśmy z pomocą. Tak jak umieliśmy najlepiej. Mimo różnic w zdaniach, wiele osób skupionych wokół rasy postanowiło osiągnąć jeden cel: pomóc Ediemu! Wiedzieliśmy, że jego stan jest krytyczny... On po prostu gasł w naszych oczach. Nie było czasu do stracenia. Później nabraliśmy nadziei. Dom Tymczasowy, opieka, poszukiwania domu adopcyjnego - to wszystko zmierzało w dobrym kierunku! Zebraliśmy się w sobie, pojawiły się działania, konkretna pomoc, wsparcie, pieniądze, badania, leki. Kibicowaliśmy mu z całych sił! Trzymaliśmy za niego kciuki! Tak bardzo chcieliśmy żeby mu się udało! Żeby wreszcie miał swój ukochany dom, swój kawałek miłości...

i właśnie wtedy
Edi
po cichu odszedł

...


Podjęliśmy decyzję.

Chcemy ratować Czarne Teriery Rosyjskie. Chcemy umieć, potrafić, być gotowymi do niesienia pomocy. Chcemy żeby nam się udawało. Chcemy, żeby zapał serca, gotowość do działania, wsparcie jakiego doświadczyliśmy od wielu osób, miały szansę powodzenia.

Pojawiło się grono osób, które dziś nazywa Fundatorami, a które finansowo umożliwiły zaistnienie Fundacji. Przygotowaliśmy Statut, dokumenty rejestracyjne, księgowość, możliwość zaistnienia w Internecie.

[B]Zbudowaliśmy Fundację Czernysz w Potrzebie[/B]

Podstawowym celem działalności Fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom, ze szczególnym uwzględnieniem psów rasy Czarny Terier Rosyjski.

Chcemy nieść pomoc zawsze kiedy będzie ona potrzebna. Zamierzamy działać w sposób ciągły i zinstytucjonalizowany. Chcemy być otwarci i transparentni. Nade wszystko, jesteśmy gotowi poświęcić swój czas i energię, aby potrzebujące czernysze mogły otrzymać najlepszą możliwą pomoc.
Wiemy, że robimy coś dobrego. Was również chcemy zaprosić do udziału w tym przedsięwzięciu. Wszyscy razem niesiemy wielki potencjał i tylko od nas zależy jak go wykorzystamy!

[B]Z radością przyjmiemy każde wsparcie, które zwiększy szanse na to, że pomoc przyjdzie na czas.


[/B][URL=http://brthelp.org/statut.php]Statut Fundacji[/url]

[url=www.brthelp.org]Strona Internetowa Fundacji Czernysz w Potrzebie[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aktualnie pod opieką Fundacji Czernysz w Potrzebie znajdują się dwa rodowodowe czarne teriery rosyjskie. Pies i suczka, a konkretnie Ancona Jurajski Raj i Amigo spod Mysiej Wieży. Oboje mają po 7 lat.
Od wczoraj są w Domu Tymczasowym Fundacji pod Kluczborkiem. Tam zostaną zaszczepione, wysterylizowane i ostrzyżone. Przejdą także podstawowe badania, min. krwi i moczu.
Psy zostały zabrane wczoraj ze swojego domu, w którym od początku były razem. Ich właścicielka była zmuszona je oddać, powodem był wyjazd do USA. :(

[SIZE=4]Ancona i Amigo poszukują domu stałego! Koniecznie razem. Psy nie odstępują się na krok, jeden broni drugiego - nie są w tym agresywne, to po prostu miłość. :) [/SIZE]

[SIZE=2]Nie będziemy ukrywać, że Fundacja Czernysz w Potrzebie aby funkcjonować potrzebuje darowizn. Utrzymanie takich psów kosztuje...

[/SIZE][COLOR=#000000][FONT=Lucida Grande]FUNDACJA CZERNYSZ W POTRZEBIE[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Lucida Grande]ul. Nowowiejska 3/4, 50-314 Wrocław[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Lucida Grande]Konto: 49 1020 5226 0000 6802 0391 7507;[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Lucida Grande]PayPal: [/FONT][/COLOR][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][COLOR=#000000][FONT=Lucida Grande];[/FONT][/COLOR]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ancona i Amigo, vel Anka i Ares od dzisiaj są w swoim nowym domu! :multi: Psy zamieszkały u Pana Tadeusza w pobliżu Suwałk, co najważniejsze - mieszkają razem. :) Ich dotychczasowi tymczasowi opiekunowie, którzy przeprowadzili wizytę przed adopcyjną i odwieźli psy do nowego domu, tak skomentowali ich nowego właściciela - [i]Te psy po prostu wygrały Niebo[/i]...
Ancona i Amigo zamieszkali z z dwoma czernyszami w domu, który mieści się na działce ponad 3,5ha. Po prostu psi raj...

Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby Anka i Ares zamieszkali razem - tam, gdzie będą szczęśliwi do końca swoich dni!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kochani, mamy dla Was niespodziankę na osłodę końca wakacji…. Fundacja Czernysz w Potrzebie organizuje konkurs zdjęciowy, pod tytułem:
[B]„Wiadomo, że mój czernysz jest najpiękniejszy”.[/B]
Bohaterami konkursu są najwspanialsze psy na świecie, czyli oczywiście Wasze Czarne Teriery J.
Jeżeli chcielibyście się pochwalić swoim kudłatym szczęściem, macie za sobą cudną zimę, wiosenne roztopy dostarczyły Wam wielu zaskakujących wrażeń, byliście na niezapomnianych wakacjach, macie wiele fotograficznych impresji rodzinnych z Czernyszem w tle, zapraszamy Was na stronę [URL="http://www.brthelp.org/"]www.brthelp.org[/URL], gdzie możecie przesyłać najpiękniejsze, najciekawsze lub najśmieszniejsze zdjęcia ze swojej kolekcji.

Zdjęcia można przesyłać już od dziś do 30 września 2012 r. na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
(Uwaga! prosimy o przesyłanie zdjęć nieskompresowanych, o minimalnej rozdzielczości 4 megapiksele).

[B]A teraz emocje mogą tylko wzrosnąć![/B]
Wszystkie nadesłane zdjęcia biorą udział w głosowaniu internautów. Głosować można od 10 września do 10 października 2012 r..
[B]Czernysz ze zdjęcia, które zdobędzie najwięcej głosów będzie centralną postacią kalendarza Fundacji na rok 2013 !!![/B]

[B]Ponadto wyłonionych zostanie 12 laureatów, z których każdy użyczy swojego wizerunku jednemu z miesięcy.[/B]

Chcesz, żeby Twój pies był jednym z nich? Prześlij nam jego zdjęcie i zaproś swoich znajomych do głosowania na stronie [URL="http://www.brthelp.org/"]www.brthelp.org[/URL] .
Z jednego adresu IP można codziennie oddać tylko jeden głos!. Wizualizacja Twojego zdjęcia i głosowanie będzie wyglądać tak: [URL]http://brthelp.org/konkurs.php[/URL]

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie. Możecie zaprezentować swojego pupila szerszemu gronu miłośników, ale przede wszystkim, dzięki konkursowi i Kalendarzowi wspomożecie Czernysze znajdujące się pod opieką Fundacji.

Czekamy na Wasze zdjęcia na stronie Fundacji [URL="http://www.brthelp.org/"]www.brthelp.org[/URL] !

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...