Szira
Members-
Posts
737 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Szira
-
Do Pawła byłoby najlepiej, a jak z tytułem? "Człowiek z wielkim sercem poszukiwany" może jakieś inne propozycje
-
ja byłam pierwsza po prawej:) więc zacznę
-
!!!Przeżyła zderzenie z pociągiem!Już w DS!!!!
Szira replied to sunia2000's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj znowu spacerek z Nutką, krótki, nadal jak do niej podchodzę to albo próbuje uciec albo kładzie się na ziemi. Bezpieczniej czuje się z koleżanką z boksu, mimo że tak zbyt natrętnie zaprasza do zabawy, Chcę spróbować wychodzić z nią na krótko na trawkę, pod pretekstem siku i kupy, i na trochę zabierać ją do pustego boksu na suczkach, żeby ją spuścić ze smyczy i trochę poprzekupiać, żeby się mnie nie bała, parówki przygotowane:) Czy wiecie, czy któraś z wolontariuszek, zna się na behawiorystyce? Po prostu byłabym wdzięczna za dobre rady w sprawie Nutki, żebym jej nieumyślnie krzywdy nie zrobiła, ona już zbyt wiele przeszła, -
Zdjęcia psów z wrocławskiego schroniska do Gazety Wrocławskiej
Szira replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
Pola Numer ewidencyjny: [COLOR=red] [B]620/11[/B][/COLOR] W schronisku od: [COLOR=blue] [B]31.03.2011[/B][/COLOR] Numer na szyi: [COLOR=green] [B]731[/B][/COLOR] Boks: 18 Wiek: [B]10 lat[/B] Pola jest odrobinę nieufna, wystraszona i ostrożna. Jednak gdy widzi znajome osoby, nieśmiało macha ogonkiem i bez problemu daje się zabrać na spacerek.Pola potrzebuje trochę czasu, aby nabrać zaufania do człowieka. Początkowo należy postępować z nią ostrożnie, aby jej nie wystraszyć. Jest trochę przeczulona gdy wykonuje się szybkie ruchy, być może boi się bólu. W warunkach domowych, jeżeli poczuje się bezpieczna na pewno szybko nabierze zaufania do opiekuna. Pola ładnie chodzi na smyczy jest grzeczna. Nie wykazuje agresji do psów, ani do suczek. Mogłaby również zamieszkać z kotem. Jednak często siedzi „na zapleczu” w swoim legowisku, więc może być trudno dostrzec ją wśród dużej ilości psów w schronisku. Jest zdrowa i ruchliwa. Pola raczej nie będzie bała się zostawać sama w domu. [IMG]http://i50.tinypic.com/33dct9e.jpg[/IMG] [IMG]http://i48.tinypic.com/2zs7f9h.jpg[/IMG] -
Zdjęcia psów z wrocławskiego schroniska do Gazety Wrocławskiej
Szira replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
[quote name='Zosia123']Dane do uzupełnienia. Nr na szyi: 1835 Mały, troszkę grubawy, przystojny jegomość. Niezwykle sympatyczny i spokojny piesek! Na szóstkę do ludzi i do psów! [IMG]http://i1130.photobucket.com/albums/m534/zofiazosia123/23-4.jpg[/IMG] [IMG]http://i1130.photobucket.com/albums/m534/zofiazosia123/22-4.jpg[/IMG][/QUOTE] [B][I]Nr schroniskowy:[/I][/B] 724/12 [B][I]Nr na szyi:[/I][/B] 1835 [B][I]W schronisku od:[/I][/B] 01.05.2012 [B][I]Imię: w karcie brak, ale ja nazwałabym go Nestor (bo taki podobny do Neski)[/I][/B] [B][I]Wiek:[/I][/B] 6 lat [B]opis: spokojny, miły, przyjazny w stosunku do ludzi i psów, uroczy!!![/B] -
Napisałam tekst dla Brawii, ale proszę o korekty, uwagi itp., ponieważ ja nie jestem w tym dobra i mogłam trochę przesadzić, ale na początek: Brawia jest dużą, spokojną, grzeczną, przyjazną suczką rasy owczarek niemiecki. Nie jest już młoda, a i sytuacja w jakiej się znalazła może źle wpłynąć na jej psychikę i stan zdrowia. Brawię spotkała najgorsza rzecz jaka może spotkać psa, szczególnie starszego - umarł jej ukochany pan. Dodatkowym ciosem dla suczki wychowanej w mieszkaniu jest to, że została oddana do schroniska. Pies, który mieszkał w mieszkaniu, wychodził z panem na spacery, poruszał się po mieście, nagle musi mieszkać w budzie w kojcu, bez stałego kontaktu z człowiekiem. Brawia jest bardzo przybita, zrezygnowana, a