Jump to content
Dogomania

kursy dla fryzjerów


asia_rońda

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dropka, nie żartuj że p. Magda robi takie kursy, a ja od 3 miesięcy główkuje jak zorganizowac wyjazd do Łodzi (bo mam malutką córeczkę) a tu na miejscu taka profesjonalistka. Super czy możesz mi napisać więcej szczegółów. Nawet w zeszłym tygodniu zastanawiałam się czy nie zapytać się jej czy na praktykę by mnie nie przyjełą. U p. Magdy trymuję od kilku lat swojego terriera

Link to comment
Share on other sites

gorąco polecam kurs u p.Magdy,zapytaj jej wprost kiedy organizuje kolejny.Ja wprawdzie kończyłam kurs 4 lata temu ale jestem pewna że nie zaprzestała tej działalności.Kursantek (wraz ze mną)było 4,miałyśmy teorię oraz praktykę.Uczyłyśmy się głównie na psach p.Magdy(a jak wiadomo ma ich sporo-hi,hi).Naprawdę polecam,bardzo sprawnie poprowadzone zajęcia,rzetelnie.P.Magda do dzisiaj pozostaje moim guru w kwestii pielęgnacji psów(a przez te 4 lata miałam przyjemność 2-krotnie uczestniczyć w seminariach dla groomerów prowadzonych przez innych fryzjerów (z zagranicy)).Tak więc Kasiu nie porzucaj swojego maleństwa tylko łap za słuchawkę i dzwoń do p.Świętoń-hi,hi Pozdrawiam i życzę powodzenia,to naprawdę fajny zawód ; o )

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast bardzo gorąco polecam kurs w Katowicach w BOBIKU u Państwa WIDERA :)
Podstawowy kurs trwa miesiąc, praca "na psach" od godziny 9 rano do 20 wieczorem !
Wspaniali Ludzie, chcący przekazać jak najwięcej wiedzy kursantom. Nauka rozpoczyna się od podstaw, czyli dokładnego rozczesania psa, podstawowej kosmetyki poprzez naukę trymowania, strzyżenia i modelowania. Otrzymuje się wzorce ras i w trakcie trwania kursu (pod koniec)dokładnie opisuje jak się "robi" konkretną rasę.
Koszt kursu to 2500 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Classica']Ja natomiast bardzo gorąco polecam kurs w Katowicach w BOBIKU u Państwa WIDERA :)
Podstawowy kurs trwa miesiąc, praca "na psach" od godziny 9 rano do 20 wieczorem !
Wspaniali Ludzie, chcący przekazać jak najwięcej wiedzy kursantom. Nauka rozpoczyna się od podstaw, czyli dokładnego rozczesania psa, podstawowej kosmetyki poprzez naukę trymowania, strzyżenia i modelowania. Otrzymuje się wzorce ras i w trakcie trwania kursu (pod koniec)dokładnie opisuje jak się "robi" konkretną rasę.
Koszt kursu to 2500 zł.[/quote]
:placz: Szkoda że to daleko od Gdańska

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

A propos kursów w trójmieście w Grocie to radzę przed zapisaniem się na kurs tam przejechać i zobaczyć jak wszystko wygląda bo można się nieźle naciąć. Wystarczy posłuchać na wystawach opinii na temat tej firmy i jej właściciela. Dotyczy to także sprzętu, który sprzedaje. Widać nikt już nie chce tam nic kupić to ratują się kursami. znam dwie osoby, które miały nieszczęście skończyć tam ten kursik. Ich opinii niestety nie przytoczę bo składa się głównie z niecenzuralnych słów. zauważcie, że na temat tej firmy nie ukazało sie nic pozytwnego w prasie i mediach jak np. o PSim salonie z Łodzi i Ewie Grabowskiej czy Magdzie Świętoń z Warszawy. Po prostu o tej firmie nikt w świecie groomingu nie słyszał. zauważcie, że na swojej stronie nie publikują żadnych zdjęć i informacji na temat salonu jaki niby posiadają. Dlatego sugeruję najpierw się tam przejechać.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno. według mnie zanim zapiszecie się na jakikolwiek kurs poszukajcie np. w prasie czy coś było na ten temat, kto prowadzi kursy, jakie ma doświadczenie, czy jest jakimś autorytetem w groomingu itp. I oczywiście czy ma w miarę "wypasiony" salon a nie jakąś komórkę. Bo żeby kogoś uczyć trzeba najpierw zapewnić do nauki odpowiednią bazę.

