Jump to content
Dogomania

as_ko

Members
  • Posts

    4417
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by as_ko

  1. Dziękujemy za zabawkę Bugiemu :) Chcieliśmy ją dzisiaj na spacer zabrać ale akurat deszcz lał i nic z tego. Mam jeszcze taką dobrą wiadomość, że mama mojej przyjaciółki jak zobaczyła zdjęcia Atoska to się w nim zakochała (nie tylko ona :D) i chciałaby go zatrzymać, ale tatuś nie za bardzo się z tego cieszy, dlatego jeśli do wakacji Atos nie znajdzie domu to pojedzie do nich i że niby zostanie tam na wakacje, a tak na prawdę to zostanie już tam na stałe :) Mam cichą nadzieję że zdecydują się wcześniej, bo to dobry dom. Oni mieszkają na wsi, mają dom z ogrodem pod Białą Podlaską. Atos by mieszkał w domu z drugim pieskiem kundelkiem (mam nadzieję że by się dogadali). W domu nie ma dzieci. Bardzo bym chciała żeby właśnie tam trafił, bo wiadomo do kogo trafi i blisko :)
  2. Po mimo że chłodniej na dworze to Negrze wcale nie za bardzo było lepiej na spacerze :( przewracała się jak zwykle, kurde. Oprócz tego śpi cały czas pod stolikiem dzisiaj. Nie załatwia mi się na razie w domu. Wczoraj jej zabrałam miskę po spacerze wieczornym, a Kasia nie wiedziała i jej ją oddała, na szczęście rewolucji rano nie było.
  3. Ja jakoś dopiero teraz ogarnęłam te wszystkie zdjęcia ze schroniska i na całe szczęście mało jest chyba piesków jak na razie. Oby tak zostało jak najdłużej, chociaż pewnie jeszcze z miesiąc i zacznie się okres wakacyjnych wyjazdów :(
  4. Dziękuje bardzo w imieniu Atosa!! Uzbieraliśmy na kastrację dla niego w takim razie! :multi:Kocham Was po prostu :loveu: Uzupełniłam listę darczyńców na poprzedniej stronie, zaraz będę wysyłać dane z moim kontem. Potem pieniążki przekażę do ręki Ewie jak będzie jechać do Zamościa. Jeszcze raz bardzo dziękuję!
  5. Proszę bardzo Zdrapko :D Negra: [url]http://www.dogomania.pl/threads/186385-Negra-%C5%9Bliczna-czarna-szorstkow%C5%82osa-suczka-szuka-kochaj%C4%85cego-domku[/url]! Maniek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/176770-Mania-juz-w-DS-a-Maniek-nadal-w-hotelu-prosimy-o-deklaracje-i-szukanie-DS-[/url]!!!!! Skarpeta: [url]http://www.dogomania.pl/threads/174728-Nowodworska-skarpeta-w%C4%85tek-rozliczeniowo-sumuj%C4%85cy[/url] Schronisko: [url]http://www.dogomania.pl/threads/149208-Schronisko-Nowodw%C3%B3r-pi%C4%99kn*****-czekaj%C4%85-na-Twoj%C4%85-pomoc[/url]!
  6. Może napiszę w nazwie wątku że zbieramy na kastrację? Kurcze tylko 40 zł nam brakuje :( Jeśli ktoś widział gdzieś na bazarku jakieś psie zabawki czy sam takową posiada i jest mu zbędna to Atos chętnie przyjmie :) oby nie pluszaki, bo nudzi się psinka trochę, ostatnio dałam mu taką jakby kość do gryzienia a docelowo do zjedzenia i rozprawił się z nią bardzo szybko. Próbuje się z nami bawić smyczą :) Rozkręca się chłopak.
