-
Posts
5592 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by buniaaga
-
Sunia Bielska Podlaskiego. Liza znalazła dom w Wawce
buniaaga replied to joi's topic in Już w nowym domu
Kawcia cudna :) pozdrawiam! -
[quote name='Evelin']Uparta ta Ruda...ale jak sobie wyobrażę sytuację...człowiek nie związany z dogo patrzy sobie,a tu jakaś nawiedzona kobita usypuje dróżkę żółtym serem i innymi wiktuałami....cóż może sobie pomysleć??:crazyeye::crazyeye::evil_lol::evil_lol::evil_lol: Też uważam,że trzeba poczekać..jest nadzieja,ze w końcu sie uda...Trzymam kciuki[/QUOTE] ha ha ludzie z okolicy firmy ,działkowicze, już się przyzwyczaili że przychodzą takie dziwne baby co dróżki z karmy usypują albo za psami po krzakach się czają ...jeden pan nie mogąc zrozumieć po co my to robimy w końcu nieśmiało zapytał doris66 kto i ile nam za to płaci :evil_lol: dziś w klatce wyłożyłam skórę po rybie wędzonej żeby zapaszek był odpowiedni. wczoraj do klatki złapał się kot,pracownik firmy go wypuścił jak usłyszał miauczenie...więc przynęta działa.(szkoda że nie na Rudą:angryy:) Po rozmowie z pracownikami wiem że Ruda krąży w okolicy firmy.Dogadałam się też z pracownikiem który ma klucze do bramy,żeby na weekend tak ustawić klatkę żeby nie wchodząc na teren firmy(bramy są zamknięte) było widać czy coś się w klatkę złapało - wtedy zadzwonię do niego a on przyjedzie i nam otworzy.Taki układ pozwoli nam nie zabierać klatki z terenu firmy i zyskamy tez dwa dni łapanki!
-
Pipi ja też jestem :) czy to Maniek? :) [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy50/693473/1301615/previews/43978774_dsc01022.jpg?1326213129[/IMG][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy50/693473/1301615/previews/43978775_dsc01023.jpg?1326213200[/IMG] [CENTER][IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy50/693473/1301615/previews/43980385_dsc01175.jpg?1326213652[/IMG] [/CENTER] ja też myślę że on mógł nie chcieć chodzić do kuwety z powodu żwirku,miałam u siebie kotka który nie chciał roić sioo do żwirku,(po prostu go nie znał) a jak dodałam trochę ziemi takiej ogrodowej to od razu chodził za potrzebą do kuwety :)
-
nasza Ruda szelma nadal nie raczy wejść do klatki :mad: brak już pomysłów:angryy: dziś wyłożyłam w klatce kawał karmy (takiej pałki -dość intensywnie pachnie) i ser żółty usypałam też dróżkę od bramy do klatki...i czekamy.rano dołożę wędzoną rybę żeby zapach był jeszcze bardziej intensywny...
-
Sunia Bielska Podlaskiego. Liza znalazła dom w Wawce
buniaaga replied to joi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Moli@']Witam Przesyłam pozdrowienia od[B] Dody,[/B] dziewczynka rośnie, rozrabia i podróżuje, święta spędzała rodzinnie w Warszawie. Jak tylko dotrą zdjęcia, wstawimy[/QUOTE] Dziękuję i również serdecznie pozdrawiam Dodzię...(całe jej 7 kg :) ) na zdjęcia czekam niecierpliwie! -
ja też jestem zdania żeby nie ciągać klatki z miejsca w miejsce,myślałam jedynie żeby ją trochę jakimiś krzakami przykryć ale skoro piszecie że to zły pomysł to nie będę tego robić.Jutro rano klatka zostanie wystawiona z powrotem na teren zakładu.Ruda na pewno się tam pojawia ona krąży po całej okolicy,wczoraj doris66 widziała ją na w okolicy działek a to naprzeciwko terenu zakładu.Myślę że klatka powinna tam postać jakiś czas żeby się z nią oswoiła i może w końcu wlezie do niej :diabloti::diabloti::diabloti:
-
Sunia Bielska Podlaskiego. Liza znalazła dom w Wawce
buniaaga replied to joi's topic in Już w nowym domu
kciuki nadal zaciśnięte :) powodzenia Lizuniu! -
Sunia Bielska Podlaskiego. Liza znalazła dom w Wawce
buniaaga replied to joi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Moli@']Witam Był telefon w sprawie Lizy, z Warszawy. Młoda osoba, po głosie to Pani dla Lizy, nie potrafię tego wytłumaczyć…, ale myślę, że świetnie by się rozumiały i polubiły. W sobotę może coś się wyjaśni. Z transportem nie byłoby problemu.[/QUOTE] super wiadomość!!!czekamy cierpliwie do soboty i kciuki mocno trzymamy!!! -
ja też dziękuję wszystkim za Waszą cierpliwość...ale same widzicie że złapanie Rudej to mega wyzwanie.Sama już zachodzę w głowę co robić???i niestety co raz częściej myślę że tu chyba nie chodzi o miejsce wystawienia klatki,o to co leży w niej do jedzenia,ona chyba nie chce w nią wejść,bo nie sądzę żeby nie pojawiała się raptem we wszystkich tych miejscach w których klatka stała. jeżeli pozwolicie to oczywiście będziemy próbowały dalej -może zdarzy się cud. tak jak pisała doris66,zadzwoniłam dziś do weta,ze względu na święta musiałam upewnić się czy będzie dostępny.Najbliższy termin to niedziela.
