Jump to content
Dogomania

dawidowicz

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

About dawidowicz

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

608 profile views
 1. dawidowicz

  Akita Inu przejawy agresji

  z psim przedszkolem będę miał lekko pod górkę - czy aktywna socjalizacja z innymi psami (nie tylko 2-3) coś da? (jak tak to zmobilizuję wszystkich znajomych z psami do wspolnych spacerów/zabaw). najbliższym miastem, gdzie mam organizowane psie przedszkola jest m. o 75km ode mnie, problemów z dojazdem nie mam, ale specyfika pracy mi ogranicza czas wlasnie od w tych godz kiedy sa tam zajecia... odbierałem to jako warczenie, bo podobny dzwiek wydaje, jak (wbrew jej woli) biorę ją na ręce (a kilka razy musiałem bo np weszła do małej sadzawki z woda albo dużej miednicy i nie chciała wjść nawet za smaczki :P)
 2. dawidowicz

  Akita Inu przejawy agresji

  ze wzgl. że na internecie ciężko znaleźć osoby które znają się na Akitach w stopniu znacznym, a tutaj widze kilka osób "obeznanych" to może ktoś mi podpowie - jak od małego uczyć akitę poszanowania wszystkich domowników (epizody z warczeniem przy misce już za mną - chwilowo mogę jej w misce grzebać - ale już jak jej nie chciałem wpuścić do domu - zmywałem po niej podłogę - to zdenerowowana zawarczała). mowa o 3miesiecznym szylu... metody pozytywne, lekka dominacja?
 3. dawidowicz

  Akita Inu - pies specjalnej troski?

  no przewracanie na bok nic nie dało - pies uznał to za nową formę zabawy. jest socjalizowana, co ciekawe jak na psa wyciągniętego z kojca zero u niej lęku przed obcymi. co do teorii dominacji, nie jestem behawiorystą, przemawia to do mnie, za szczeniaka oglądałem dużo nat.geo. i chyba jednak wilki żyją w jakiś swoich strukturach stadnych, więc pies musi miec wpajane, kto jest przewodnikiem. co do kota w psiej skórze, coś w tym jest...
 4. Yorkmanka no cóż, nie o jej i pierdyliard kropek tylko tak... jakby mnie z takiego powodu wyprosić ktoś chciał z autobusu (co jest nierealne, bo nimi z psem nie jeżdżę no ale) to jeszcze by kontroler miał smród za wybieranie kto ma prawa przestrzegać.  
 5. 1) tutaj rozgorzała rozmowa o obdukcjach etc (w nawiązaniu do uderzenia dziecka głową o zęby psa). Więc pozwólcie, że coś wyjaśnię - w obdukcji rzadko kiedy jest napisane "rana wynika z ..." a bardzo często "rana może wynikać" i niestety, ślad po "wbitym" zębie nie będzie się dużo różnił od rany po ugryzieniu, na 75% lekarz nie będący specjalistą tego nie stwierdzi. 2) bzdurne są tłumaczenia, że "mój pies jest spokojny i to głupi przepis, że każdy ma mieć kaganiec, olejmy to ". to właśnie jest przepis prawa, kierowany do wszystkich, wyobrażacie sobie przepisy dot. ruchu drogowego mówiące, że osoby mające lepsze/nowsze samochody mogą w terenie zabudowanym jeździć 80km/h a pozostali 50?
 6. Brezyl nie najlepiej  radzisz, jak się narobi szumu przez lokalne media, to efekt jest b.często odwrotny - z czystej ludzkiej złośliwości może się potem nie zgodzić na określonych wolontariuszy, co innego - jeśli zwierzakom dzieje się krzywda.   Krist - Przemyśl mówisz, mam do was może z 40 km, napisz mi na prv co się dzieje dokładnie ze zwierzakami, bo jak chodzi tylko o to, że was nie wpuszcza i np. odmówi wam świadczenia usług wolontariackich - ma do tego prawo, nie można kogoś uszczęśliwiać na siłę, tak jak nie można zmusić (poza określonymi przypadkami) żeby kogoś zatrudnił
 7. dawidowicz

  Porodówka

  dogi arlekiny :-)?
 8. musisz zrozumiec, ze obie strony moga w kazdym czasie zrezygnowac z wolontariatu. kwestia formalna - umowy trzeba wypowiedziec. zrobil to?
 9. co podpisywałeś zaczynając świadczyć wolontariat?
 10. dawidowicz

  dog niemiecki - do którego pokolenia śledzić drzewo gen.

  Brezyl - dziekuję, chętnie skorzystam z pomocy. z 1 rzeczą się tylko nie zgodzę - co do wystaw. Ja np. mimo, iż chcę psa z pewnej hodowli nie wyobrażam sobie na ten moment siebie z nim za bardzo na wystawach ;-)
 11. dawidowicz

  dog niemiecki - do którego pokolenia śledzić drzewo gen.

  :-) dziękuję za wszystkie rady i tłumaczenia dla laików :P zobaczymy, czy hodowcy chętnie udzielają informacji nt. wcześniejszych miotów danej pary ;-) 
 12. dawidowicz

  dog niemiecki - do którego pokolenia śledzić drzewo gen.

  no tak, nie zadałem pytania w 1 poscie. czy wspolni protoplasci np. 4 pokolenia wstecz sa potencjalnym czynnikiem powodujacym obciazenie genowe? z linkow ciezko wywnioskowac, chociazby na uzywane terminy niekoniecznie mi znane :-P
 13. dawidowicz

  stowarzyszenie/związek Canis Felis ?

  :-) bardzo dziękuję dziewczyny za wsparcie merytoryczne ;-) Powoli rozglądam się za hodowlami etc :-)
 14. dawidowicz

  "Wiem co kupuje..." czyli projekt przeciw pseudo !

  Teoretycznie podanie nazw takich hodowli leży w interesie publicznym, więc zgodnie z kodeksem karnym - art 213 § 2 pkt 2 - nie zostaje popełnione przestępstwo pomówienia,  o ile ktoś nie będzie chciał "wyciąć konkurencji" fałszywymi zarzutami, to nie będzie "miał problemów".
 15. Witam! Jestem tu nowy, dopiero "przymierzam się" do zakupu doga niemieckiego (obecnie jestem dumnym właścicielem owczarka niemieckiego - seniora). Powoli przyswajam informacje o tym, jak "nie zaszkodzić" psiakowi tej rasy (już po kupieniu go). Stąd moje pytanie - czy ktoś wie coś o tym związku i hodowli (domowej) Dexter? http://olx.pl/oferta...03-ID9C9Pb.html nie szukam psa wystawowego, sam rodowód nie jest mi do niczego potrzebny, ale wiem, że inaczej nie będę miał pewności, że psiak trafia do mnie zdrowy (w moim zawodzie przekonałem się, że jedyne co robi każdy człowiek - to kłamie, w mniejszym lub większym stopniu). Chcę uniknąć sytuacji, że mimo moich szczerych chęci kupiony piesek nie będzie nigdy w pełni zdrowy, za co winą bym obarczył siebie  ;-) i tak, uprzedzę wiele komentarzy - wiem, że mogę szukać w hodowlach peta, pewnie tak zrobie
×