  7. Nawet na pewno. Ewa mówi że za coś czego nie zrobiła :| Ja to nie wiem co się z tym robi i jak długo to trwa.
  8. [quote name='E-S']Ano widzisz :) Więc ona Ci prezent robi po prostu, żebyś się cieszyła :) Ona traktuje darcie się na nią jako pozytywny objaw zainteresowania jej osobą :) Papugi tak mają wszystkie i Bugi też uwielbia jak się na niego wrzeszczy. Klap tylko ! nie mocny, ale stanowczy i głośno "fe!", po czym nie zwracasz uwagi, nie patrzysz na nią, wywlekasz na dwór chce czy nie chce, na dworze zwracasz uwagę tylko jak się załatwi, wtedy głaski, przytulanki i pochwały - zresztą jak ze mną jest na spacerze to już sama po siku albo klocku pędzi do mnie w podskokach roześmiana, żeby chwalić pieska :) widzę, że nie tylko Ty uczysz Negrę życia - ona Ciebie też paru rzeczy nauczy :evil_lol: Przyda się w życiu - te same taktyki doskonale sprawdzają się wobec ludzi i dzieci. Nikt tak nas nie nauczy dobrze radzić sobie z problematycznym człowiekiem jak krnąbrny piesek.[/QUOTE] Wiesz, mój osobisty pies mnie baaardzo dużo nauczył. On jak był młody to momentalnie się nauczył załatwiać na dworze, bo moja mama mu dawała w tyłek jak sikał w domu, skończyło się to tak, że jak pies podrośl trochę i ktoś podniósł rękę nad nim (nie żeby go uderzyć) to pies reagował agresywnie. Bardzo dużo czasu zajęło nam potem na szkoleniu oduczenie go takiego zachowania.
  9. [quote name='E-S']As-ko, bo tylko klap w dupkę działa ! Negra ma gdzieś, że na nią krzykniesz w tym przypadku, jej trzeba wyraźnie pokazać za co jest dezaprobata. Jak nie dopadniesz na gorącym uczynku, to prowadzisz do dowodu rzeczowego, pokazujesz jej, pytasz srogo "a co to jest?!" i klap. I na dwór. Działa, u mnie w 2 dni złapała przecież i było czyściutko za wyjątkiem popuszczania na mnie rano, ale to i jak po nią przyszłam i na dwór mi ją Kasia wyprowadziła wieczorem przecież, to mi na spódnicę popuściła z radości, także ze mną już tak widocznie zawsze będzie.[/QUOTE] No ja ją prowadzę tam gzie zrobiła i się wydzieram. Nie umiem niestety uderzyć psa, a jak ja klepnęłam to ona myślała że to zabawa ;/
  10. [quote name='E-S']Cóż, dzień święty święcić jak mówią, a niedziela nie może być nudna. Pełny pakiecik na podłodze ???:diabloti: Myślę, że do As-ko i do mnie, podam Ci namiary na priv, maila do As-ko nie znam, to ona musi podać, niech będą podwójne dane, moje z adnotacją "kontakt tylko po 16".[/QUOTE] Niestety, pełny pakiet, tylko jak to się nie skończy to będzie źle, bo ja sama nie mieszkam ,nawet nie sama z TZem tylko jeszcze z dwoma dziewczynami, od których ostatnio ciągle wysłuchuję, bo im powiedziałam że po kilku pierwszych dniach się to skończy i mają do mnie pretensje. Ona ma daleko i szeroko, że na nią krzyczę i że ją chwalę na dworze. Ja niestety nie mogę jej poświęcić tyle czasu ile ona by chciała, czyli najlepiej non stop :shake: Do mnie możesz podać tylko maila: [email][email protected][/email]
  11. za wcześnie pochwaliłam negre z tym załatwianiem się na dworze :angryy: ja mam już k... dosyć.
  12. LadySwallow będzie pisała nowy tekst dla Negry do allegro. Wszystkie zdjęcia wrzucone są raczej na tym wątku. Jak te się nie nadają to spróbuję zrobić jakieś nowe.
