-
Posts
6285 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lobaria
-
[quote name='egradska']Ode mnie też poszło parę groszy, trzymam kciuki za wiernego psa;) PS Lobaria śliczna, ale druga część nazwy kojarzy mi się z zapaleniem płuc:evil_lol:[/QUOTE] Dziękujemy. Z [I]Lobaria pulmonaria [/I] masz rację, polska nazwa to [B]granicznik płucnik[/B]. Ludzie używali go jako lekarstwo na zapalenie płuc - niezłe z niego ziółko.;) Teraz jest pod ochroną.
-
[quote name='Selenga'][URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1985862048[/URL] [B]Proponowałabym jednak żeby dogomaniacy NIE KUPOWALI cegiełek.[/B] Dlaczego? Ponieważ od każdej aukcji musimy zapłacić prowizję - niby niewiele bo tylko 5% (po podwyżce) ale przy 300 cegiełkach to już się robi 75 zł, a to wcale nie jest mała kwota. Jeżeli wpłacicie swoje pieniądze bezpośrednio na konto, to dla Reksia będzie przeznaczona cała wpłacona przez was kwota, a jeśli kupicie cegiełki, to część tej kwoty zgarnie allegro. Zostawmy allegrowe cegiełki dla tych, którzy nie są na dogomanii - oni nie mają innej drogi pomocy. Albo róbcie tak jak to robią niektórzy wpłacający - kupują 1 cegiełkę ale wpisują wysoką kwotę w koszty przesyłki. Jest taki pan, który regularnie kupuje 1 cegiełkę i "życzy sobie" przesyłkę za 50 zł czyli z jego wpłaty dla psa zostaje 54,75 zł. Gdyby zrobił odwrotnie, to dla psa byłoby 52,50 zł...[/QUOTE] Kochana jesteś - dziękujemy.
-
[quote name='Temida']MAMY POPRAWĘ WYNIKÓW! Wciąż jeszcze słabe, ale mocznik się poprawia, nie ma już krwi w kale. Oby tak dalej.[/QUOTE] Wspaniała wiadomość:multi: Nie wiem, jak Wy, Cioteczki - ale ja mam już dosyć tej dyskusji z biernym świadkiem nieszczęścia Reksa. Reks jest najważniejszy i skupmy się ma Nim. Brawo, psiaku Kochany, walczysz i dasz radę.
-
[quote name='Javena']Przepraszam ,że pomyliłam nick . Przepisałam to, co było wcześniej napisane:) Moze go wołać Tulik ,co blizej Tulaka.:) Renatka -s proponowała 50 zł.[/QUOTE] Nie przepraszaj, mnie się nie takie pomyłki zdarzają...A że lubię popajacować, to tak napisałam;) Dzięki za info o deklaracji Renatki -S, nie dopatrzyłam ile zdeklarowała. Bardzo fajne imię Tulik...
-
[quote name='azalia']Życzę Reksiowi,żeby jeszcze zdążył poznać człowieka,dobrego człowieka i poczuł się szczęśliwy.Przepraszam za dygresję,czytałam na jednym z nowszych wątków o piesku,który z pragnienia pił własny mocz,ale skleroza nie pamietam tytułu i nie mogę go znaleźć,może ktoś mi pomoże i podpowie,bardzo proszę.[/QUOTE] Na to samo skazałabym oprawcę - a i tak miałby więcej płynów... i to wysokobiałkowych... / o ile to był facet/...ups, dalej nie piszę...
-
deklaracje mamy takie [B]aniatam[/B] - 50 zł stała [B]Modziuska[/B] - 50 zł stała [B]azalia[/B] - coś [B]Koska [/B] - 50 zł stała [B]Poker[/B] - wpłaciła 50 zł na postrzelonego Kubusia i prosiła o przekazanie na naszego Oneczka [B]Ryjonek[/B] - 30 zł stała [B]egradska[/B] - 10 zł stała [B]renatka-s[/B] - 50 zł stała [B]Jetrel[/B] - 10 zł jednorazowo [B]sajlana[/B] - coś na transport DZIĘKUJEMY Cieszę się, że psiak pojedzie pod opiekuńcze skrzydła i nie grożą Mu Mysłowice. :multi: A, trza imię wybrać, były 2 propozycje - Bono i Tulak. Mnie bardziej podoba się to drugie, bo Bono kojarzy mi się z jednym z zabójców z WEJCIA SMOKA . - taki bezwzględny, tłusty [I]kark[/I] ze skośnymi oczami:mad: Jeśli się zgadzacie, to wysyłam konto do Cioteczek, które się zdeklarowały.
