Jump to content
Dogomania

tobciu

Members
  • Posts

    9293
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tobciu

  1. [quote name='free']eeeeeech tobiu ...poryczałam się i tyle.Pięknie to opisałaś,zaraz grosik przeleję.Dobrze,ze ten opal zawiezliscie.Strach pomyśleć,co bedzie jak nastaną mrozy....;( a co z pomocą z MOPSU ?[/QUOTE] Mops dał talony na obiady w stołówce. I tyle co tego trochę opału. Rok temu ten opał co dostał był z wierzby, a wierzba nie jest drzewem co się dobrze pali i które daje ciepło. Ale P.Marian był zadowolony i z tego. Teraz dostał jakieś drapaki, ale mało. Z pewnością P.Marian pójdzie z prośbą o jeszcze. Jakby sie uzbierało coś na świąteczną paczkę i fundusze by na to pozwoliły to ze 2,3 worki można by ekogroszku kupić. Teraz zawieźliśmy też trochę podartych kartonów na rozpałkę. Wodę P.Marian bierze ze studni i czasem od sąsiadów.
  2. Byliśmy dziś u Pana Mariana i Rexa. Powitał nas rozszczekany Rex, jak przystało na stróża domu i podwórka. A za chwilę pojawił się uśmiechnięty Pan Marian. :) Zaprosił nas na ganek. Tak jak Cudak mówiła, p. Marian cieszy sie z odwiedzin, z tego że może porozmawiać, opowiedzieć coś. Bardzo miły, sympatyczny pan. :) Tak jak Cudak już pisała, Pan Marian jest bez środków. Nie ma renty, emerytury, zasiłku. Tyle co ten dom po ojcu, bez prądu i wody.. I talony na jedzenie w stołowce szkolnej w dni pracy szkoły. Czyli jak mówi, dziś, jutro, pojutrze (bo to wolne) ma post. Teraz dostał trochę drewna od gminy, ale to trochę jak określił to jak wiązka na plecy. A zima się jeszcze nie zaczęła. Do emerytury, do wypracowanych lat w trudnych warunkach zabraklo Panu roku. A do wieku emerytalnego brakuje mu jeszcze 4 lat (61 lat). O prace interwencyjne prosił, ale nie dostal. Postaram sie dowiedziec cos na temat emerytur pomostowych, czy moze renty. Jakie warunki trzeba spelnic. Stad o rachunki za prad i wode nie pytalam. Wiemy, ze dlugi sa i sa jeszcze po ojcu. Liczniki ma wymonotwane. Nie pytalam o te rechunki, bo P.Marian i tak nie mialby za co placic biezacych rachunkow. Teraz przy nowej ustawie nt smieci doszla nowa oplata, ktora musi regulowac. Dostal ponaglenie do zaplaty za wrzesien. Koszt 12 zł plus 8,80 zł ponaglenia. Nie sa to niby duze koszty, ale dla P.Mariana już tak. A to oplata miesieczna. Czyli co miesiac bedzie ponaglenie. Wzielam to upomnienie i za wrzesien zaplace, ale beda kolejne miesiace. Pan Marian byl w gminie z tym ponagleniem, powiedzial jak jest, no ale to temat nie do obejscia. Jest dom, dom produkuje smiec mniejsze wieksze, ale sa. Ustawowo kazdy placi. I juz. Za zakupy pan Marian podziekowal pieknie. Ucieszyl sie. Kupilam ryz, kasze w torebkach, dania gotowe w sloikach, parowki, pasztet, konserwy, troche zupek instant, żurek w karonie, chleb. ciastka i czekolade na osłode. Rex dostal puszki, przysmaki. W tym jedna pucha od free. Plus mydelka dla P.Mariana od free. :) Cudak prosiła bym kupiła baterie, bo P.Marian ma radio, które słucha jeśli baterie posiada. Ale się przestrzeliłam z wielkością baterii. Kupiłam za duze, a radio jest na 4 x R16. Oprocz zywnosci zawiozlam poduszke z pierza, koszule, reczniki, szalik. Adidasy. Nr buta P.Marian ma 42. Numer odziezy nie zapytalam. Oceniajac go - kiedys był rozmiaru L, teraz taki szczuplutki i trochę skurczony jest. Takie M/L męskie obstawiam. Dokucza mu kolano. Wspomaga się laską. Mowil, ze masci rozgrzewajace ma, ale to wszystko doraźnie pomaga, jeśli wogle pomaga. Pan Marian o nic nie prosil, tyle tylko co dla Rexa. [B]Ale z potrzeb Pana oceniajac - to żywność i opał.