Jump to content
Dogomania

Przerażona, okaleczona, wypłoszona ONka. Błagam o pomoc - mamy niewiele czasu.


Klaudus__

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, my możemy sunię przetrzymać w Warszawie te 2-3 dni! Zresztą napisałam już na FB.
Muszę jedynie mieć pewność, że DT na 100% jest zdecydowany na opiekę dla niej, bo mieszkamy w b. małym lokalu z psem (mały samiec) i po prostu nie mamy warunków na dłuższe tymczasy:( Ale takie awaryjne schronienie na krótki termin jak w tej sytuacji możemy dać. Jesteśmy w Wawie na Pradze POłudnie. Kto zawiaduje organizacją transportu i tymczasu, do kogo mam się zgłosić tel? Pod ten nr podany w pierwszym poście?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tajga6']Słuchajcie, my możemy sunię przetrzymać w Warszawie te 2-3 dni! Zresztą napisałam już na FB.
Muszę jedynie mieć pewność, że DT na 100% jest zdecydowany na opiekę dla niej, bo mieszkamy w b. małym lokalu z psem (mały samiec) i po prostu nie mamy warunków na dłuższe tymczasy:( Ale takie awaryjne schronienie na krótki termin jak w tej sytuacji możemy dać. Jesteśmy w Wawie na Pradze POłudnie. Kto zawiaduje organizacją transportu i tymczasu, do kogo mam się zgłosić tel? Pod ten nr podany w pierwszym poście?[/QUOTE]


Tajga wielkie dzięki !
Dziewczyny na pewno sie do Ciebie zgłoszą

Link to comment
Share on other sites

Tak, już rozmawiałam z Klaudus, da mi znać jak wszystko dopracuje.
Mam nadzieję, że suni trochę minie to przerażenie, musiała dużo przejść. Na pewno dobrze by było gdyby udało ją się zaszczepić na wypadek gdyby w stresie kłapnęła, bo dużo zmian ją czeka.. Podróż, chwilowy tymczas, potem następny. Klaudus mówiła, że trudno o to, ale może...Ale grunt, że ma realną szansę na wydostanie jej z tego miejsca!
Na fb jeszcze jedna osoba oferowała przetrzymanie, ale ma koty i chyba też psy. Generalnie stosunek suni do in zwierząt jest niewiadomą. W razie problemu z moim małym kundlasem, postaram się go umieścić u rodziny na te 2 dni, ale mam nadzieję, że będzie ok. Najważniejsze, że akurat w tym czasie jestem w domu cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Na fb jest nawoływanie do szybkiej moblilizacji w sprawie nowej ustawy dla zwierząt!!!:
WAŻNE!!! Proszę, wyślijcie maila o takim tekście: "Nie zgadzam się na odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy o zwierzętach w pierwszym czytaniu, żądam odesłania go do rozpatrzenia w komisji sejmowej." (i oczywiście Wasz podpis) na ten adres mailowy: [email][email protected][/email] Ludzie z PO planują odrzucenie ustawy o ochronie zwierząt, proszę, nie pozwólcie im na to! Wyślijcie maila, powiadomcie znajomych....

Link to comment
Share on other sites

Rozsyłąjcie apel, bo oni chcą to chyba w czwartek uwalić!
Dołączam dodatkową propozycję tekstu protestu na adres: [email][email protected][/email]


[COLOR=darkred][B]Nie zgadzam się na odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy o zwierzętach w pierwszym czytaniu, żądam odesłania go do rozpatrzenia w komisji sejmowej. [/B]
Sytuacja zwierząt w Polsce jest tragiczna pod kątem prawnym i społecznym.
Nowelizacja ustawy, która weszła w życie 01.01.2012 ponownie pokazuje wiele luk, z których korzystają ludzie łamiący prawa zwierząt. Przykładem może być brak możliwości weryfikacji czasu przebywania na uwięzi psów, brak kampanii informacyjnej na temat nowych przepisów i kar, która dotarłaby szczególnie do mieszkańców wsi. Brak dostatecznej wiedzy na temat praw zwierząt i reakcji w szeregach służb organów ścigania. Jawnym przejawem lekceważenia prawa są masowe ogłoszenia o sprzedaży zwierząt na portalach ogłoszeniowych, często zamieszczane przez pseudohodowców, którzy eksploatują zwierzęta w fatalnych warunkach i powinni być za to ścigani i karani.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Czy są jakieś najnowsze wieści o suni? Nadal taka przerażona?
Dom tymczasowy już się ze mną kontaktował, będziemy zatem czekać na info od Klaudus.
Co ważne, dom tymczasowy na FB pisze, że może opłacić szczepienie suni jeszcze przed podróżą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tajga6']Czy są jakieś najnowsze wieści o suni? Nadal taka przerażona?
Dom tymczasowy już się ze mną kontaktował, będziemy zatem czekać na info od Klaudus.
Co ważne, dom tymczasowy na FB pisze, że może opłacić szczepienie suni jeszcze przed podróżą.[/QUOTE]

[I]Fajnie,że się już zdzwoniłyście ;)
Wczoraj dostałam dwa lizy w rękę od suni.
Biedna,przerażona,ale bardzo chce zaufać człowiekowi - to widać.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudus__'][I]Fajnie,że się już zdzwoniłyście ;)
Wczoraj dostałam dwa lizy w rękę od suni.
Biedna,przerażona,ale bardzo chce zaufać człowiekowi - to widać.[/I][/QUOTE]


Czyli małymi kroczkami jest szansa aby były z niej odważne psy;) Pewnie trochę czasu to zajmie...
Na razie komunikowałyśmy się z Magdą (dt) pisemnie, ale jesteśmy wymienione nr tel. i uzgodniłyśmy, że czekamy na potwierdzenie wszystkiego od Klaudus;) Magda zdaje się jakoś teraz jedzie na ferie z dziećmi. Czy kontaktowałaś się już z Magdą telefonicznie w sprawie domówienia wszystkiego i tego szczepienia?

Avilia - prześlę Ci mój tel i adres na priva (jeśli nie masz jej zapchanej;) Poza tym Klaudus ma mój nr w razie co.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...