Jump to content
Dogomania

sue

Members
  • Posts

    3916
  • Joined

  • Days Won

    3

Everything posted by sue

  1. Koty powiązane Irysek - od maja 2020 znowu na działce Były opiekun wirtualny: Magdarynka (30zł/miesiąc) -- Rozliczenie: XII.2019 - 150 zł I.2020 - 30 zł Magdarynka (deklaracja stała) II.2020 - 30 zł Magdarynka (deklaracja stała) III.2020 - 30 zł Magdarynka (deklaracja stała) IV.2020 - 30 zł Magdarynka (deklaracja stała) V.2020 - 30 zł Magdarynka (deklaracja stała) Irys wrócił w miejsce bytowania na początku maja 2020. Irys odszedł 26.08.2020 w miejscu bytowania. Borys od 30.04.2020 do 28.05.2020 FIV+, FELV+ Trafił do lecznicy po krótkim pobycie w DT, bo miał bolesne łapki z których zlizywał sobie sierść, aż robiły się rany, być może jakiś uraz/ropień na tych łapkach. Do tego katar. płeć: kocurek wiek: ok 7 lat w lecznicy od: 30.04.2020 do 28.05.2020, obecnie w DT u guccio inne: Opiekun wirtualny: Magdarynka, 30 zł/mc Bursztyn Od 28.05 do 23.06.2020 Trafił do lecznicy z raną na szyi, prawdopodobnie po pogryzieniu przez jakieś zwierzę. Dzikawy Wiek 6-10 lat nie wiadomo dokładnie Poza leczeniem rany ma mieć zrobione testy i kastrację Bursztyn trafił do domu stałego w Warszawie 09.07.2020 LUSIA Kotka postrzelona śrutem, trafiła do DS w Słomnikach Wygenerowała spory dług, z którego udało się spłacić bardzo dużo i zostało go jeszcze 490 zł Kwota długu: 2380 zł 04.03.2020 - anonimowa dobraduszka 105 zł -> 2275 zł 08.03.2020 - Baltimoore 350 zł -> 1925 zł 01.04.2020 - 650 zł z bazarku -> 1275 zł 02.04.2020 - Baltimoore 200 zł -> 1075 zł 09.04.2020 - bazarek transportowy 240 zł -> 835 zł 10.04.2020 - Baltimoore 250 zł -> 585 zł 10.04.2020 - Kasia F. zrzutka 33 zł -> 552 zł 16.04.2020 - bazarek 62 zł -> 490 zł 24.05.2020 - Baltimoore 250 zł -> 240 zł 06.06.2020 Baltimoore 240 zł -> SPŁACONY DŁUG!!! <3
  2. PAŹDZIERNIK koty bieżące: 2 (do 16.10) Dwie Burasie - pojechały 1.10 więc brak kosztów bieżących Nika do 12.10 liczymy 11 dni 11x15 zł = 165 zł Tinka Zaległości: Śnieżek WRZESIEŃ koty bieżące 5, liczone 4 bo dwie Burasie razem do 07.09. Burcia (7 dni) długu z sierpnia brak, na wrzesień 7x15 = 105 zł wpłata z bazarku dora1020 z lipca, 138 zł (zostaje 33 zł) brak długu za Burcię do 07.09. Śnieżek (7 dni) 7x15 zł = 105 zł dług z sierpnia 975 zł Razem: 1080 zł Burasia A, Burasia B 30 x15 = 450 zł dług z sierpnia 2265 zł Razem: 2715 zł - 78 zł z bazarku bakusiowej - 130 zł od Anonimowego Darczyńcy - 40 zł z bazarku bakusiowej, dopłata razem: 2467 zł Tinka 30x15 = 450 zł dług z sierpnia 975 zł Razem: 1425 zł Nika 30x15 = 450 zł dług z sierpnia 375 zł Razem: 825 zł Zaległości: Kofik dług z sierpnia 665 zł - 33 zł z bazarku dora1020, z lipca = 632 zł - 632 zł z bazarku bakusiowej (1250-632 = zostaje 618 zł do