[/B] Zawiezlismy mu ze skladkowych pieniedzy 2 worki ekogroszku, 2x25 kg. Pan Marian ma piec-koze. Po domu P.Marian nas nie oprowadzal, ale weranda, kuchnia w ktorej bylismy byla czysta i schludna. Jak na dom bez wody, mozna byłoby sie spodziewać zaniedbania, ale nie, P.Marian i dom, obejście były czyste i schludne. A Pan Marian uśmiechnięty. :) On się naprawdę bardzo cieszył z odwiedzin. :) Rex to postawny, owczarkowany pies. Przyjacielski, jak podeszłam przyniosl od razu gumowego hantelka rzucil pod nogi, machal ogonem i czekal aż mu rzucę. Rzucanie, przynoszenie hantelka/piłki sprawia mu wielka frajdę. Może dlatego, że przez płot P.Marian ma boisko i Rex ogląda mecze w sezonie? :) Pies jest wesoly, bawi się jak szczeniak/młody pies, a nie jak 10-latek. P.Marian o nim opowiada ciepło. Ma Rexa od szczeniaka, podrzucili go im na podworko. I tak są razem 10 lat. Wspominał jak jechali z Cudak na szczepienie jak sie Rex bał i wtulał w niego. Widać, ze P.Marian go lubi, a Rex cieszy sie do niego bardzo. Dalam Rexowi 2 ciastka na przywitanie, powąchał, wziął delikatnie, a potem jedno zaniosl w jedna dziure i zakopal, a drugie w druga dziure i zakopal. Żeby tylko przed deszczem je wykopal, bo szkoda by rozmiękly. :) Pan Marian pytał czy byłaby jakaś szansa na krople dla Rexa, bo się drapie. Powiedziałam, że sie postaramy.. [B]Potrzeby Rexa - karma, duzy chlopak jest, ma ze 40 kg[/B] Ogólnie sympatyczne dwa chłopaki z nich. Pogodzeni z losem i wdzięczni za każdą pomoc. [U]FILMY :[/U] 1) [URL]http://www.youtube.com/watch?v=wi7GJGXX1nE&feature=youtu.be[/URL] 2) [URL]http://www.youtube.com/watch?v=44EUB4ScShs&feature=youtu.be[/URL] (Tutaj Rex zakopuje ciastka. Film się trzęsie, bo wiał taki zimny wiatr, że aż telepalo.) 3) [URL]http://www.youtube.com/watch?v=GATeBtfEZLo&feature=youtu.be[/URL] (Rex dostał piłkę na przysmaki, Pan Marian wrzuciłi mu tam trochę chrupek, ale jak widzicie pies jest nastawiony na rzuć-przyniosę, a nie na wyturlanie zawartości piłki. Zaskoczy jak mu przez przypadek wypadnie z piłki niespodzianka. :) ) [U]FOTO :[/U] (aparat odmawiał współpracy i nie chcial ostrych zdjęć zrobić) Do budy trzeba by wrzucić nową słomę, bo tej juz ma niewiele. I jakaś zasłonka na wejście do budy by sie przydała. Do domu Pan Marian też go zabiera, ale glównie jest przy budzie. [IMG]http://img823.imageshack.us/img823/9062/c3lx.jpg[/IMG] [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/7420/qll0.jpg[/IMG] **
  3. [quote name='CASIA&ttb']poprosze nr konta[/QUOTE] To ja zaraz podeślę. Jako zasępowy skarbnik. :)
  4. [quote name='asikowska']czekamy na relację i dowiedzcie się proszę o rozmiary ubrań:) też chętnie się dorzucę do paczki:)[/QUOTE] Jeśli tylko zastanę P.Mariana, to postaram się wywiedzieć coś. Obym tylko, Go zastała, bo jade specjalnie 60 km w jedną stronę. Także jak Go nie zastanę, to będę zła. :)
  5. Zakupy dla chłopaków zrobione. Jutro zrobię zdjęcie, bo zakupy zostały w samochodzie. Wybieramy się w sobotę z wizytą.
