Jump to content
Dogomania

sue

Members
  • Posts

    3916
  • Joined

  • Days Won

    3

Everything posted by sue

  1. I co je Maciuś, kurczaka czy już przekonał się do innego jedzenia? Brzmi fajnie, kociaki są na dobrej drodze, by się naprawdę zadomowić :)
  2. Świetnie że jadą, trochę drogo, ale to aż trzy kotki i do swojego domku :) Niech będzie im dobrze:) Bardzo ładne koteczki
  3. Ślicznie mu :) Pani Kasia z DT bardzo tęskni za tym kotem, wyślę jej te fotki, też mówiła że fajny, miziasty i bezproblemowy kocurek
  4. Jeszcze kwestia tej klatki, jaka to ma być, patrzyłam na allegro i idzie sie zgubić bo jest dużo różnych, ale w opisach przeważnie stoi, że służą do transportu. Nie wiem, czy używa się takich, czy to mają być jakieś konkretne.
  5. Dziękuję za odpowiedzi; Zastanawiam się jedynie nad tym, czy po naprawie taki piec będzie wystarczająco bezpieczny, żeby np. zostawić koty na całą noc bez ryzyka. Ale to już chyba trzeba zapytać tego jakiegoś fachowca, który się takimi piecami zajmuje. Linoleum ok, ale chyba jest zimniejsze w dotyku od wykładziny i ile w lecie super, to zimą pewnie trzeba by częściowo czymś przykrywać. Pomieszczenie jest nad piwnicą. O właśnie, czyli ewentualnie drugie pomieszczenie na to, by zweryfikować zdrowie kota, poczekać na pełną profilaktykę. Rękawiczki, osobne rzeczy do sprzątania i obsługi, nie pomyślałam o tym, bardzo fajne. Lampa biobójcza :O Istotna sprawa, czy można taką kupić normalnie, czy trzeba jakoś przez weta? Słyszałam też o matach antybakteryjnych lub wycieraczkach, które się kładzie pod drzwiami żeby nie przenosić bakterii na butach. Worki, żwirek, no tak, mam aby kilka kotów ale faktycznie schodzi, dostęp do wody jest. Tak właśnie w tej chwili czynię:) Wychodzi bardzo fajnie pod względem finansowym, są tylko dwa problemy: - dużo więcej sprzątania - słabo to wygląda na zdjęciach, jeśli chce się zrobić zdjęcie randomowo, bez ustawiania i pozowania. Bardzo dziękuję :)
  6. Zakładając, że ma się do dyspozycji pomieszczenie (jedno średniej wielkości + łazienka) z przeznaczeniem na tzw. kociarnię, jakie wyposażenie musi a jakie ewentualnie może się tam znaleźć? Elementarne wydają mi się: - klatka lub klatki typu kennel - i tu może ktoś mógłby mi wskazać, jaka to konkretnie klatka powinna być, jakie wymiary, może link do takiej w jakimś sklepie. Jak ją ustawić - czy na podłodze, czy może jak w lecznicach na jakimś podwyższeniu? - kuwety - no to wiadomo - legowiska - też wiadomo - drapaki, zabawki - jak wysokie drapaki? widywałam nieraz bardzo wysokie aż pod sufit, ale w pomieszczeniu i tak znajdują się szafy, skakania byłoby co niemiara Czy coś pomijam? Problem ogrzewania - nie ma centralnego, jest starego typu piec kaflowy, wymagający naprawy czy chociaż przeglądu, nie był używany kupę czasu. Nie wiem, na ile to bezpieczne. Kiedyś działał. Jeśli nie piec, to co? Grzejniki elektryczne póki co sprawdzają się ale średnia temperatura to 17 stopni, więcej nie wychodzi. Pokrycie podłogi - jest drewniana, obecnie z wykładziną z jakiegoś materiału, przy spokojnych ogarniętych kotach daje radę, przy srających gdzie popadnie podejrzewam byłoby ciężko. Coś jeszcze? Zastanawiam się póki co czysto hipotetycznie, chcę przeliczyć koszty itd.