Zefirka) dług Kofika spłacony 75 zł Józia 540 zł Zefirek -540 zł z bazarku bakusiowej (618 zł - 540 zł zostaje 78 zł do Rodzinki) dług Zefirka spłacony 370 zł Skrzypek -370 zł od Anonimowego Darczyńcy (500 zł - 370 zł = zostaje 130 zł do Rodzinki) dług na koniec września 5797 zł w tym zaległości: brak, koty bieżące: 1080 zł Śnieżek, 2467 zł dwie Burasie, 1425 zł Tinka, 825 zł Nika SIERPIEŃ Koty bieżące - 7, liczone 6, bo Burasie razem Burasia A - cały miesiąc, liczona razem z Burasią B, dług rodzinki Burasia B - cały miesiąc, liczona razem z Burasią A, dług rodzinki Za obie burasie 31x15 zł = 465 zł (sierpień) plus dług 1800 z lipca = 2265 zł Kofik do 06.08., liczymy 5 dni sierpnia, 5x15 = 75 zł plus dług z lipca 690 zł razem = 765 zł - wpłata 100 zł od Figuni i malagos = 665 zł Tinka - cały miesiąc, 31x15 zł = 465 zł + dług z lipca 510 zł razem = 975 zł Śnieżek - cały miesiąc, 31x15 zł = 465 zł + dług z lipca 510 zł = 975 zł Burcia od 29.08 - dwa dni, 2x15 = 30 zł zapłacone - wpłata 168 zł dora1020 - zostaje 138 na wrzesień Nika od 05.08. 25 dni x 15 = 375 zł Zaległości 216 zł dług ogólny - 100 zł kropka73 = 116 zł - 116 z bazarku na FB (wpłata 235 zł - zostaje 119 na wrzesień) brak zaległego długu ogólnego!!! 165 zł Józia - 90 zł z bazarku guccio = 75 zł 370 zł Skrzypek 540 zł Zefirek Dług na koniec sierpnia 6240 zł Zaległości 985 zł w tym: 75 zł Józia, 540 zł Zefirek, 370 zł Skrzypek Koty bieżące 5255 zł w tym 2265 zł rodzinka, 665 zł Kofik, 975 zł Tinka, 975 zł Śnieżek, 375 zł Nika LIPIEC 2022 Zaległości tj. długi za koty już zabrane z lecznicy: 1) Pelagia na dzień 30.06 218,54 zł długu w lipcu wpłacone: 218,54 zł (05.07) na dzień 31.07. dług wynosi 0 zł 2) Skrzypek do 28.06. (pojechał do DT), na dzień 30.06. 420 zł długu w lipcu wpłacone: 50 zł (06.07) na dzień 31.07. dług wynosi: 370 zł 3) Zefirek od 21.04.2022 do 05.06.2022 (pojechał do DS), na dzień 30.06. 540 zł długu z przeniesienia 465 zł długu z maja z przeniesienia 75 zł długu z czerwca w lipcu wpłacone: na dzień 31.07. dług wynosi: 540 zł 4) Rózia od 08.05.2022 do 15.06 (pojechała do DT), na dzień 30.06. 225 zł długu z przeniesienia 225 zł długu z czerwca w lipcu wpłacone: 200 zł (03.07) 25 zł (10.07) na dzień 31.07. dług wynosi: 0 zł 5) Dług zbiorczy ogólny na dzień 30.06 711 zł długu w lipcu wpłacone: - 200 zł, Dora1020 z bazarku (02.07) - 175 zł z bazarku na FB na dzień 31.07. dług wynosi 336 zł Koty bieżące - Rodzinka tj. Delma i 4 dzieci: Dossi, Diana, Dzidzia, Deser od 17.05.2022; na dzień 30.06. dług wynosił 900 zł do 15.06. rodzinka liczona jest jako 1 kot z uwagi na wiek maluchów od 15.06. jako dwa koty (mama - 1 kot, dzieciaki - 1 kot) z przeniesienia 225 zł długu z maja z przeniesienia 675 zł długu z czerwca w lipcu wpłacone: na dzień 31.07.2022 dług wynosi: 900 zł Kofik od 15.06. 