  6. Pies da sobie radę na 3 łapkach. Tym bardziej że ona od jakiegoś czasu jej nie używa. Będzie szczęśliwym psem. Tylko, żeby trafiła na dobrych ludzi.
  7. Zaglądam jak bakusiowa prosiła. Na bazarku chłopakowi parę zł przelałam.. narazie tyle mogę..
  8. Chucham na szczęście dziewczynie. Może tym razem to będzie właściwy człowiek. :)
  9. [quote name='Cudak'][B]tobciu[/B], może spróbujesz podpytać, jak będziesz u pana Mariana? Tyle, że z płaceniem rachunków też byłby problem, jeśli udałoby się dług spłacić. Czy ktoś byłby chętny dołożyć się do Świątecznej paczki dla pana Mariana i Rexa? :oops: Na razie tylko deklaracje, bo już nie na moje konto (czeka mnie dłuższa lub krótsza przerwa od dogo...).[/QUOTE] Postaram sie podpytać.
  10. [quote name='Cudak']W zakładzie energetycznym obcej osobie raczej info nie udzielą na temat czyjegoś zadłużenia, a Pan Marian sam nie wie ile tego jest - mówi, że to jeszcze po jego ojcu dług, więc podejrzewam że sporo na minusie.[/QUOTE] Ewentualne spłacenie długu, ewentualne zaznaczam, bo nie wiemy ile tego jest. Jak po ojcu jeszcze, to odsetki znaczne. Pytanie - czy Pan Marian da radę opłacać nowe rachunki, jeśli istniałby cień możliwości, że stare zostaną spłacone... Tak czy inaczej w zebraniu informacji potrzebny jest Pan Marian.. nie poinformują obcej osoby.
  11. [quote name='mari23']a ja z tegoż bazarku tu dotarłam, może się tu na coś przydam, może pomogę w czymś psu albo panu... coś mi przyszło do głowy ( nie wiem, czy mądrego ;)) jest taka akcja "Szlachetna paczka" , właśnie chyba sie sztaby organizują na tegoroczna edycję- może tam zgłosić sprawę i poprosić o pomoc dla tego pana - u nas w takiej akcji ludzie dostali naprawde drogie prezenty - lodówki, pralki, żywność...[/QUOTE] :) Pomoc się przyda i psu i panu. Dziękujemy, że zajrzałaś. :) Szlachetna paczka, trzeba by popatrzeć jakie wymogi trzeba spełnić. I to pewnie trzeba by zrobić na dniach, bo święta za pasem. Lodówka, pralka.. Pan Marian prądu nie ma.. :(
  12. Biedak... Myngey, dziękujemy Ci za opiekę i pomoc jaką nad Urgo roztaczasz.
  13. [quote name='teresaa118']No to dolozymy miesiecznie 10 od listopada, nie zdawalam sobie sprawy, ze tak cieniutko Urgo przedzie[/QUOTE] Jak narazie dawałyśmy radę bazarkami zabezpieczyć chłopaka w jedzenie i wizyty weterynaryjne. Z FB wcześniej też parę zł wpłynęło, teraz tylko 2 wpłaty były. No ale jak teraz Urgo będzie musiał dostawać karmę trzustkową to już ciężko będzie utrzymać go bazarkami. Karmy weterynaryjne drogie... Do tego wizyty weterynaryjne. :( Eh... że też pieniądze na drzewach nie rosną...
  14. Poproszę numer konta, prześlę parę złotych jednorazowo.
  15. [quote name='LeCoyotte']I oba są na stronie piątej i szóstej;) Żadnego ze 120 nie brakuje. [/QUOTE] Aaa.... to czyli nie dotarłam aż tam przy przeglądaniu. :) To fajnie, że są. ;) Dzięki.
