-
Posts
42079 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by _Dunaj_
-
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Z całą pewnością doświadczenie najlepiej z dogami, albo chociaż molosami, możliwość poświęcenia psu czasu i odpowiednie warunki bytowe tzn, jeśli w domu jest inny pies/kot, możliwość oddzielenia w razie nietolerowania się, jak to jest dom z ogrodem, to dobre ogrodzenie, bliskość weta jest ważna i wskazane posiadanie samochodu. Poza tym przy dogu lepiej, żeby nie było małych dzieci, no chyba, że to dom z doświadczeniem dogowym, ale i tak dziecko i obcy dorosły dog często przejściach to duże ryzyko -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Powodzenia Franko -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Witaj Allu -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Jak już maja dość ganiania, to młody bawi się w "trącanego berka", wybiera sobie któregoś, trąca go głową albo łapą i szaleńczym pędem robi rundę dookoła, podbiega i znowu i tak w kółko, potrafi tak kilka razy dom dookoła okrążyć, a jak się trącany w końcu wkurzy i burknie to młody ma kolejną zabwę, spiernicza i chowa się np. za dom i wygląda zza winkla, nie wiem skąd on tyle energii bierze -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Cieszę, że Franka ma domek. Pisząc o młodym wale nie miałam na myśli, że chcę kolejnego, o nie chwilowo mowy nie ma. Jednak serce mi szybciej zabiło jak go zobaczyłam. dwa młode dogi w domu wystarczą, między Leonem i Cormaciem jest równo 9 miesięcy różnicy i Cormac raczej z tych długo dorastających taki duży dzieciak, A co do naśladownictwa to Cormac naśladuje Leona, małe czarne diable wymyśla i wciąga w swoje pomysły wszystkich nawet Geralda i Bugiego, młody rozkręca całe towarzystwo i wszyscy dostraja głupawki -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Taki zrównoważony chłopczyk przydałby się do naśladowania moim głupolom. Gerald jest taki, ale on już odpuszcza i głównie śpi, Tosiu był taki i przy Tosiu Cormac uczył się spokoju, a teraz duet Leon-Cormac spokojni tylko jak śpią, tak się zbratały dwa gałgany, że stanowią pomysłowy, nierozłączny tandem, czasem trudny do opanowania i przewidzenia -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Zakochałam się w nim, cudny jest, ehhh....................i taki spokojniusi..............niech jak najszybciej znajdzie jak najlepszy domek -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Kurcze albo ja jestem już za bardzo zmęczona i przesadzam, albo w tym roku jakoś dużo dogów do adopcji, -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Też tak myślę, że Guciowi przydałaby się koleżanka Sama jeszcze 1 maja mówiłam, że nie jestem gotowa, a potem nie wiem jak, ale stało się, serce zabiło mocniej i 4 maja Leoś był już u nas i to była dobra decyzja, chociaż jak ochłonęłam, to zaczęłam się bać czy dam radę i jakoś dajemy -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Z umaszczenia bardzo podobna do Luny Cormacowej i Caramonowj siostry, która w maju też szukała domu, Kasia dowiedziała się o tym i zadzwoniła do mnie dokładnie tego dnia kiedy jechał do nas Leon, gdyby nie to pewnie byłaby u nas, też była mocno charakterna i temperamentna choć właściciele się starali, byli z nią na szkoleniu nie dawali rady, a do tego urodziło się dziecko. Przed podjęciem decyzji o oddaniu wysterylizowali ja i czekała na nowy dom w hotelu na koszt właścicieli. W sumie z 14 rodzeństwa, dwoje zmieniło domy, reszta ma się dobrze z tego co wiem. To przykre dla psa i właściela, ale jak sytuacja przerasta to lepsze takie rozwiązanie, jest ładna powinna szybko znaleźć dom. W sumie to cieszę się, że Tajga jednak została -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Mądry chłopczyk :) -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Z dogiem mieszka się tak samo jak z każdym innym psem, wybierając go wiemy, że się ślini, zresztą zanim dużo innych psów nie tylko dogów śliniących się bardzo. Równie dobrze, można zapytać jak to jest mieszkać a Yorkiem albo ratlerkiem uznawanymi za bardzo szczekliwe, albo huskim czy malamutem lubiącym wycie i liniejącym wiosną tonami futra, czy też afganem i pielęgnowaniem jego sierści, Można wymieniać w nieskończoność. A znaczenia i ślady, cóż po dogu ślina, po białym persie sierść, która bardzo trudno odzieży się ściąga. No i wreszcie doga można nauczyć komendy na miejsce i zostań jak chcemy wyjść z domu całkiem czyści, w domu jakieś wygodne ubranko, glutszmatki, a co do gości to albo doga się z nimi nie zapoznaje albo ich uprzedza, żeby nie zakładali stroju wieczorowego. Co tam dog, papugi to dopiero mistrzowie brudzenia w mieszkaniu. Zresztą dla prawdziwej miłości człowiek znosi wiele wyrzeczeń i gotów jest do poświeceń. A dogi mają cudowne charaktery i za prawdziwą miłość odpłacają wielką miłoscią -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Śliczny pychol -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Super -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Piękny, znowu mam łzy w oczach, ja się chyba nigdy nie uodpornię -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
:evil_lol: -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Dokładnie taki jest Cormac najpierw foch a potem jakby nic się nie stało zaczepia albo nas nas Leona do zabawy -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Chyba wszystkie myślimy w tej chwili o tym samym, po pierwsze szkoda, że nie możemy wziąć go do siebie, po drugie żeby jak najszybciej znalazł fajny domek -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Jak zwykle mam łzy w oczach, szkoda że domy nie są z gumy a portfele magiczne, które same rozmnażają kasą im więcej wydajesz tym więcej przybywa -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
I co on ma na łapinach? -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
To ten co ostatnio był na allegro, bardzo ładny chłopak. A co jest powodem? Albo nieważne, ważne że zaopiekowany. -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Warto zjarzec fajne rzeczy tam są, gdyby n ie pewne ograniczenia finansowe to pewnie i fotel i parawan bym policytowała -
Jaś - słodziak w typie doga szuka domu, DS
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Już w nowym domu
Jasiu poszczekaj może ktos usłyszy -
Stowarzyszenie Dogi Adopcje
_Dunaj_ replied to Alla Chrzanowska's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Trzymam kciuki, żeby się powiodło