  13. To jest ta lista, będę ją aktualizować co jakiś czas, jak coś będzie się zmieniać:[B] Biżuteria:[/B] - naszyjnik w kolorze złotym - 15zł - kolczyki (porzeczki) - 15zł - czarny, plastikowy naszyjnik - 10zł - kolczyki przezroczyste - 10zł - pierścionek (allegro) - 30 zł- - biżuteria z drugiego bazarku[B] - [/B]154zł[B] Kubraczki i kocyki:[/B] - kurteczka XXL + kocyk (Madi) - 70zł - czarna kurteczka (Evl) - 40zł - niebieska kurteczka (leni) - 40zł - kocyk z torebeczką (allegro) - 20zł - biała bluzeczka (allegro) - 18zł - malutka niebieska sukieneczka (allegro) - 20zł - malutka różowa kurteczka (allegro) - 30zł [COLOR=Red] [COLOR=Black]- sukieneczka (allegro) - 20 zł[/COLOR] [COLOR=Black]- 4 kocyki (bazarek pierwszy) - 100zł - torebki i kocyki z drugiego bazarku - 118zł - bazarek plasteliny - 60zł - zwrot za paliwo od Fundacji SOS Bokserom - 70zł - bazarek (biżuteria, torebki, psie ciuszki itp.) - 166zł - pieniądze od Lady - 300zł [U][B] Wpływy:[/B][/U][COLOR=Navy][B] [COLOR=Black]1306 zł [/COLOR][/B][COLOR=Black][B] Wydatki: - 50zł[/B] (wizyta Negry u weta)[COLOR=Navy][B] - [COLOR=Black]44zł [/COLOR][/B][COLOR=Black](szczepienie Negry - wirusówki) [COLOR=Navy][COLOR=Black][B]- 25zł[/B] (koszty allegro)[/COLOR][B] [COLOR=Black]- 220zł[/COLOR][/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Navy][COLOR=Black][COLOR=Navy][COLOR=Black][COLOR=Navy][COLOR=Black](transport i karma Martiego)[/COLOR][B] [COLOR=Black]- 57 zł[/COLOR][/B][COLOR=Black] (tabletki na odrobaczenie Martiego)[/COLOR][B] [COLOR=Black]- 10 zł [/COLOR][/B][COLOR=Black](koszt allegro)[/COLOR][B] [COLOR=Black]- 110zł [/COLOR][/B][COLOR=Black](zakup witamin x2 + Scanomune) - [B]450zł[/B] (hotelowanie i sterylka Muszki) [B]- 240zł[/B] (Muszka - za październik u Funi) [/COLOR][B] Suma: 100 zł[/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR] [COLOR=Red][COLOR=Black][COLOR=Navy][COLOR=Black][COLOR=Navy][COLOR=Black] [/COLOR][/COLOR] [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]
  14. [quote name='E-S']Kurcze :( jej się wyraźnie ten objaw wzmacnia w upał ... No nic, coś musimy wymyślić od 1 lipca, nie ? Bo hotelik dla niej to chyba trauma. Z drugiej strony jak jest u mnie - to ona przeżywa Zdrapkę, Zdrapka ją, panny na siebie zazdrosne warkają, dziabnąć się też potrafią, a jakże, Bugi ją za to katuje zabawami .... ale szkoda mi jej też na hotelik ... no nic, pomyślimy.[/QUOTE] No jeśli u Ciebie się tak nie zachowywała to może po upałach będzie lepiej, ja dopiero jak się te upały skończą będę mogła coś porównać.
  15. W takim razie ja zrobię listę sprzedanych przeze mnie rzeczy na allegro i poza nim, z cenami za jakie je sprzedałam i od tego odliczę to 50 zł. Tutaj mogę taką listę wrzucić? Nie chcę się potem z jakiś pieniędzy tłumaczyć czy coś. Jeśli ktoś się zdecyduje pieniądze zbierać na psy to ja takiej osobie będę przelewać to co dostane za te rzeczy od IVV, może tak być?
  16. Postanowiłam odgrzebać ten wątek, bo ja się już pogubiłam. Jak to jest z tymi pieniędzmi na psy nowodworskie, chodzi mi o Negrę w tym momencie? Czy są jakieś pieniądze? Bo wczoraj zapłaciłam 50zł na wizytę u weta dla Negry. Skąd mam sobie to odebrać? Czy z pieniędzy z kubraczków czy od Matrioszki? Czy pieniądze z ciuchów i ewentualnie z biżuterii, którą już częściowo wrzuciłam na allegro mam przelać tutaj komuś, czy mam trzymać u siebie? Gdzieś to odnotowywać? Chcę mieć jasność, dlatego pytam.
  17. Negra dzisiaj bez zmian, sporo spała w dzień, bo my wszyscy dzisiaj zdychaliśmy w ten upał, po za tym ładnie się załatwia na dworze. Plączą jej się te łapki tak, że ciężko się z nią spaceruje, bo potrafi na prostej drodze się wywalić, chwieje się ciągle i znosi ją cały czas pod nogi człowiekowi, że można ją podeptać i dzisiaj mi tak zaplatała smycz pomiędzy nogami, że prawie obydwie rypnęłyśmy.
