Jump to content
Dogomania

problem z określeniem rasy


Karola_1213

Recommended Posts

Witam mam problem z określeniem rasy mojego psa... Kupiłam psiaka na kiepskim targu psów. Zobaczyłam go podeszłam do sprzedawcy i spytałam czy jest to owczarek środkowoazjatycki. Wiedziałam że ta rasa ma zazwyczaj obcięte uszy i ogon wiec gdy zobaczyłam że wypatrzony psiak jest pozbawiony uszu i ogona w części, doszłam do wniosku że to napewno azjata. Sprzedawca potwierdził moje zdanie więc zafascynowana suczką kupiłam ją. Lecz zaczęło mnie zastanawiać to czy oby napewno jest to azjata czy może o.kaukaski lub mieszanka tych dwóch ras. Jej wygląd jest daleki od azjaty pokazywanego na zdjęciach w internecie. Mam sunie już 5 lat i kocham ją niezmiernie i nie chodzi o to że jak się dowiem że to nie jest owczarek środkowoazjatycki to przestane ją kochać itd. Chodzi o zwykłe zaspokojenie ciekawości czy ten człowiek mnie oszukał czy naprawde owczarki środkowoazjatyckie mogą być różne. Czekam na opinie
Zdjęcie pieska na moim profilu.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze-CAO to II, a nie I grupa FCI. Po drugie-kupując psa na targu-zawsze kupujesz kota w worku, o rasie możemy rozmawiać dopiero wtedy, kiedy pies posiada rodowód. A sprzedawca, żeby sprzedać-wciśnie każdy jeden kit. Po trzecie-rasy nie określa się na podstawie uszu i ogona i tego czy są cięte, czy nie.
Nie widzę fotki w Twoim profilu. A suczka-bez względu na rasę czy nie-zasługuje na wszystko co najlepsze :)

Link to comment
Share on other sites

Tak to oczywiste kocham ją bardzo bo jest wyjątkowa a do tego pieszczoch. A na psach nie znam się za bardzo tylko ktoś mi mówił że azjata spełni moje wymagania itd i powiedzial że mniej więcej mogę poznać go po ciętych uszach. A jak zobaczyłam przypadkiem całkiem tamtą sunie to mnie zauroczyła a jeszcze jak dowiedziałam się że to azjata to byłam wniebowzieta. Zdjęcie już jest

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...