15x15 = 225 zł Józia od 28.06. do 08.07. za czerwiec 3x15 = 45 zł za lipiec: 8x15 = 120 zł Tinka od 28.06 3x15 = 45 zł Śnieżek od 28.06 3x15 = 45 zł CZERWIEC 2022 Zaległości tj. długi za koty już zabrane z lecznicy: Pelagia na dzień 31.05 373.54 zł długu w czerwcu wpłacone: 100 zł (05) 55 zł (13) na dzień 30.06. dług wynosi 218,54 zł Dług zbiorczy ogólny na dzień 31.05 771 zł długu w czerwcu wpłacone: 60 zł (01) na dzień 30.06. dług wynosi 711 zł ---- Koty bieżące - Zefirek od 21.04.2022, kwiecień spłacony; do 05.06.2022 (pojechał do DS) z przeniesienia 465 zł długu z maja za czerwiec: 5x15 = 75 zł na dzień 30.06. dług wynosi: 540 zł - Rózia od 08.05.2022 do 15.06 z przeniesienia 160 zł długu z maja, wpłata 160 zł 01.06 - brak zaległego długu za czerwiec 15x15 = 225 zł w czerwcu wpłacone: 160 zł bazarek Dora1020 na dzień 30.06. dług wynosi: 225 zł - Rodzinka tj. Delma i 4 dzieci: Dossi, Diana, Dzidzia, Deser od 17.05.2022 do końca maja rodzinka liczona jest jako 1 kot z uwagi na wiek maluchów do 15.06. jak wyżej, od 15.06. jako dwa koty z przeniesienia 225 zł długu z maja za czerwiec: 15x15 + 30x15 = 675 zł w czerwcu wpłacone: 0 zł na dzień 30.06. dług wynosi: 900 zł - Skrzypek od 21.05.2022 do 06.2022 (pojechał do DT) z przeniesienia 165 zł długu z maja za czerwiec: w czerwcu wpłacone: 165 zł sue na dzień 30.06.2022 dług wynosi: 165 zł - Kofik od 15.06.2022 za czerwiec: 15x15= na dzień 30.06.2022 dług wynosi: --- MAJ 2022 Zaległości tj. długi za koty już zabrane z lecznicy: Pelagia na dzień 30.04 823 zł długu w maju wpłacone: 449.46 zł (23) na dzień 31.05. dług wynosi 373.54 zł Dług zbiorczy ogólny na dzień 30.04 2321 zł długu w maju wpłacone: 1550 zł (25) na dzień 31.05. dług wynosi 771 zł ---- Koty bieżące - Zefirek od 21.04.2022, z przeniesienia 135 zł długu z kwietnia, spłacone dnia 06.05.2022 - brak zaległego długu za maj: 31x15 = 465 zł na dzień 31.05. dług wynosi 465 zł - Rózia od 08.05.2022 za maj: 24x15 = 360 zł w maju wpłacone: 200 zł od p. Joli 09.05.2022 na dzień 31.05. dług wynosi: 160 zł - Rodzinka tj. Delma i 4 dzieci: Dossi, Diana, Dzidzia, Deser od 17.05.2022 do końca maja rodzinka liczona jest jako 1 kot z uwagi na wiek maluchów za maj: 15x15 = 225 zł w maju wpłacone: na dzień 31.05. dług wynosi: 225 zł - Skrzypek od 21.05.2022 za maj: 15x 11 = 165 zł w maju wpłacone: na dzień 31.05.2022 dług wynosi: 165 zł KOTY PRZEBYWAJĄCE AKTUALNIE W LECZNICY Rebus, od 23.06.2020 Ok. 3 miesiące, zabiedzony, z wzdętym brzuchem i kocim katarem, miziak bardzo Fredzio od 16.07.2020 kocurek, ok. 4 miesiące Debora od 31.08.2020 Niko - koteczka od 04.09.2020, dzikusek, młody Sasanka i Stokrotka od 12.09.2020