  18. Sprawa wygląda tak, nie ma żadnych chętnych na Negrę. Zaraz skończy jej się allegro, moje allegro nie przyniosło efektów, więc uważam ze ktoś inny powinien zrobić nowe, z innymi zdjęciami i innymi opisem, zgodnym z rzeczywistością. Ja sie ogłaszaniem jej nie zajmę, bo mam jeszcze ogłoszenia Atosa na głowie i sesję. :-( Negra u mnie może zostać jeszcze ok. 2 tygodnie, bo mam praktyki w Puławach i nie będzie mnie w Lublinie przez miesiąc. Ode mnie pewnie będzie musiała pójść do Funi. Trzeba jej intensywnie szukać domu, bo ona strasznie przeżyje zmianę miejsca, zamknięcie w klatce i odseparowanie od człowieka w hotelu. Już sama nie wiem co robić...:placz:
  19. [quote name='ladySwallow']A tak, gadasz, ja jak wracałam z kąpania Atosa to widziałam dwa, dokladnie pod Twoim blokiem :evil_lol: Ale patrząc na jego reakcję np. na psy, to sądzę, ze na koty też reagował nie będzie.[/QUOTE] O widzisz, to jak ja chodzę z psami to pewnie wszystkie się po krzakach chowają, dzisiaj rano szukaliśmy właśnie kotów po osiedlu :D Mnie też się wydaje że byłoby ok.
  20. A, zapomniałam napisać jeszcze o jednej rzeczy. Miałam sprawdzić Atosa na koty, ale nie mam pojęcia jak to zrobić :| Nie znam nikogo kto ma kota w domu, tylko moja siostra ale jej kot się rzuca na psy więc to raczej odpada. Pod blokiem nie widać żadnych kotów jak na razie. Mam cichą nadzieję że może nie będzie musiał jechać do Poznania :) tylko od razu do DS to problemu by nie było, no ale to różnie może być.
  21. Dziękuję bardzo bico :) Co ja bym bez was dziewczyny zrobiła:shake: [SIZE=4][U][B]ZBIERAMY NA KASTRACJĘ ATOSA!!![/B][/U][/SIZE] [B]Potrzebujemy uzbierać 140zł! Mamy: as_ko - 40zł bico - 30zł skarpeta kudłaczy - 40zł[/B] [B]Zdrapka - 30zł[/B] [SIZE=5][COLOR=Red][U][B]UZBIERANE 140zł[/B][/U][/COLOR][/SIZE]
  22. Zdecydowaliśmy z TZem że Atos raczej zostanie u nas do ewentualnego wyjazdu do Poznania,jeśli nie znajdzie wcześniej domu to musiałby pojechać tam na koniec czerwca, ponieważ od początku lipca mam praktyki i nie będzie mnie w Lublinie. Na razie dajemy sobie radę i nie wiem co musiałby się stać żeby było inaczej. Atos jest wspaniałym pieskiem, dzisiaj jak do niego poszłam to zaczął skakać na mnie i mnie lizać po rękach, nogach :) bardzo się cieszy jak poświęcamy mu naszą uwagę. Chciałabym go wykastrować też przed oddaniem do DS, zależy mi żeby zrobił to dr Kulik w Zamościu bo robi kastrację z malutkim nacięciem - 0,5 cm. E-S może pomorze mi przy transporcie. Jest to koszt chyba ok.150zł, dokładnie nie wiem, ale piesek już na drugi dzień jest w pełni sprawny i nie potrzeba żadnych kołnierzy. Problem jest tylko jeden jak zwykle :( kasa...Ja nie dam rady mu sfinansować tego zabiegu, choć bardzo bym chciała :(
  23. Atosowe allegro :) [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1076584940[/url]
  24. [quote name='E-S']Poznałam dziś w nocy Atosa - piesek idealny :) Zrównoważony, słodki, prześliczny, nie jest strachliwy. Świetny psiak, nie wiem jak go As-co odda ?[/QUOTE] No i ja nie wiem, coraz bardziej się do niego przywiązujemy, szczególnie TZ, będzie trudno ale znajdziemy mu dobry dom i będziemy się cieszyć że jest szczęśliwy :) [quote name='bico']zuzlikowa zrobi, ale to na dniach dopiero, ja wyróżnię, więc jak chcesz swoje dodatkowo robić, to ja nie widzę przeszkód:) a nuż to coś więcej da, może domek dla Atoska prędzej się znajdzie:)[/QUOTE] Ok, to ja dzisiaj zrobię jakieś proste allegro.
  25. No to super :) tekst już mamy! Dziękujemy. To jak z tym allegro? Bo ja by się z tym zeszło dłużej to ja mogę jakieś proste allegro już dzisiaj sklecić?
×
×
  • Create New...