Jump to content
Dogomania

pies demolka ;-)


kajaa21

Recommended Posts

Hej!
Jak sobie radzicie lub radziliście z Waszymi amstaffami i z ich niszczeniem w domu pod Waszą nieobecność? Dora gdy tylko zostaje sama demoluje wszystko, najgorsze że łapie się za różne kable co może być dla niej niebezpieczne, gryzie miski buty, rozwalała ściany ale jak się okazało brakowało jej poprostu witamin, teraz je przyjmuje i ze ścianami odpuściła. W domu siedzi w kagańcu szmacianym jak nikogo nie ma bo boje się że zacznie gryźć te kable i prąd ją kopnie albo czym się zatruje. Nie można jej bez kagańca nawet na 15min zostawić bo od razu robi demolkę. Macie jakieś pomysły jak ją oduczyć tego bo boje się że zrobi sobie krzywde

Link to comment
Share on other sites

Może po małym przemeblowaniu znajdzie się miejsce na klatkę?
Spróbuj też przed wyjściem z domu zabrać psa na długi spacer i bardzo mocno go wymęcz, tak żeby w domu nie miał siły na demolkę;)
Możesz zostawić mu też jakieś żwacze bądź jeśli lubi obgryzać patyki- jakiś wielki patyk (ja tak robiłam, gdy mój pies niszczył w domu, wolałam sprzątać wióry z patyka niż z kanapy).
Możesz też zostawić mu pochowane smakołyki, żeby zajął się ich szukaniem.
Ponoć włączone radio czy TV pomaga zwierzakom lepiej znosić nieobecność właściciela w domu.

Link to comment
Share on other sites

Patyki już przerabiałyśmy, rozgryzała go w chwilę i brała się np za ścianę, raz to zrobiła w niej dziurę mniej więcej wielkości moich dwóch pięści. Teraz biegać nie chce bo marznie i po 15min biegania leci do domu. Dzisiaj właśnie chodziłam po domu i patrzyłam co wyrzucić a co przestawić i coś wymyślę bo taka klatka jest napewno najlepszym rozwiązaniem, mi samej szkoda jej w tym kagańcu zostawiać, ale boję się że spodoba jej się jakiś kabel podpięty do kontaktu i coś jej się stanie. A co do radia to na nią też nie działa ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...