Jump to content
Dogomania

Dramat psów z pseudo schroniska , pomocy !!!!


piove

Recommended Posts

  • Replies 688
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

do domku dziś pojechała Lejdi, która była u nas na tymczasie. Lejdi trafiła do przechowalni niedawno, i od razu rozkochała w sobie wszystkich :) Powodzenia sunieczko w nowym domku :)

A z wieści niedobrych - mamy 8-miesiecznego szzceniaka - suczkę, w przechowalni...

[IMG]http://i48.tinypic.com/k0fujq.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldusia']i na dodatek Benuś marnieje w oczach chcemy go wysłać do polikliniki na szczegółowe badania, a potem zrobimy wydarzenie dla Benusia, bo on tam nie przeżyje.[/QUOTE]

Benusiu.....co Tobie dolega...? :( bardzo mi przykro...moge jakos pomoc za wyjatkiem ogloszen?
a jak sunia, ktora trzeba bylo zabrac z DS? juz bezpieczna?

Link to comment
Share on other sites

Niunia jest obecnie na DT, bezpieczna. Ale szukamy dla niej intensywnie domku, bo niestety biedy nam się mnożą a miejsc chcących zapewnić DT jak na lekarstwo :(

Sama się też zastanawiam, może trzeba zrobić więcej ogłoszeń? Może one nikną w tłumie ogłoszeń o adopcjach?

Marta, wiem, zróbmy ogłoszenia Benkowi, ale pod innym imieniem, wtedy na pewno nie zostaną usunięte przez moderatora, na początek tablica.pl. Im więcej ogłoszeń, tym większa szansa, że ktoś go w końcu zobaczy i pokocha

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000][FONT=Verdana]dostałam zapytanie na tablica.pl odnośnie Benka:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][COLOR=#414141]cóż może mi Pani powiedzieć o tym psiaku?[/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][COLOR=#414141]
[/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][COLOR=#414141]Adres tego Pana: [email][email protected][/email]

Napiszcie mu coś proszę. [/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#414141]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najprawdopodobniej ma zapalenie trzustki było już kiepsko już z nim było jeszcze czekamy na ostateczne wyniki .Jednak zbieramy na dobrą karmę. [COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Nr konta do wpłat pieniążków na Benia:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]85 1020 3541 0000 5402 0095 4099 z dopiskiem dla Benka[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wieeeeeeeeeelkie dzięki Martusiu! każdy grosz się liczy :) Iza chyba nie napisała, to ja napiszę. Benek został zabrany do domu tymczasowego. Jest u Moniki, która przygarnęła Dianę - ON-kę z przechowalni. Całe szczęście, bo Benek wyglada koszmarnie, zamieszczę jego fotkę. Choroba spowodowała, że pies strasznie schudł, nie dałby rady już teraz w budzie :( U Moniki ma zapewniony ciepły kąt, jednak k
armę i leczenie opłacamy my z tego, co podarują nam ludzie, dlatego jeszcze raz wielkie dzięki Martusiu. Benuś musi mieć specjalistyczną karmę, przynajmniej na razie, a to są duże koszty. Oto Benek ok. tygodnia temu[IMG]http://i48.tinypic.com/2dt3sbd.jpg[/IMG]


Kochane Cioteczki! mam przy okazji prośbę, czy będzie możliwe odświeżenie kilku ogłoszeń i porobienie nowych dla kilku psów. Mamy w przechowalni suczkę mix beagle (pilnie potrzebny dom bo marznie w budzie), oraz owczarkowatego Negro. Oboje nie mają ogłoszeń. Potrzebne byłyby też ogłoszenia dla małej Tori. Ja i Iza robimy ogłoszenia, ale niestety już nam je wywalają bo za często pojawiają się nasze adresy email (chyba z tego wzgledu...). Więc jeśli któraś Cioteczka miałaby trochę czasu i ochoty, mogę podesłać fotki i opis. Aha, nie wiem, czy któraś z Was robiła ogłoszenia dla Czestera - psiak jest już w nowym domku i można ogłoszenie zdjąć z tablica.pl

Link to comment
Share on other sites

jejku, Benuś, jak ty wyglądasz biedaku....serce się kraja...:( poszło ode mnie 50 złotych. Co jakiś czas będę na niego wpłacać, tylko informujcie mnie proszę o jego stanie zdrowia, samopoczuciu i potrzebach.
wyślijcie foty i teksty do ogłoszeń dla tych trzech psów, w poniedziałek zrobię im ogłoszenia. Zrobię na trójmiasto.pl, tablica. pl - ale tam tylko na jedno województwo można - i może na jakimś animalcafe, morusek czy gumtree.

Link to comment
Share on other sites

Martunia zamieściłam info o wpłacie na Facebooku, skąd również płyną podziękowania dla Ciebie :)

Co do wysłania opisów i fotek - Koko dziś znalazła domek (hurra :) ), Tori - jej DT ma dać znać po weekendzie czy zatrzymuje ją na DS, więc pozostaje Negro. Byłyśmy dziś zrobić mu fotki, bo do tej pory nie miał, jeszcze nie dostałam ich na maila (aparat był koleżanki wolontartiuszki). Jak tylko prześle mi fotki wyślę Tobie opis i jego fotki. Sama też spróbuję wrzucić ogłoszenie dla niego - im więcej tym lepiej!