  16. [quote name='LeCoyotte']Podaj link do bazarku, sprawdzę:) Lista jest tworzona automatycznie, więc może być coś do dopracowania. Wiem, że jest czasem problem pobieraniem z imageshack i tinypic, picasa (google)[/QUOTE] Oba bazarki 1 i 2 mam w podpisie. :) Dodaję zdjęcia poprzez imageshack.
  17. [quote name='LeCoyotte'] Dopiero co ją napisałem, jak widać w celu wygody, łatwego przeglądania :) Szybciej przejrzeć miniaturki niż otwierać po kolei każdy bazarek pt."Różności" "Misz masz" itp i jeszcze czekać aż to wszystko się załaduje ;) Miniaturki są aktualizowane kilka razy w tygodniu. Wszelkie uwagi mile widziane...[/QUOTE] [B]WOW ! :) Chylę czoła. :) [/B] A to jest program - do każdego poszczególnego bazarku ? Czy ogólnie do wątku bazarkowego ? Pytam, bo przegladałam i fantów ze swoich bazarków (co to właśnie trwają) nie znalazłam.
  18. [quote name='Cudak']Bardzo dziękuję[B] tobciu [/B]:) Doszła również wpłata od [B]free[/B] 20 zł - dziękuję :) Muszę przeliczyć finanse i poprosić kogoś o zrobienie zakupów dla Pana Mariana i Rexa.[/QUOTE] Ma mążczyzna się zgodziła podrzucić mnie do Stepnicy. :loveu: Także prawdopodobnie w kolejny weekend podjedziemy do Pana Mariana z zakupami. :) A w międzyczasie Cudak zamówi Rexowi karmę. :)
  19. [quote name='Clean']To ja też lecę na bazarek:-)[/QUOTE] Szybciutko, szybciutko ! :) Zapraszam serdecznie. :)
  20. [quote name='Myngey']Jak zawsze niezawodna [COLOR=#ff0000][B]tobciu[/B][/COLOR]. Dziękujemy :) :) :) :) :)[/QUOTE] [quote name='__Lara']Dokładnie - tobciu jest niesamowita :)[/QUOTE] A gdzie tam.... wcale nie.. :oops:
  21. [SIZE=3][COLOR=#0000ff][B]TOZ Police zaprasza na nowy bazarek :)[/B][/COLOR][/SIZE] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247801-Toz-Police-zaprasza-na-bazarek-!-Do-03-11-13-18-godz[/URL]
  22. Ponownie poprosiłam moderatora o wyrażenie zgody na dodanie kilka fantów do bazarku dla REXA. Moderator Maupa4 się zgodził. :loveu: [SIZE=3][COLOR=#0000ff][B]Zapraszam zatem na nowy bazarek zorganizowany również dla Rexa.[/B][/COLOR][/SIZE] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/247827-Bazarek-dla-Urgo-i-Rexa-ZAPRASZAM-%21-Do-03-11-13-18-godz?p=21410267#post21410267"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247827-Bazarek-dla-Urgo-i-Rexa-ZAPRASZAM-%21-Do-03-11-13-18-godz?p=21410267#post21410267[/URL]
  23. [SIZE=3][B][COLOR=#0000ff]Zapraszam[/COLOR] [COLOR=#008000]na[/COLOR] [COLOR=#ff0000]nowy[/COLOR] [COLOR=#ee82ee]bazarek[/COLOR] [COLOR=#ff8c00]URGO[/COLOR][/B] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247827-Bazarek-dla-Urgo-i-Rexa-ZAPRASZAM-!-Do-03-11-13-18-godz?p=21410267#post21410267[/URL] [SIZE=2]Dodam zdjęcie z częścią fantów co by zachęcić do zajrzenia. :)[/SIZE] [/SIZE]
  24. [quote name='chita']nei ma, ale spokojnie, rozlicze na koniec miesiaca ;)[/QUOTE] no, no, ale ja płacę zawsze na początku miesiąca za pamięci. A skoro nie było do tej pory wplat - to czyli zapomniałam przelew zrobić. Już się poprawiam.
×
×
  • Create New...