jej oczy są przepełnione bólem, niepewnością i tęsknotą. Niestety szanse starszych psów na adopcję są bliskie zeru, mimo że najczęściej są to psy spokojne, grzeczne i niewymagające dużo ruchu. Brawia jest pieskiem, który pożyje może rok, może 2, a może dłużej, ale przecież to może być piękna emerytura. Liczymy, że znajdzie się osoba/rodzina o wielkim sercu, która pokocha Brawię i nie patrząc na jej wiek da jej dom, miłość i spokojną "przystań" już na zawsze. Adopcja Brawii to będzie wielki dar serca dla tej kochanej, grzecznej, starszej psinki. Brawia może mieszkać z innym psem lub suczką, ale spać musi w ciepłym. Kontakt w sprawie adopcji: tytułu nie wymyśliłam, ale może komuś na świeżo wpadnie do głowy
-
[quote name='Zosia123'][B][COLOR=red][SIZE=4]Porto[/SIZE][/COLOR][I] Boks nr: [/I]64[/B] [B][I]Nr schroniskowy: [/I][/B]1223/09 [B][I]Nr na szyi: 1126[/I][/B] [B][I]W schronisku od: 10.08.2009 [/I][/B] [B][I]Imię: Porto[/I][/B] [B][I]Wiek: 3 lata[/I][/B] [B][I]Opis: [/I][/B][I]Troszkę może amstaffowaty, rudy, ogon śmiesznie zakręcony. Spokojny pies, do ludzi absolutnie OK. Z kolegami z boksu żyje w zgodzie, chociaż nie da sobie "w kaszę dmuchać" :) [/I][B]Wg sunia2000:[/B] jest spokojny ale zaczepiony nie pozostaje obojętny, lękliwy to on na pewno nie jest:smile: Na spacerze nie szuka kontaktu z człowiekiem, ale nie ma się co dziwić-jak wyjdzie raz na jakiś czas zza krat to ma inne rzeczy do roboty niż wpatrywać się w człowieka:smile: Ale jak pozna ludzia to współpracuje. Dla niego tylko mieszkanie z dużą dawką ruchu Wątek: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/217341-Porto-mix-astka-od-2-lat-czeka-w-schronisku%21-Mi%C5%82y-rudzielec-szuka-DS%21-Wroc%C5%82aw"]http://www.dogomania.pl/threads/217341-Porto-mix-astka-od-2-lat-czeka-w-schronisku!-Miły-rudzielec-szuka-DS!-Wrocław[/URL] [I] [IMG]http://i42.tinypic.com/2n0kowg.jpg[/IMG] [/I][SIZE=4][COLOR=red][B] [IMG]http://i40.tinypic.com/2uz8h77.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/2j8nf4.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/8yyl4y.jpg[/IMG] [/B][/COLOR][/SIZE][/QUOTE] Porto już nie ma w schronisku, wyjechał:)
-
[quote name='Zosia123']Post 14 - rotkowaty z izolatki. Baaaardzo miły! [IMG]http://i1130.photobucket.com/albums/m534/zofiazosia123/12-6.jpg[/IMG][/QUOTE] milusiński rotkowaty dzisiaj został ochrzczony Tadzikiem, może być również Tadzio:) teraz trzeba szukać Tadeusza seniora coby adoptował Tadzika juniora:)
-
Zdjęcia psów z wrocławskiego schroniska do Gazety Wrocławskiej
Szira replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
Kubuś Numer ewidencyjny: [COLOR=red] [B]970/12[/B][/COLOR] Numer na szyi: [COLOR=green] [B]547[/B][/COLOR] Boks: 37 Wiek: [B]ok. 11 m-cy[/B] [SIZE=3][B]Kubuś to młodziutki, 11-miesięczny piesek. Kocha ludzi i bardzo pragnie znaleźć nowego właściciela, który zapewniłby mu wspaniały dom. Kubuś nie ma problemu z innymi zwierzakami - potrafi się z nimi dogadać. Nie jest zaborczy, a grzeczny i wyjątkowo spokojny jak na swój wiek. Prawdopodobnie świetnie dogadałby się z dziećmi i chętnie uczestniczyłby w zabawach z nimi. Jest psem typowo mieszkaniowym. Ogródek byłby dla niego dodatkową atrakcją, ale nie nadaje się do budy. Powinien być blisko swojego człowieka i spać w cieple.[/B][/SIZE] [IMG]http://i1130.photobucket.com/albums/m534/zofiazosia123/3-15.jpg[/IMG] [IMG]http://i1130.photobucket.com/albums/m534/zofiazosia123/2-18.jpg[/IMG] -
Zdjęcia psów z wrocławskiego schroniska do Gazety Wrocławskiej
Szira replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
[SIZE=4][COLOR=#ff0000]Oczko[/COLOR][/SIZE] od dzisiaj w domu, usunęłam -
Zdjęcia psów z wrocławskiego schroniska do Gazety Wrocławskiej