  7. Zaktualizowałam trochę górę wątku tzn koty które są/pojechały/jadą/cośtam
  8. W związku z tym, że Maciuś pojechał do guccio, określ proszę czy w dalszym ciągu chcesz wspierać jego utrzymanie jako opiekun wirtualny, czy też może wycofać się/ przerzucić opiekę na innego kociaka z wątku? Jeszcze ich kilka zostało.
  9. Jeszcze kilka ogłoszeń Dzikuska z Izbicy (Esmeralda) https://www.olx.pl/oferta/esmeralda-czy-jestem-zbyt-zwykla-by-miec-domek-CID103-IDCYq4M.html Rudolf ponownie https://www.olx.pl/oferta/rudolf-daj-mu-dom-nie-pozalujesz-CID103-IDCmkgX.html Ismena https://www.olx.pl/oferta/wesola-ismena-daj-jej-domek-CID103-IDCYqlL.html
  10. Z tego co wiem, to jeszcze w czasach bezdomności Maciuś bardzo lubił gotowanego kurczaka, może i teraz mu posmakuje? Trzeba im czasu, to już koty po pewnych przejściach, ale myślę że powoli się oswoją
  11. Pani, która adoptowała Tobiego, jest nim zachwycona od pierwszego spotkania, podesłała mi już fotki :) A tak jechał Lolek do swojego DS (póki co nie mam zdjęć z domku) Oba kocurki miziaste, mruczące, mam wielką nadzieję, że będzie im dobrze w domach. I trochę urosną, bo na razie to naprawdę małe kocinki.
  12. Zaktualizowałam ogłoszenia, na miejsce kotów w DS/jadących wkrótce weszli: - czarnobiała Maja - rudy FIV+ z Izbicy (Effi) - trikolorka Lusia - marmurek od Ali123 - Lunka Pozostałe będą wymagały nowych ogłoszeń, jak zrobię to też podrzucę
  13. Wspaniale, że nie muszą już siedzieć w klatce, powoli się zaaklimatyzują :) Bardzo się cieszę, że je wzięłaś
  14. Tę już mam, to Gracja/Malinka Ogłoszę jeszcze tego marmurka dużego od Ali123, wcześniej zapomniałam
  15. Wychodzi na to, że jeśli wypali domek dla Toli, u Piotrka zostaną jedynie dwa kociaki (parka van) do adopcji.
  16. To ja podziękuję zbiorczo Wam wszystkim, za zaangażowanie, chęci i przede wszystkim serce dla tych, których los wzrusza tak niewielu. :))) Zwalnia się kilka ogłoszeń u mnie na OLX, jakieś pomysły, które kotki tam wrzucić? Wyróżnione do 15 stycznia, szkoda tak zostawić. Jest 5 wolnych. Może dorzucić Marcelkę? I które jeszcze? Koteczki dzikuski niestety nie ma w albumiku z Izbicy,może jest za dzika na zdjęcia?
  17. Dziękuję bardzo za paczki, są dwie kuwetki, mokra Smilla i sporo zabawek, kotki się ucieszą :) Jak to robisz że te przesyłki dochodzą w 1 dzień, mi się nigdy tak nie udało? w niedzielę przekażę mu rzeczy i 20 puszek, kolejne 20 za jakiś czas
  18. Mówił że się rozglądał, jedzenie jakieś też wystawia ale mogą je jeść i jego koty. Kocurek jakby chciał cały czas może wejść do domu jakimś wejściem bo jest otwarte. Podobno tej nocy po kastracji spał z Piotrkiem w łóżku, ugniatał, miział się. Powinien wrócić o ile nie pobiegł w kierunku miasta. Przeszłam się dzisiaj kawałek drogi w tamtym kierunku, niecały kilometr. Marne szanse że trafię na kotka ale jutro też się przejdę.
  19. Czy ktoś wie która kotka z albumiku jest tą dziką kotką, której maluszki odeszły na pp? Mam tylko zdjęcie w łapaku i jakieś takie z okna, są gdzieś na wątku, tam słabo widać. Biało-bura koteczka chyba.
  20. Lunka jest ujemna, odrobaczona. Dziś ona i Gacek miały przejrzane i wyczyszczone uszka. Koszt wizyty 55 zł później wrzucę paragon i zdjęcie książeczki.
×
×
  • Create New...