-
[quote name='Klaudus__'][I]Faktycznie!! Ciotka rozsyłaj konto!! I to już :lol: Teraz cicho siedzi i się ani nie odzywa :lol:[/I][/QUOTE] Cioteczki, nie jestem [I]Lombardem[/I]:cool3:, a szkoda, by wtedy może byłoby ciut kasy dla psiaków z tego ineresu;) Czekałam na odzew mojej propozycji... W końcu muszę się wdrożyć we wszystkie dogomaniackie działania, a nie tylko klikać... A, mój nick jest od łacińskiej nazwy jednego z najpiękniejszych porostów Polski -[I] Lobaria pulmonaria[/I], kliknijcie, to zobaczycie, jaki śliczny... [URL]http://nagrzyby.pl/index.php?artname=gatunek&id=2584&atlas=atlas_lacinskiep[/URL] Na stronie [URL="http://www.nagrzyby.pl"]www.nagrzyby.pl[/URL] tworzę atlas porostów Polski.
-
[quote name='jddjkjiii'][CENTER]Witam Państwa. [LEFT]Ja nie jestem właścicielką tego pieska ale od dwóch lat mieszkam w domu na którego posesji mieszkał ten psiak. Wprowadziłam się tam z moim narzeczonym po śmierci jego babci. już wtedy Reksiu miał 15 lat a na dodatek z żalu po śmierci jego jedynej pani wyłysiał i prawdopodobnie wtedy zaczęła rozwijać się u niego choroba jąder. Jednakże pomimo niepokojącego wyglądu pies był pełny werwy i chęci do życia i tak przeżył z nami kolejne dwa lata. Miał nowiutką ocieplaną budę,kołdrę i dwa ciepłe posiłki dziennie. Pod koniec listopada br. jego stan zaczął się pogarszać. nadal jadł ale już większość dnia przesypiał. Jego życie po prostu dobiegło końca. Nikt nie żyje wiecznie a 17 lat jak na psa to bardzo dużo. Ludzie na starość też łysieją i zapadają na różne choroby. walka z rakiem jest bez sensu, szczególnie u 17 letniego psa. Kilka dni temu jakieś dwie odrażające baby przyjechały wieczorem i wywlekły Reksia z budy w celu zbadania go. [/LEFT] [/CENTER][/QUOTE] Cioteczki - na dogo zalogowała się znawczyni psów - lepsza od weterynarzy. Wiek psa przynajmniej lepiej zna... Poza tym publicznie obraża inspektorki TOZu. Na to też jest paragraf, jak i na niezawiadomienie odpowiednich organów o popełnieniu przestępstwa, jakim jest znęcanie się nad psem...
-
Świętokrzyskie jakie cudne, czyli moja dzika Frida :)
Lobaria replied to Roszpunka's topic in Już w nowym domu
Jak ludzie pytają, co to za rasa, to odpowiadaj, że ochwor / ochłor / kalifornijski, że to pierwszy egzemplarz tej rasy w Polsce, że specjalnie sprowadziłaś... Mój były TZ / sk... yn zresztą -wyrzucił mnie z domu na bruk dla nowej panienki / - tak opowiadał o psie swojej poprzedniej TZ- ki. Efekt murowany - ten podziw w oczach ludzi... -
Świętokrzyskie jakie cudne, czyli moja dzika Frida :)
Lobaria replied to Roszpunka's topic in Już w nowym domu
To zdjęcie mnie rozwaliło... [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg46/scaled.php?server=46&filename=foty2544.jpg&res=medium[/IMG] -
[quote name='martka1982']z pewnością tak będzie, szukamy dla niego tylko i wyłącznie domu i wygodnej kanapy:) , idealnie by było gdyby miał jeszcze do dyspozycji ogród......[/QUOTE] Przede wszystkim ludzia, który Go doceni, nie będzie traktował Szarika tylko jak psa, ale jak największego przyjaciela.
-
[quote name='dorota412']Myśle, ze trzeba zrobic Panom paczke na świeta. Tylko kto to pozbiera i zawiezie? 15kg od Ingii i mozna by dolozyc cos dobrego do jedzenia. Nalezy im sie, od Kubusia, od nas. Czasu zostało niewiele[/QUOTE] Ja mogę koordynować to logistycznie, niestety, tylko przez net - mieszkam za daleko. A taka paczka bardzo by się przydała plus jeszcze karma dla Ich jamnisi.