Royal produkuje bardzo dużo rodzajów karm- nawet specjalistyczne dla danej rasy. Zarabia na tym majątek. Bo przecież pańcia dla swojego ukochanego yoreczka jetst gotowa kupić strasznie drogą karmę dla yorków. Trzeba mu jednak przyznać że produkuję bardzo dużo karm weterynaryjnych. Kiedy mój pies zachorował na kamicę moczową weterynarz zalecił podawania specjalnego royala od pęcherza ( jak on się nazywał?). I chociaż dla mojego psa jestem w stanie zrobić wszystko to trochę się podłamałam ceną tej karmy ( szczególnie że moja suczka wogóle nie chciała jej jeść). Je szcze później weterynarz wykrył u mojego psa alergie pokarmową i kazał podawać karmę bez drobiu. Royal jest pod tym względem bardzo drogi więc po prostu podawałam purinę z wołowiną. Na szczęście po jakimś czasie objawy ustąpiły i powróciliśmy do zwykłej karmy.
Alergia pokarmowa zazwyczaj jest na drób więc wystarczy znaleźć karmę która go nie zawiera ( ale trzeba przeczytać skład!!!). No chyba że pies ma alergię na coś innego.
Przepraszam za OFFa. A co tam u psiaków?