Szira replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://i45.tinypic.com/v2uwy8.jpg[/IMG] [SIZE=4][COLOR=#ff0000]Gucio[/COLOR][/SIZE] Boks 44, nr ewidencyjny 678/11, nr na szyjce 1851 wiek ok. 8 lat Gucio to średniej wielkości, brązowy psiak oceniony na około 8 lat, w bardzo dobrej kondycji. Gucio jest pieskiem bardzo łagodnym i przyjaźnie nastawionym do ludzi. Z psami różnie bywa. Na spacerach, gdy Gucio ma kontakt z człowiekiem, jest bardzo wesoły i ciekawy wszystkiego, lubi powąchać trawkę, albo po prostu posiedzieć i być pogłaskanym. Siedząc w boksie jest bardzo smutny i zrezygnowany. W domu, mając swojego człowieka, odzyskałby radość życia i byłby świetnym towarzyszem na spacerach, na działce, czy na kanapie przed telewizorem. Gucio może mieszkać w mieszkaniu lub w domu z ogrodem, ale spać powinien w ciepłym, ze względu na swoją krótką sierść. Raczej bez innych psów. [IMG]http://i50.tinypic.com/bfp3eh.jpg[/IMG] -
Zdjęcia psów z wrocławskiego schroniska do Gazety Wrocławskiej
Szira replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
[SIZE=5][COLOR=#ff0000]Alex[/COLOR][/SIZE] Boks nr 41, nr na szyjce 926, nr ewidencyjny 965/11. wiek ok. 2 lat Alex to niepozorny i niewyróżniający się bardzo młody psiak. Obecnie ma około 2 lat. Jest średniej wielkości, ma krótką czarną sierść. Grzecznie chodzi na smyczy, nie ciąganie. Nie jest agresywny do innych psów. Jest młody więc pewnie jeszcze by poszalał i pobawił się. Alex trafił do schroniska mając około roku. Jest trochę nieokrzesany, szczekliwy i sprawia wrażenie nietykalskiego. Nie wie co to własny dom i własny kochający człowiek, więc w pierwszej chwili nie wykazuje zainteresowania. Ale na spacerze zaczyna powoli przyjaźnie reagować na bliskość człowieka. Alex jest jeszcze młody i można go wszystkiego nauczyć. Szybko nabierze zaufania do swoich i znowu będzie wesołym młodym psiakiem. [IMG]http://i50.tinypic.com/dtk06.jpg[/IMG][IMG]http://i46.tinypic.com/r0zi3c.jpg[/IMG] -
[quote name='fochu'][B][I] Boks nr: 14[/I] [B][I]Nr schroniskowy: 750/12[/I][B] [B][I]Nr na szyi: 1846[/I][B] [B][I]W schronisku od:04.05.2012[/I][B] [B][I]Imię: Dora[/I][B] [B][I]Wiek: 5lat[/I][B] [B][I]Opis[/I]:Miła,fajna suczka,towarzyska.W schronisku była już wcześniej,została adoptowana i wróciła gdyż nie nadaje się do małych dzieci . [/B][/B][/B][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/571/mg3603.jpg/"][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/8454/mg3603.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/269/mg3615a.jpg/"][IMG]http://img269.imageshack.us/img269/4827/mg3615a.jpg[/IMG][/URL] [/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/98/mg7509.jpg/"][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/2154/mg7509.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] Dzisiaj jak wychodziłam ze schroniska Dorka szła z 3 miłymi paniami do biura, małych dzieci w domu nie ma, jutro sprawdzę, czy na 100% poszła:)
-
[quote name='Koperek']Nie do końca do właściciela, bo adoptował ją młody chłopak, którego ciotka była właśnie "właścicielką" Fruzi, czyli tak jak wspomniała [B]Szira[/B], naprawdę ISKRY :) Co lepsze- przyszedł adoptować szczeniaka, ale jak zobaczył babcię w szczeniakarni to nawet choroba (guzy, być może nawet nowotworowe) nie przeraziły nowego opiekuna; poznał ją i już nie wypuścił smyczy ;)[/QUOTE] To mi powiedział, że to jego pies, ale ciotka z którą Fredzia mieszkała prawdopodobnie specjalnie mogła ją wypuścić. A on szukał na internecie psiaka i tak znalazł Fredzię. Fredzia vel Iskra jest jednym z niewielu psów w schronisku odmłodzonym, bo podobno ma naprawdę 15 lat a nie 12:) Koperek czy ty z nim rozmawiałaś? Bo zastanawiam się jak z kontynuacją leczenia?