  3. Wątek poświęcony kotom przebywającym w lecznicy w Izbicy i sprawom okołokocim dotyczącym tych kotów. Postaram się w tym poście uzupełniać bieżące dane, żeby było jasne, ale jeśli tu nie będzie uzupełnione, proszę zaglądać na ostatnią stronę i tam powinno być. 2022 (wpłaty) STYCZEŃ 10.01.2022 - 1500 zł bazarek cegiełkowy, bakusiowa 10.01.2022 - 100 zł wpłata własna, pyra (pelasia) 18.01.2022 - 73 zł (63+10) bazarek, guccio (Pelasia) 18.01.2022 - 70 zł Nadziejka, bazarek (Pelasia) 28.01.2022 - 70 zł bazarek na FB 28.01.2022 - 50 zł wpłata własna mdk8 28.01.2022 - 100 zł wpłata własna od siostry malagos 28.01.2022 - 50 zł Olena84, wpłata własna LUTY 02.02.2022 - 46 zł Nadziejka, bazarek 14.02.2022 - 200 zł wpłata własna od agat21 21.02.2022 - 50 zł bazarek, guccio (Pelasia) 15.02.2022 - 380 zł zrzutka, sue MARZEC >> 11.03.2022 - 140 zł wpłata własna, sue + p. Danusia z FB za kastrację kocurków z Zawady 14.03.2022 - 1200 zł bazarek cegiełkowy, bakusiowa 17.03.2022 - 94 zł wpłata własna od lunarmermaid (Pelasia) 24.03.2022 - 50 zł wpłata własna od koleżanki guccio (Pelasia) 24.03.2022 - 50 zł bazarek, guccio (Pelasia) KWIECIEŃ 12.04.2022 - 140 zł bazarek, Dora1020 >> 19.04.2022 - 513 zł za profilaktykę kotki z Deszkowic 19.04.2022 - 89,11 zł wpłata własna od lunarmermaid (Pelasia) 25.04.2022 - 200 zł bazarek na FB (Pelasia) 26.04.2022 - 100 zł bazarek guccio +wpłata własna od syna (Pelasia) 27.04.2022 - 100 zł ala123 Zadłużenie łączne na koniec kwietnia: 3279 zł w tym Zefirek 135 zł, Pelagia 823 zł, zaległy dług 2321 zł MAJ 06.05.2022 - 135 zł bazarek, Dora1020 - Zefirek kwiecień 06.05.2022 - 250 zł bazarek, Dora1020 - wpłata na zaległy dług 09.05.2022 - 200 zł wpłata własna (p. Jola z FB, dla Rózi) 13.05.2022 - 70 zł bazarek jola&tina dla Pelagii 15.05.2022 - 200 zł bazarek FB dla Pelagii 18.05.2022 - 89,46 zł wpłata własna od lunarmermaid (Pelagia) 23.05.2022 - 90 zł bazarek guccio dla Pelagii 25.05.2022 - 1300 zł bazarek cegiełkowy, bakusiowa Zadłużenie łączne na koniec maja: 2159,54 zł w tym: 771 zł dług ogólny, 374,54 zł Pelagia, 465 zł Zefirek, 160 zł Rózia, 225 zł rodzinka, 165 zł Skrzypek CZERWIEC 01.06.2022 - 160 zł bazarek, Dora1020 - dług Rózi za maj 01.06.2022 - 60 zł bazarek, Dora1020 - dług ogólny 05.06.2022 - 100 zł wpłaty własne z FB - dług Pelagii 13.05.2022 - 55 zł bazarek guccio - dług Pelagii 14.06.2022 - 165 zł wpłata własna sue Skrzypek maj Zadłużenie łączne na koniec czerwca: 3,374.54 zł w tym: 711 zł dług ogólny, 540 zł Zefirek, 218,54 zł Pelagia, 420 zł Skrzypek, 225 zł Rózia, 900 zł rodzinka, 45 zł Tinka, 45 zł Śnieżek, 45 zł Józia, 225 zł Kofik LIPIEC 02.07.2022 - 200 zł bazarek, Dora1020 - dług ogólny 03.07.2022 - 200 zł wpłata własna Anula, dla Rózi 05.07.2022 - 218,54 zł - bazarek jola&tina dla Pelagii (brak długu u Pelagii) 06.07.2022 - 50 zł wpłata własna