Link to comment
Share on other sites

w sobote spotkalm sie ze swoim 4 miesiecznym dzieciatkiem sznaucerkowym
mala byla "wytrymowana" przez pania ktora skonczyla kurs w Lodzi ... i suka wyglada tak jakby ja ktos zjechal maszynka i to niedokladnie :shake: wlos miekki i skladajacy sie z samego podszerstka :placz: mowiac brzydko pani fryzjerka spieprzyla wlos suczce i teraz trzeba czekac do wiosny az siersc odrosnie i bedzie ja mozna na nowo wyskubac :roll:

Link to comment
Share on other sites

To, że ktoś kończy kurs to jedno, a to jak ktos będzie wykonywał ten zawód to drugie. Prawda jest taka, że na 100 osób kończących kursy tych, którzy sprawdzą sie w tym zawodzie można policzyć na palcach jednej ręki. A tak na marginesie wyrokować na 4-o miesięcznym szczeniaku jaki będzie miał włos kiedy dorośnie to jak wróżenie z fusów. Tym bardziej, że zapewne ma jeszcze sporo włosa szczenięcego, który z natury jest miekki i watowaty. Ale nie będę się sprzeczała.

Link to comment
Share on other sites

jakos nie widze psow robionych w Lodzi w internecie- ani na wystawach... zdjecia poakzywane w prasie raczej pokazuja smutna prawde... tak samo jak wiele osob ktore spotkalam, zaliczyly kurs, staraja sie teraz cos robic, ale im nie wychodzi :/ poza tym z tego co wiem, to nie ma normalnego, prawnie legalnego urzedu, klubu groomingu majacego uprawnienia miedzynarodowe by nadawac patent, a przynajmniej nie te ktore sa tam wymieniane :roll: tak sie sklada, ze odwiedzilam kilka stron takich towarzystw i sa one zakladane przez osoby prywatne- i ja moge sobei dzis polski klub groomingu zalozyc :roll:

pani Swieton natomiast uczestniczyla w powazanych, odbywajacych sie od lat konkursach groomingu- a jej glowna reklama jest spora rzesza wygrywajacych psow jej hodowli, oraz nalezacych do jej klientow.

Link to comment
Share on other sites

To, że po raz kolejny atakuje Pani moją osobę nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Na innych forach robi to Pani jako axela. Mam wrażenie, że mieszkając w Finlandii staciła Pani nieco kontakt z polską rzeczywistością. Oczywiście, że na całym świecie rganizacje groomerskie zakładają osoby prywatne. Chciałaby Pani aby w ich organizacji partycypowało państwo? W moim salonie dziennie przygotowywanych jest od kilkunast do kilkudziesięciu psów. Również z hodowli np. Szkockiej Sfory. Powinna ją Pani znać. Prawda jest jednak prozaiczna. Znane i duże hodowle nie przygotowują swoich psów w salonach. Jak Pani to sobie wyobraża? Przed kazdą wystawą hodowca z kilkoma lub kilkunastoma psami udaje się do groomera? musiałby być milionerem. Pani Świętoń jest znakomitym fryzjerem i nikt tego nie kwestionuje. zresztą jest w zawodzie znacznie dłużej niż ja. I istotnie Psia parafia ma na swoim koncie setki sukcesów. Jednocześnie gratuluję Pani znakomitego zmysłu oceniania czyjejś fachowości na podstawie zdjęć. Ja nawet po 17 latach praktyki nie potrafię na tej podstawie ocenić stanu psiej szaty. Tym bardziej, że pies psu nierówny nawet w obrębie tej samej rasy. Różnią się nie tylko budową anatomiczną ale także jakością włosa. i jeszcze jedno: to że ktos kończy jakikolwiek kurs nie oznacza, że będzie w tej dziedzinie wirtuozem. Gdyby tak było w istocie mielibyśmy genialnych lekarzy (kończą medycynę), super weterynarzy (kończą weterynarię) , świetnych prawników (kończą studia prawnicze) itp. tymczasem chyba nie muszę Pani udawadniać jakich fachowców mamy w różnych dziedzinach.