Link to comment
Share on other sites

super! :) kochana jesteś :)

Napiszę, bo na pewno to Ciebie zainteresuje - Benuś poprawia się w ekspresowym tempie :) Wygląda na to, że jego "chorobą" była schroniskowa zgryzota, bardzo dobrze mu w domu tymczasowym. Nadal oczywiście jest na specjalistycznej karmie, ponieważ nadal ma biegunki, choć nie jest już tak źle. Rzadziej wymiotuje. Psiak nadal ma widoczne żeberka, ale już zdecydowanie nie tak jak w przechowalni no i sierść... błyszcząca, nabrała kolorów... Niedługo będzie trzeba ruszyć z akcją ogłaszania Benusia, psiutek już nie może wrócić do przechowalni.

Link to comment
Share on other sites

Świetne wiadomości, bardzo się cieszę! Moje pieniążki na Benka dotarły...?
Benuś cierpi na chorobę, która dolega połowie psów w schroniskach - tęsknota....:(
jak już na dobre dojdzie do siebie, to zrobię mu więcej ogłoszeń.
mam nadzieję, że w DT może zostać do czasu znalezieni domu...?

Link to comment
Share on other sites

Tak, dotarły :) tak jak pisałam, dziewczyny na FB bardzo Tobie dziękują :)
Tak, nie ma przeciwwskazań, Benuś może zostać na DT. W tym samym domu są już dwa inne psy i kot, ale na szczęście Benuś dobrze się z nimi dogaduje. Zapomniałam dodać, że Benuś otrzymuje jeszcze leki, które również są opłacane ze zbiórek finansowych na jego rzecz :)
Za jakiś czas ruszymy z ogłoszeniami. Damy w ogłoszeniach jego nowe fotki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na wątku cisza a w przechowalni za to dużo się dzieje. W zeszłym tygodniu dom znalazła Dora czyli Niunia (same ją zawoziłyśmy :) ) oraz przedwczoraj Kropka (Tori).W tamtym tygodniu trafiły do przechowalni nowe psiaki: Szczylek i Cypis. I już ich nie ma, bo.... znalazły dom :) Cypis u jednej z wolontariuszek (starszy terrierek) a Szczylek pojechał do tego samego domku, gdzie już mieszkaja nasze dwea jonkowskie psiaki, m.in. Kudłaty :) No ale żeby nie było tak pięknie, pod opiekę trafiło nam ię 6 szczeniąt - gospodarz chciał je humanitarnie oddać nam do budy do przechowalni, ale wyprosiliśmy go, żeby jeszzcze je przetrzymał a my poszukamy domu. Ponadto dosaliśmy pod opiekę nową przechowalnię, w gminie Łukta a tam również szczeniak ikilka innych młodych psiaków...

Link to comment
Share on other sites

Jestem pełna uznania dla osób, które beziteresownie starają się polepszyć los zwierząt w takich miejscach. Wyrazy szacunku dziewczyny dla was. Jeśli mogę zapytać...Czy warunki w tej przechowalni psów w Węgajnach zmieniają się , polepszają się jakoś? Widziałam kiedyś taki krótki filmik w naszymolsztyniaku...straszne warunki...(ale to już dawno)...Czy coś sie zmieniło od tego czasu?

Link to comment
Share on other sites

witaj :) zmieniło się na pewno to, że zostało już tylko 5 psiaków plus jeden na tymczasie. Reszta znalazła nowe fajne domki, mamy zdjęcia i opisy psiaków z nowych domów. Psy mają nowe budy, szczelne i ciepłe, kojce są szczelne, żaden psiak nie przebywa już na łańcuchu, zatrudniono człowieka, który na codzień opiekuje się psami i który ma serce do tych psów. I co najważniejsze, żaden pies nie jest chory czy głodny. Mają zapewnione stałe leczenie (bardzo dobry weterynarz). Niestety nadal są to warunki polowe - psy chodzą w błocie, zadaszenie jest z brezentu czy folii i deszcz czy śnieg ląduje w boksach. generalnie beznadzieja pod tym względem, dlatego walczymy dalej. Przy tym potrzeba karmy na warunki zimowe dla psiaków, więc robimy zbiórki. Jeżeli jesteś z Olsztyna, zapraszamy do wybrania się z nami do węgajciaków :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Benuś ma się lepiej :) Powoli nabiera ciałka :) Chłopak jest obecnie na karmie Josera i puszkach Animondy. Przebywa nadal w domu tymczasowym u Moniki, która zaadoptowała inną ON-kę od nas - Dianę (Diana trafiła do nas po śmierci właściciela). Jako że Benusia stan zdrowia już całkiem dobry, szukamy mu domu stałego bo u Moni nie będzie mógł siedzieć wiecznie. Zamieszczę tutaj fotki Bencia z pobytu w DT u Moniki.

[IMG]http://i45.tinypic.com/2m3rz3b.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.tinypic.com/35b832b.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.tinypic.com/dfvymu.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...