agat21, dla Skrzypka 10.07.2022 - 200 zł wpłata z bazarku na FB, 25 zł dla Rózi (brak długu u Rózi), 175 zł (dług ogólny) 22.07.2022 - 120 zł wpłata z bazarku, Dora1020 - dług ogólny Zadłużenie łączne na koniec lipca: 4801 zł w tym: 216 zł dług ogólny, 540 zł Zefirek, 370 zł Skrzypek, 1800 zł rodzinka, 510 zł Tinka, 510 zł Śnieżek, 165 zł Józia, 690 zł Kofik SIERPIEŃ 08.08.2022 zł - 90 zł wpłata bazarku guccio 10.08.2022 - 100 zł wpłata własna - kropka73 19.08.2022 - 235 zł wpłata z bazarku na FB 23.08.2022 - 168 zł wplata z bazarku, Dora1020 30.08.2022 - 100 zł wpłata od malagos (50 zł) i Figuni (50 zł) WRZESIEŃ 05.09.2022 - 500 zł wpłata własna od Anonimowego Darczyńcy 07.09.2022 - 1250 zł wpłata z bazarku, bakusiowa 11.09.2022 - 40 zł wpłata z bazarku bakusiowej PAŹDZIERNIK 5797 zł - dług na koniec września 11.10.2022 - 75 zł wpłata z bazarku na FB (od guccio) -dług Józefiny (spłacony) 24.10.2022 - 100 zł wpłata własna, p. Danusia z FB LISTOPAD -450 zł Tinka za październik - 60 zł 4 dni października Natka 10.11.2022 - 400 zł wpłata z bazarku cegiełkowego zorganizowanego przez bakusiową dług -5732 zł GRUDZIEŃ 450 zł Tinka za listopad 450 zł Natka za listopad 12.12.2022 - 100 zł z bazarku na FB 30.12.2022 - 400 zł z bazarku na FB dług - 6132zł STYCZEŃ - 450 zł Tinka za grudzień - 450 zł Natka za grudzień 04.01.2023 - 500 zł z bazarku cegiełkowego zorganizowanego przez bakusiową 10.01.2023 - 200 zł - wpłata własna od p. Ani z FB i 100 zł z darowizn na FB dług -6332 LUTY - 285 zł Tinka za styczeń - 135 zł Lola za styczeń (była do 20.01) 02.02.2023 - 100 zł z bazarku na FB 15.02.2023 - 100 zł z bazarku na FB dług 6552 zł na dzień 15.02.2023 MARZEC - 375 zł Hortensja za luty 11.03.2023 - 150 zł z bazarku na FB 1x.03.2023 - 300 zł z bazarku zorganizowanego przez bakusiową 22.03.2023 - 100 zł wpłata własna dla Hortensji KWIECIEŃ dług - 6377 zł na koniec marca -465 zł Hortensja za marzec - 10.04.2023 - 100 zł wpłata własna dla Hortensji - 11.04.2023 - 100 zł z bazarku na FB - 23.04.2023 - 100 zł wpłata własna dla Hortensji MAJ dług 6542 zł na koniec kwietnia - 450 zł Hortensja za kwiecień 25.05.2023 - 100 zł z bazarku zorganizowanego przez bakusiową 25.05.2023 - 100 zł bazarek FB 29.05.2023 - 100 zł bazarek FB CZERWIEC dług na koniec maja 6692 zł - 345 zł Hortensja za maj (była do 24.05) 02.08.2023 + 100 zł z FB 13.08.2023 +150 zł z bazarku cegiełkowego zorganizowanego przez bakusiową xx.08.2023 +200 zł od Karen116 / stan konta 6242 zł 27.10.2023 +100 zł od helli 01.10.2023 +50 zł z bazarku na FB 09.10.2023 +100 zł od p. Danuty na długi w lecznicy (z FB) 12.10.2023 +100 zł od p. Małgosi - jak wyżej 19.10.2023 +200 zł z bazarku na FB stan konta na dzień 19.10.2023 wynosi - 5692 zł Obecnie doba w lecznicy kosztuje 15 zł.