-
A babcia Fredzia (ze szczeniakarni), czyli Iskra, została odnaleziona i wróciła do właściciela:) [IMG]http://srvimg17.tablica.pl/images_tablicapl/45321437_1_644x461_czy-ktos-podaruje-fredzi-szczesliwa-bezpieczna-starosc-wroclaw.jpg[/IMG]
-
czyli ogłoszenia jej trzeba, za taką piękną sunią z kwiatkiem we włosach to jeszcze kolejka będzie:)
-
!!!Przeżyła zderzenie z pociągiem!Już w DS!!!!
Szira replied to sunia2000's topic in Już w nowym domu
W sobotę znowu udało mi się wyjść na krótki spacerek z Nutką, niestety nadal nie podejdzie i boi się, więc trzeba 2 osób żeby ją zapiąć (1 w środku i 1 na zewnątrz), ale zauważyłam, że jak już jest na smyczy to od razu pcha się do wyjścia, poprzednim razem też jak otworzyłam klatkę od środka to pchała się do wyjścia, niestety na zewnątrz przejdzie się tyle żeby się załatwić i już zaczyna ciągnąć do klatki, więc na razie postaram się o bardzo krótkie wyjścia, żeby mi zawału nie dostała, -
Wigilia a raczej MIKA zostaje w swoim najlepszym domku! :-)
Szira replied to Zosia123's topic in Już w nowym domu
Radosną Mikę można zobaczyć na zdjęciach na fb [url]http://www.facebook.com/mika.bezdomna[/url] najgrzeczniejsza psina na festynie:)) -
Atosek odszedł za TM w swoim hoteliku
Szira replied to Zosia123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zosiu, czy to jest aktualne ogłoszenie Atoska: Piękny 7-letni owczarek niemiecki szuka domku!!! Witaj! Jestem Atos – chudzielec Atos... Miałem kiedyś dom i swojego pana, ale chyba przestałem mu się podobać, bo znalazłem się w schronisku... Tam było okropnie, siedziałem sam w małej klateczce, a na dokładkę rozchorowałem się i zacząłem chudnąć... Byłem cały czas głodny i smutny... Na szczęście los się nieco odmienił i dobre duszyczki zawiozły mnie do hoteliku, gdzie mogę biegać z innymi psami i być głaskany przez człowieka. Jednak muszę mieszkać w kojcu w budzie, a kontaktu z człowiekiem nie mam tak dużo, jak bym tego pragnął... Bardzo tęsknię za swoim domem, ciepłym dywanikiem i Swoim Człowiekiem... Jestem psem niekonfliktowym, bardzo lubię ludzi, dogaduję się z innymi psami. Jestem grzeczny, miły i posłuszny. Może Ty zechcesz mnie adoptować?... obiecuję odwdzięczyć się miłością, jaką może obdarzyć tylko pies! Telefon do hoteliku: 695 555 221. Może jeszcze Twój nr tel. podać? Do wyborczej? I może pierwsze zdjęcie z postu 4? Czy są jakieś ładniejsze? -
Zefir wygląda jakby odmłodniał:) to chyba jakieś spa musi być:)
-
[quote name='LILUtosi']Powinnam swój hotel nazwać już hospcjum przy tylu psach specjalnej troski. Tyle że slowo hospicjum nabrało ostatno negatywnego odźwięku. Zefir wstaje o 6 rano i dopomina się spaceru szczekajac ku niebu. Jest totalnie głuchy. Za to wydaje się że wzrok ma całkiem sprawny jak na takiego wiekowca. Zapachy też wyłapuje bezbłędnie. Biega po wybiegu, cieszy się jak dzieciak i wie gdzie wrócić na noc. Do miziania pierwszy.[/QUOTE] Już nie mogłam się doczekać wieści od Zefirka, jak się zadomowił, A jak z innymi psiakami się dogaduje? Co do słuchu to mi się wydawało, że jak gwizdałam to słyszał, a jak go wołałam to nie, super, że chłopak radosny, w końcu ma trawkę przez cały dzień, proszę pomiziać Zefirka ode mnie za uszkami:) może zamiast hospicjum to sanatorium:)
-
[IMG]http://srvimg17.tablica.pl/images_tablicapl/44951427_1_644x461_strachliwy-mikropiesek-czeka-na-dobrego-czlowieka-wroclaw_rev004.jpg[/IMG] a ja mam takie ładne zdjęcie malucha od fochu, wygląda trochę inaczej, ale nadal jest ślicznym słodziakiem:) tylko nie wiem, dlaczego w biurze powiedzieli mi, że on ma 4 lata??? ale czy to ważne, fajny jest,
-
Na dogo chyba Majki nie ma, ale sunia ma swoje konto na fb, wykąpana, wyczesana, śliczna, zaprzyjaźniona z dobermanem Majki, i podobno rzeczywiście jak została sama w domu bez psa to szalała, a z kolegą dobermankiem już nie,