-
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
buniaaga replied to ifka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pipi']Extra wiadomosc. Dobrze, ze jest wlasciciel. Bunia, uratowalas sunie. Gdybys jej nie zabrala, to marny los by ja spotkal. Ja dziekuje Ci za to bardzo, bardzo, bardzo. A jak tam łapanka spryciuli?[/QUOTE] też się cieszę że udało się uratować sunię. Sprawa Rudej jest ciężka jak cholera,dziś w nocy nie złapało się nic w klatkę,one albo przychodzą w dzień jak nas nie ma albo wcale! cholera znowu problem klatka jest to teraz Ruda krąży gdzie popadnie!!! -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
buniaaga replied to ifka's topic in Już w nowym domu
sunia spędziła u mnie noc,rano była już fajną wypoczętą,radosną sunią,zachęcała do zabawy,aportowała patyk świetna po prostu :) właśnie odnalazł się właściciel suni,szukał Sary,bo tak ma na imię od wczoraj.Zostawił sukę w cieczce na noc na ogrodzonym wybiegu:crazyeye:,a psy wygryzły siatkę ! Obiecał mi że sunia będzie wysterylizowana(dostał ode mnie długi wykład i wizytówkę naszego weta)obiecał też że nie zostawi jej samej na wybiegu do momentu końca cieczki,niby to była jedna noc ,twierdzi że zawsze zamyka ją w gospodarczym.Na szczęście okazało się że mieszka w okolicy mojej pracy więc sytuację będę miała na oku.:angryy: -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
buniaaga replied to ifka's topic in Już w nowym domu
No mam nadzieje ze ja właściciel wypatrzy.Jutro porozwieszam w mieście papierowe ogłoszenia. na BO jest to zdjęcie [IMG]http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/wvuahoyorevgpjenmnjc4cw2raz4ekt4be3dgcz6cy/Obraz%20513.jpg[/IMG] -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
buniaaga replied to ifka's topic in Już w nowym domu
Sunia nadal odpoczywa,zjadła zrobiła sioo i koopke. Mam nadzieję że znajdzie się szybko właściciel bo ja jej długo zatrzymać nie mogę :( -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
buniaaga replied to ifka's topic in Już w nowym domu
Pipi dziś klatka wystawiona i przypięta zobaczymy po dzisiejszej nocy.Ja też już jestem wściekła że cały czas problem ze złapaniem Rudej.i na tą młodzież że tylko sprawę utrudniła! był u mnie wet (Jak zwykle ukłon w stronę doktora że jest na telefon i nigdy nie odmawia pomocy) Obejrzał sunię,obsłuchał itp.czipa nie ma,zaleca zrobienie USG bo brzuch jakiś wzdęty,a serce jej łomocze,ale to może być wynik stresu.czekamy do jutra.Sunia jest fajna,chociaż zdezorientowana co się z nią dzieje.Potrafi dać łapkę na komendę.zdjęcie słabe- już jej nie męczę niech śpi sobie. [IMG]http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/y5xqhoyos4vsrj4le5dc2awyt4amnz4tuoxaymthfa/Obraz%20570.jpg[/IMG] -
Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie
buniaaga replied to ifka's topic in Już w nowym domu