Link to comment
Share on other sites

weridiana-axela ty jesteś moderatorem na takim jednym forum gdzie też wszystkich strofujesz i pouczasz. to fajnie że w wieku 20 lat jesteś takim "ekspertem" żeby mówić kto jest dobry a kto zły w groomingu. Pewnie masz praktykę od kołyski. I dlatego pouczsz wszystkich np. na podstawie zdjęć. może zostań fotografem

Link to comment
Share on other sites

tak, lat aktywnej przygody z kynologia, z tego 7 w salonie daje mi podstawy do wyglaszania opinii. nie oceniam na podstawie jedynie zdjec. to gdzie obecnie jestem ma sie nijak z stanem mojej wiedzy.
nie zycze sobie podsumowywania swojej osoby, ja tylko psize jako potencjalny klient salonu, gdzie wydaje mi sie, ze robi sie wszystko na wielka skale, dorabia wiele faktow, zbija wielkie pieniadze, a zadnych de facto rewelacji poziom uslug nie prezentuje.

fajny swiat gdzie nie mozna powiedziec juz prawdy bo jakis znudzony pan pilnuje porzadku :roll:

znane mi, porzadne salony moga sie pochalic spora grupa klientow wygrywajacych na wystawach- nie mowie o hodowlach, bo wtedy hodowca robi swoje psy sam. przypomne, ze mam prawo krytykowac z poziomu osoby, ktora prosi o konkrety i fakty.

Link to comment
Share on other sites

Droga Pani. Spróbujmy wprowadzić nieco logiki w to co Pani pisze. Jeśli istotnie przez 7 lat praktykowała Pani w jakimś salonie to oznacza, że rozpoczęła ją Pani mając 15 lat. Nie słyszałam o salonie, który zatrudniałby dzieci ale akurat tutaj mogę się mylić. Oczywiście, że ma Pani prawo do krytyki. Ale konstruktywnej. Jeśli pisze Pani, że zdjęcia publikujące moje teksty w prasie są oznaką moich niskich kwalifikacji proszę podać jakie zdjęcia i co w nich się Pani nie podobało z punktu widzenia osoby z siedmioletnią praktyką? Z jakim absolwentem mojego kursu się Pani widziała i co w jego pracy się Pani nie podobało? Jest to tym bardziej dziwne, że kurs jest skonstruowany tak, że każdy może uczyć się do skutku. Jeśli coś mu nie wychodzi ćwiczymy do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Każdy także może korzystać z możliwości doskonalenia swoich umiejętności w moim salonie nawet po ukończeniu kursu. Wiele osób z takiej możliwości korzysta. Z drugiej jednak strony nikogo nie mogę zmusić do takich rozwiązań. Często jest tak, że osoby po skończeniu kursów czekają z otworzeniem własnego salonu zbyt długo (rok, półtora). To nienajlepsze rozwiązanie, gdyż po tak długim okresie czasu mało pozostaje w głowie.
Oczywiście nietwierdzę, że nie zna Pani wielu pożądnych salonów cyt."znane mi, porzadne salony moga sie pochalic spora grupa klientow wygrywajacych na wystawach- nie mowie o hodowlach, bo wtedy hodowca robi swoje psy sam. przypomne, ze mam prawo krytykowac z poziomu osoby, ktora prosi o konkrety i fakty".
Myślę jednak, że mojego salonu nie miała Pani możliwości poznać. Trochę mało prawdopodobne wydaje mi się, aby przed każdą wystawą psów w Polsce przeprowadzała Pani ankietę wśród właścicieli wystawianych psów gdzie i w którym salonie je przygotowywali.
Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Z niezrozumiałych dla mnie powodów jest Pani osobą zacietrzewioną w swoich sądach i często nierzyczliwą. Daje Pani tego dowód na przytaczanym już tutaj pewnym forum. Kładę to jednak na karb młodego wieku i życzę więcej pokory w stosunku do innych.
Mimo wszystko pozdrawiam
E.Grabowska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...