Jump to content
Dogomania

sue

Members
  • Posts

    3916
  • Joined

  • Days Won

    3

Everything posted by sue

  1. Jedna z koteczek które razem z rodzeństwem pojechała jakiś czas temu do Izbicy znalazła dom w Warszawie, domek jeszcze kończy siatkowanie okien, w weekend lub w przyszłym tygodniu kicia będzie mogła jechać. W zeszłym tygodniu została wysterylizowana Kleo u Kasi. Aktualny stan kotów w naszych DT: Kasia - Frania, Kleo, Rutka z trojgiem dzieciaków Ja - Jowita, Maleństwo
  2. Dług za Eminkę został uregulowany w poniedziałek, bardzo dziękuję raz jeszcze malagos :)) Na piątek umówioną mam sterylkę kotki od Piotrka. Mam nadzieję, że się uda, bo kotka jest dzikusem. Jej młode z poprzedniej ciąży też jest dzikusem. Będziemy próbować łapać jutro wieczorem, jeśli się nie uda to jeszcze w piątek rano. U Piotrka są jeszcze 3 koty - płeć męska - co prawda tutaj ciąży nie będzie, ale biegają po okolicy, przez ulicę a w niedalekim sąsiedztwie mieszka ktoś kto nie lubi kotów. Może się uda zrobić zabieg również kocurkom. Założyłam jakiś czas temu zrzutkę na FB, miało być co prawda na kotki, ale jeśli nie będzie pilnej kotki to spróbujemy też wyciąć ze dwa kocury. Na razie uzbierało się 200 zł. Kocurki są dość przyjazne, ale nie miziaki. Pierwszy u góry ma około roku, da się wziąć w ręce, ale nie przepada za tym. Drugi nie za bardzo podchodzi. Kuleje na lewą tylną łapkę (chyba lewą), podobno pojawił się już z takim urazem.
  3. Eminka dzisiaj opuściła lecznicę i pojechała do DS w Krakowie. Kierowca z blabla, całkiem spoko, odebrał kicię z lecznicy Za oplacenie transportu na trasie Zamość-Tarnów i dowiezienie kotki do Krakowa dziękujemy Baltimoore <3 Kolejnej koteczce się udało znaleźć domek, trzymamy kciuki za jej aklimatyzację, ale początki są obiecujące, bo zaczęła zwiedzać, piła wodę, miziała się, mruczała. Trochę fotek
  4. Na pewno dotrą w poniedziałek i gdy tylko tak się stanie, wpłacę kwotę w lecznicy. Wtedy będzie można zanieść na sterylizację kolejną kotkę, ciężarną, ale w niezbyt zaawansowanej ciąży. Dziękujemy raz jeszcze :)
  5. Najnowsze wieści dot. Eminki: Kotka czuje się bardzo dobrze, jest dość spokojna, rana ładnie się goi. Nie wychodzi na razie z kaftanika. Na niedzielę mamy opcję transportu do Krakowa.
  6. https://www.dogomania.com/forum/topic/352277-szybki-bazarek-cegiełkowy-dla-eminki-do-09082020/ Zrobiłam na szybko taki bazarek cegiełkowy za pobyt Eminki w lecznicy. Zapraszam, ładne cegiełki
  7. Eminka po sterylizacji była nadaktywna, zamknięta w klatce kenelowej wspinała się i wkładała głowę pomiędzy pręty (nie wyobrażałam sobie, że to w ogóle możliwe, ale jednak). Przebywała więc w zamkniętym pokoju z łóżkiem, choć tam w dalszym ciągu szalała, skakała np. na parapet. Niestety w drugiej dobie, nad ranem wydostała się z kaftanika i zepsuła część szwów, plus naderwała i wyciągnęła tłuszcz otrzewnowy. Konieczne było ponowne szycie. Przy okazji okazało się, że miała na kikucie macicy krwiaki i złą morfologię. Ponieważ nasza lecznica tego dnia była nieczynna, pojechałyśmy do Royal Vetu i tam zrobiono operację na cito. Uraz był świeży, dzięki czemu nie doszło do żadnych problemów i powikłań. Koteczka po niecałych dwóch godzinach wybudziła się, miała dobre samopoczucie, apetyt, tak samo dzisiaj. Za pokrycie kosztów związanych z operacją i badaniami bardzo dziękuję Baltimoore :)) a były to niemałe koszty. Ponieważ nie ma opcji by Eminkę znów trzymać w tym pokoju lub narażać ją na niebezpieczeństwo uduszenia się w kenelu (pani doktor dzwoniła dziś do mnie i mówiła że kicia jest stale zdesperowana, by wyjść z klatki), postanowiłyśmy dla jej dobra przetrzymać ją w lecznicy jeszcze kilka dni do czasu, kiedy będzie mogła pojechać do domu stałego. Nie ma przeciwwskazań do transportu tak w okolicach czwartku/piątku, choć kotka pojedzie oczywiście w kaftaniku i na miejscu będzie miała ściągane szwy. Ponieważ doba w Royal Vecie kosztuje 30 zł + leki (Eminka jest na antybiotyku) potrzebujemy jeszcze 90-120 zł za pobyt kotki do czasu transportu. W lecznicy poczekają. Może założyć bazarek cegiełkowy na ten cel lub może chciałby ktoś opłacić dobę lub część doby? Bardzo prosimy.
  8. Wczoraj wysterylizowana została Eminka, ladnie sie wybudziła, prawie od razu po przyniesieniu do domu w dobrym humorze, apetyt dopisywał. Dzisiaj mruczała i miziała się. Jest w lepszym nastroju niż przed sterylką. Była już w ciąży i urodziłaby 6 lub 7 kociaków.
  9. Ta z którą się udało miałaby aż 7 kociaków, bo była już w ciąży też. Także wielkie uff...
  10. Dzisiaj została wysterylizowana jedna kotka z tych ośmiu o których było wyżej, na koszt gminy. Jedna mniej. Z jedną nie zdążyłyśmy niestety, urodziła :( Teraz trzeba chyba odczekać przynajmniej dwa miesiące.
  11. Bardzo dziękuję bakusiowej za karmę dla mamy z kociakami, dzisiaj doszła <3 Koteczka jest super, miła bardzo, małe już otwierają oczka
  12. :)) Fajnie mu się udało. Chyba nigdy wcześniej nie sypiał w takich luksusach, a tu patrzcie, traktuje to z kocią nonszalancją. Jakby nigdy nic innego nie robił. Śliczny jest :)
  13. https://www.dogomania.com/forum/topic/352138-bazarek-na-profilaktykę-tymczasów-do-01082020-godz-2000/ Zapraszam na nowy bazarek
  14. Dziś do swoich domków w Krakowie pojechały: bura Frytka dotychczas na DT u Kasi i siwy/niebieski Marcepan Frytka nic a nic się nie przejęła, natomiast Marcepan bardzo przeżywa już samo wsadzenie do transportera, oby się oswoił na miejscu :( Będziemy niecierpliwie czekać na wieści z domów.
×
×
  • Create New...