no to się rozpoczął Nowy Rok!Doris tak delikatnie wszystko opisała :) Dziś rano dostałam telefon z pracy że wataha gryzący się psów próbuje pokryć słaniającą się już na nogach sukę w typie owczarka niemieckiego (na szyi obroża-suka w cieczce!) psy były tak agresywne że ludzie uciekali gdzie się da,dzwoniąc na policję. Przyjechała policja straż pożarna, akcja rozganiania psów,w końcu udało się zabrać do radiowozu biedną sunię!Przyjeżdżam ja z doris66 i słyszę od ludzi że mają suką wypuścić gdzieś za miastem bo nie ma co z nią zrobić! no to my z doris66 na policję,pytamy co z suką?a tam na nasze pytania popłoch że już obdzwonili wszystkich,urząd,schroniska w Hajnówce i B-stoku,lekarza weterynarii i nikt pomóc nie może bo przecież jest [B]Nowy Rok!!![/B] i nikt nie ma pomysłu!!!to co miałyśmy zrobić????zabrałam sunię do siebie,nie mogłam pozwolić żeby ją wypuścili i to jeszcze w cieczce! Poszukiwanie właścicieli trwa!!! sunia młoda wystraszona,wymęczona,bardzo w typie owczarka niemieckiego. wypiła wiadro wody, zjadła i śpi.Czekam na wizytę weterynarza. [IMG]http://tinypic.pl/cgi-bin/dl.cgi/wvuahoyorevgpjenmnjc4cw2raz4ekt4be3dgcz6cy/Obraz%20513.jpg[/IMG] -
Sunia Bielska Podlaskiego. Liza znalazła dom w Wawce
buniaaga replied to joi's topic in Już w nowym domu
[CENTER] [B] Moli@,joi,Kawci i innym ciotkom życzę [/B] [B]Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku[/B] [IMG]http://img235.imageshack.us/img235/8413/ogniebypozytywniegm6.jpg[/IMG] [/CENTER] -
kuźwa no nie mogę młodzież niby nie szkodliwa bo z okolicznych domów ale pijani od popołudnia to co ja będę z nimi dyskutowała,nigdy nigdy nie chodzą na tą budowę ale dziś to super miejscówa!z właścicielem budowy ugadane więc myślałam że to będzie dobre miejsce.Rude tam przybiegają i sypię im jeść więc wracają.Dziś już ryzykować nie będę. Pipi przynęta była wyłożona według Twojej instrukcji,z dzisiejszej obserwacji wynika że Ruda bała się tych drzwiczek otwartych do góry,tak je obwąchiwała zadartym nosem :)
-
klatka stoi stabilnie,też się zastanawiałam czy ją czymś przykryć ale obawiam się że Ruda wtedy nie wejdzie.W sumie dobrze by było ją dokarmiać jakiś czas w klatce ale tak jak piszesz nie ma już na to czasu zwłaszcza że Ruda pojawia się bardzo rzadko na tym terenie a za jakiś czas rodzi.poza tym teren nie jest ogrodzony każde zwierzę może do klatki wejść,zjeść i pójść. klatkę przyczepiona łańcuchem,nie rzuca się w oczy ludzi, ale i tak drżę żeby nikt jej nie ukradł. ja po cichu liczę na to że przyjdzie dziś nad ranem jak już ucichnął petardy,dziś w dzień to samochód to petarda więc Ruda była przestraszona. jest głodna bo dziś nie jadła,jedzenie czeka w klatce:)
-
Dziś pierwsze( w poprzednich dniach się nie pojawiła) podejście złapania Rudej,niestety nie weszła do klatki. Podeszła pod sam próg klatki,obwąchała potupała z łapy na łapę zawsze tak robi jak jest głodna a boi się podejść do jedzenia bo np ja stoję.Teraz oczywiście bała się klatki my wszystko obserwowałyśmy z ukrycia.Pokrążyła z godzinę przy klatce i zrezygnowała oddaliła się w nieznane.:diabloti: Dziś nie sprzyjający dzień bo zaczynają strzelać z petardy. Klatka czeka ustawiona...trzymajcie kciuki może nad ranem Ruda wróci. My z doriss66 dzięki Rudej mamy już zaplanowaną noc sylwestrową:evil_lol:
-
Sunia Bielska Podlaskiego. Liza znalazła dom w Wawce
buniaaga replied to joi's topic in Już w nowym domu
allegro na mazowieckie: [url]http://allegro.pl/liza-mloda-sunia-o-cudnym-charakterze-szuka-domku-i2026389276.html[/url]