  4. I jeszcze w kwestii kotów w Izbicy: wszystkie razem kosztują niesamowicie dużo, ale koszt pobytu miesięcznego dla pojedynczego kota to już taki prawie hotelik - 300 zł. Wygląda o wiele bardziej przystępnie, prawda? Owszem, na razie kotów jest dużo, ale może niedługo ruszą adopcje. Gdyby zbierać fundusze na pojedynczego kota, może byłoby prościej. I wymyśliłam - może kotki mogłyby mieć opiekunów wirtualnych? Na miesiąc, kilka miesięcy lub krócej, zależy od tego, ile by tam taki kociak siedział. Czy ktoś miałby dobrą wolę zostać opiekunem wirtualnym jakiegoś kotka z Izbicy? Opiekun mógłby miesięcznie zadeklarować jakąkolwiek stałą. Jeden kot może mieć kilku opiekunów, jeśli będzie tego potrzebował. Druga sprawa - bazarki. Gdyby zrobić bazarek trwający miesiąc chociażby na jednego kotka, z celem uzbierania 300 zł na jego tam pobyt - również wydaje się to raczej osiągalne. Oczywiście takich bazarków może być więcej. Gdyby pomysł się przyjął, mogłabym założyć osobny wątek "koty w Izbicy" i tam by się mieściły rozliczenia, itd.
  5. Pierwsza koteczka od Piotrka w oczekiwaniu na podróż do lecznicy :) Już pewnie jest po zabiegu.
  6. Tymianek i Pankracy
  7. Czy jakaś dobra duszka mogłaby poratować nas karmą i żwirkiem? Chodzi głównie o koty w DT (aktualnie są 4) i bezdomniaki. Dla Piotrka mamy jeszcze karmę od Baltimoore.
  8. Moim zdaniem sytuację można poprawić choć trochę i uniknąć powstawania kolejnych tak dużych długów, realizując dwa standardowe cele: - adopcje - sterylizacje Już od dłuższego czasu szukamy domów tymczasowych, które byłyby świetnym rozwiązaniem, głównie dla kotów, bo nie siedziałyby w Izbicy. Tak duże długi generują głównie koty, które tam przebywają, a i tak ceny są dość korzystne. Poza Maćkiem inne koty nadają się do dowolnej adopcji - chyba - więc trzeba tylko chętnych, właściwych ludzi, którzy zaoferują DT/DS. Ogłaszam obecnie kilka kotów, z Izbicy Kizię i Mizię oraz Maćka, poza nimi Tymianka i Florka, dojdą jeszcze dwa znalezione niedawno kociaki. Postaram się jutro zrobić kilka dodatkowych ogłoszeń dla tych kotów, które znam. Wszędzie jest przekocenie, przepsienie, ale chyba tylko w ten sposób można działać, licząc na to, że zwierzaka wypatrzy ta właściwa osoba. Widzę jeszcze takie możliwości - założenie jakiejkolwiek organizacji, myślałam na początku o połączeniu czegoś dochodowego z działalnością charytatywną, czyli np. hotel dla kotów + dom tymczasowy/kociarnia. Nie ma lokalu. Może więc fundacja? Stowarzyszenie? Dzięki temu można by np. prowadzić oficjalne zbiórki na zwierzęta pod naszą opieką - rozwiązanie tymczasowe, zwrócenie się o pomoc do jakiejś już istniejącej organizacji, żeby pozbierała dla nas, i wtedy można by spłacić jakieś bieżące zobowiązania + nabyć np. klatki kenelowe, jakieś wyposażenie, ale znów, nie ma lokalu. Gmina udostępnia środki na sterylizację kotek i suczek, trochę jest z tym zachodu, ale jakieś zwierzaki można w ten sposób ogarnąć. Jeśli jednak są to bezdomne, pojawia się problem z przetrzymaniem po zabiegu, już tego gmina nie zapewnia, w lecznicy nie zawsze jest miejsce. Działania pośrednie - bazarki - zachęcanie do sterylizacji - szukanie dodatkowych osób na miejscu i w okolicy, które mogą pomagać na stałe bądź co pewien czas.
  9. A tak, 55 zł Szczerze mówiąc, nie pytałam. Poprosiłam Adopcje - Zamość o promocję Maciusia na FB, jest dość sporo udostępnień, może ktoś kocurka wypatrzy.
  10. Dziś przekazałam Piotrkowi pierwszą partię karmy dla kotów od Baltimoore oraz dwa opakowania żwirku. Część karmy przekazałam do DT w którym są Florek i mały z cmentarza, powiedzmy Gabryś W poniedziałek jesteśmy umówieni na sterylkę jednej z kocic Piotrka.
