-
Posts
697 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Monika89
-
Cudowny Max - od 2003r. za kratami NARESZCIE MA DOM!!! :)
Monika89 replied to Noelle's topic in Już w nowym domu
Witaj Noelle :) Trzymamy kciuki -
Paura przypomina mi moją psinkę. Pewnie gdybym jej nie wzięła ze schroniska to by tak samo skończyła jak Paura... Pamiętam to jak dziś wciśnięta w sam kąt przyciśnięta innymi wystraszonymi szczeniakami... Jeszcze osiusiała panią, która nam ją podawała. W drodze do nowego domu (około 45min) z 10 razy wymiotowała na mojego TZ. Myślałam, że mnie udusi :D Hihihi... Słodkie chwile się zawsze pamięta.
-
Spacerek: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-aIuXLQYNjes/UCnqkfaTKHI/AAAAAAAAAQc/L_mj09x3FHo/s640/DSC_0080.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-kuxxXDTwBJ8/UCnqk-_e7dI/AAAAAAAAAQg/1ooB43R9YG8/s512/DSC_0083.JPG[/IMG] Drapanie plecków: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Sr9TVvvPo9c/UCnqkGpH-KI/AAAAAAAAAQY/I3hlPNNNILY/s640/DSC_0088.JPG[/IMG] A tu nam znajoma znowu ucieka na wieczornym spacerze: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-C_fI2NZuZUU/UCnqle3BbKI/AAAAAAAAAQs/j1DbxF4G4Wo/s640/DSC_0092.JPG[/IMG][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-m1AX4iXdfrw/UCnqlvVnzdI/AAAAAAAAAQw/dZ219z7j9KU/s640/DSC_0094.JPG[/IMG]
-
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/84467-__Lara"]__Lara[/URL] [/B][COLOR=#000000][B]na pewno podejmie odpowiedzialną decyzję. Używają słów "od Bjuty" jestem przekonana, że miała na myśli, że polecony przez Ciebie. Wszyscy chcemy dla Paury jak najlepiej. Odległość między lokalizacją Paury a mną jest około 100km i nie mam nic przeciwko co jakiś czas na [/B]odwiedziny. Rozumiem, że ciężko zaufać nowej osobie, ale nie sądzisz, że nie powinno się wszystkich wrzucać do jednego wora? Pozdrawiam i miłego dzionka.[/COLOR]
-
Ringo znalazł DT i transport Teraz zostało spokojne szukanie DS
Monika89 replied to Monika89's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że Ringo jest grzeczny -
Masza44 ma rację. U mnie było to zbiegiem okoliczności. Czytałam różne artykuły, ale moja psinka (była ze schroniska) miała większe zaufanie do innych gadzin więc postanowiłam zaufać naturze.
-
Czasem warto znaleźć psiego przyjaciela, który pokarze, że okolice domu nie muszą być straszne. Też miałam taki problem z swoją sunią. Już nie mówiąc o obcych ludziach przechodzących obok. Poznałyśmy sunię spokojną, młodą i chętną do zabawy i tyle wystarczyło. Psiak się otworzył. Kojarzył wyjście z czymś przyjemnym. Wiadomo, że jak psiak panikuje to żadne smaczki nie pomogą. Należy znaleźć bodziec, który uspokoi psa. U mnie był to po prostu inny pies. Wiadomo, że nie każdy pies jest taki sam. Co trener to inna metoda :D.
-
Rozumiem, że masz obawy dlatego też jest przeprowadzona wizyta. Fakt jako DT nie mam doświadczenia, ale co do lękliwych psiaków to nie jestem takim 100%% nowicjuszem. Udało mi się doprowadzić moją psinkę, również lękliwą (do ludzi i otaczającego go świata), by mogła żyć w dużym mieście bez większych obaw. Mam świadomość, że Paura jest większym wyzwaniem, ponieważ nie jest już taka młoda, oraz, że ze stanu lęków od tak pies nie wyjdzie.
-
Cudowny Max - od 2003r. za kratami NARESZCIE MA DOM!!! :)
Monika89 replied to Noelle's topic in Już w nowym domu
Rozklejam plakaty jak tylko mam okazję i nic Ogłoszenia co chwilę i też nic :/