  11. Jeszcze kilka Tymianków
  12. Dostałam od Dory 100 zł na kocie wydatki i za to kupiłam Oridermyl dla Florka, Tymianka i małego buraska, Florek zaczął się drapać mocno i niestety świerzb w uchu, Tymianek ma jedno brudnawe, a malutki ogólnie brudne uszka i dostanie profilaktycznie pewnie 45 zł Oridermyl https://i.gyazo.com/ba0fe157199b76f81316f863a2f975cf.png Pozostałe pieniądze tj 65 zł wydam w poniedziałek na testy Pankracka, FIV/Felv i może jakiś antybiotyk lub coś na odporność.
  13. Pankracy Jest ogromny; mój Bazyli jest sporym kotem, waży prawie 6kg, ale ten wydaje się i większy, i cięższy. Taki misio. Na oko ma już trochę lat, ale mogę się mylić. Przejawia chęć do zabawy. Apetyt dopisuje. Kuwetę znalazł, ale rozgrzebał, załatwił się częściowo, resztę na podłogę, a nasikał wszędzie, nawet na swoje posłanie. W poniedziałek robię mu testy, jest trochę zakatarzony, może to sikanie jest związane z przeziębieniem albo nie wiedział, gdzie ma robić, upchnęłam go w zagraconym bardzo pokoju :( Tu go znalazłam - leżał na tym najbardziej wysuniętym zakręcie chodnika.
  14. A w związku z dniem dzisiejszym światełko dla wszystkich brykających za TM
  15. A tak wygląda kot, facet relaksujący się, jakieś sprawy łóżkowe
  16. I wywalają fajne, miziaste koty. Tymianek - mało nie zje człowieka z miłości Florek - miałam go tylko kilka godzin, a już się przytulał, w DT kocha ludzi i psa Dzisiejsze bure maleństwo - rozmruczało się przy przekładaniu z kontenerka do klatki Wieeelki kot który jest u mnie - pcha się szalenie na kolana i aż chce się całować Nie rozumiem, jak można. Co innego dzikus, może się nie dogadali, może ktoś myślał, że kot woli iść własną drogą, nie wiem. Może przeszkadzał w domu. Ale takie miziaki? Ma to oczywiście plus, będzie łatwiej i z tymczasowaniem, i z adopcją.
  17. Korzystając z okazji, że na cmentarzach jest dziś wielu ludzi, jakieś męty wywalają koty. Przed południem wracałam z cmentarza i widzę, że stoi sobie krzesełko z ogłoszeniem "bezdomny kotek szuka domu". Pani sprzedająca kwiaty przyjechała przed szóstą rano i zobaczyła malucha (ok. 3-4 miesiące), który był ewidentnie wywalony przez kogoś, głodny, przerażony i zmarznięty. Kto wie, ile tam siedział, może od wieczora? Zabezpieczyła go jak mogła i prosiła ludzi, żeby ktoś wziął, ale gdzie tam. Poleciałam po kontenerek i zabrałam malucha. Znajoma zgodziła się wziąć na DT, na razie do kenela, więc zaniosłam. Już już prawie jestem w domu, a tu widzę, przy samej ulicy leży duuuży, burobiały kot z lekko zakatarzonymi oczami. Pewnie mu się dobrze zrobiło na słoneczku. Kolejny wywalony, bo nigdy nie było w okolicy takiego kota. I co było robić - też zabrałam. Nie mam dla niego miejsca, jest bardzo awaryjnie zabezpieczony w graciarni, z Tymiankiem go nie umieszczę bo najpierw testy
  18. Bardzo dziękuję Baltimoore za wielką pakę karmy mokrej dla małych, większych kociaków i dorosłych kotów, na dniach przekażę Piotrkowi część tej karmy.
  19. Właśnie pojechał do Izbicy kolejny kocurek, ale nie na długo miejmy nadzieję, to kot starszy, dokarmiany przez Dorę. Wczoraj nie chciał jeść i wydawał się nieswój, miał jakby odruchy wymiotne jakby coś mu utkwiło w przełyku, pojechał więc na diagnostykę i zobaczymy. Później wrzucę zdjęcie.
×
×
  • Create New...