Jump to content
Dogomania

MaDi

Members
  • Posts

    11779
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by MaDi

  1. [quote name='E-S']Prośba z pudli i pudlowatych w potrzebie: [url]https://picasaweb.google.com/psifotograf/PrzytuliskoWRachowieStarym27Marca2011R#5589579397301961026[/url] [url]https://picasaweb.google.com/psifotograf/PrzytuliskoWRachowieStarym27Marca2011R#5589579686073303186[/url] [url]https://picasaweb.google.com/psifotograf/PrzytuliskoWRachowieStarym27Marca2011R#5589579775094595106[/url] Jak one są duże ? I jeśli jeszcze jakieś pudlowate są - to cyknąć ! Przy nodze najlepiej, albo blisko człowieka stojącego, żeby widać było jak są duże.[/QUOTE] Pierwsza sunia to bardziej sznupka i ma jakieś 16 lat, ledwo chodzi i mieszka w domu jest w najlepszej sytuacji tak jak kilka psów biegających luzem. 2 i 3 to ta sama sunia koło pudla niestety nie stała to typowy średni kudłacz.
  2. [quote name='bico']MaDi jest jakaś propozycja planu działania i pomocy dla tego psiaka z wytrzeszczem gałek ocznych? Widziałaś tego psa z bliska? On rzeczywiście ma coś z oczami?[/QUOTE] Ewidentnie ma problem z "wytrzeszczem" to starszy psiak podobno ma tak od jakichś 2 lat, tam jest dużo niewidomych psów może trochę dramatyzuję ale tak około 5. Czy osoby które kiedyś tam jeździły pamiętają w jakim stanie były jego oczy? W Lublinie jest super Okulista ale można go skonsultować jak będzie czekało na niego bezpieczne miejsce.
  3. Podnosimy.
  4. W klinice bo jak ładnie poproszę to będzie trochę czasu na zebranie funduszy;) Próbowałam się dodzwonić do tej fundacji ale niestety nikt nie odbierał z tego co mówiła P.Renata to wspierają ich chyba korpusami i chlebem.
  5. Super,że się znów znalazłaś;)
  6. [quote name='ladySwallow']Na razie cegiełkowy: http://www.dogomania.pl/threads/205347 Dziękuję:loveu: Maszo dzięki za dokładną relację.
  7. [quote name='E-S']Na tej stronie: [URL]http://pomoczwierzakom.pl/?mod=dajmudom&str=3[/URL] są zbierane pieniądze na nr konta bankowego czyj ? tej zbieraczki zdaje się. Są tam psy, w adopcji wirtualnej - których na zdjęciach Muzzyego nie ma, ani na filmach. Trochę mi to śmierdzi szczerze mówiąc. Jest tam taka sunia: [URL]http://img228.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img228/3555/dunia.jpg[/URL] [URL="http://img228.imageshack.us/i/dunia.jpg/"][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/3555/dunia.jpg[/IMG][/URL] Czy to ta sama? [URL="http://img855.imageshack.us/i/img2609resize.jpg/"][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/2917/img2609resize.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img200.imageshack.us/i/img2610resize.jpg/"][IMG]http://img200.imageshack.us/img200/9348/img2610resize.jpg[/IMG][/URL] As-co, obczaj ją proszę i zrób zdjęcia jak ona jest duża i z jej wysokości, gdyby się dało, dobrze ?[/QUOTE] Pisałam już o tych adopcjach... części psów na 100% nie ma w przytulisku. To ta sama sunia mi trochę Tine przypomina. edit Widzę,że nne tylko ja dopatrzyłam się podobieństwa;) Advocate najlepiej zakupić dla dużych psów- potwierdzam:) Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz- abym mogła pomóc finansowo psom które chcecie zabrać m.in Yoko i Mimi muszę je mieć formalnie na stanie czyli np.umowy adopcyjne będą musiały być fundacyjne mogę je uzupełnić/poprawić wedle Waszych życzeń. Mam nadzieję że zjawi się jakaś dobra dusza od allegro i uzbieramy chociaż na sterylki. Jaką opcję płacenia zamawiać?
  8. [quote name='Florentynka']Jestem. Mam sugestię - może to upierdliwe, ale chyba ma sens. Otóż gdyby autor ( pięknych, mimo całej upiorności sytuacji) zdjęć, lub ktoś kto widział psy na żywo umieścił w albumie z fotami krótkie info o psach pod zdjęciami, w formie podpisu ( autor) lub komentarza ( inni). Bo po pierwsze - foty psów się powtarzają - nadanie im imion albo numerów ułatwi orientację. Po drugie - podstawowe info - pies/suka, stary/młody, wygląda na zdrowego/chorego, łagodny/zołza - ułatwi ewentualnym kandydatom na DT odpowiedni dobór psa do swoich możliwości.[/QUOTE] Postaram się to zrobić po to właśnie rezerwowałam posty, niestety oprócz tego przytuliska mam wiele innych zwierząt jak i rzeczy na głowie a doba jest taka krótka:(
  9. [quote name='Paulina_mickey']Zrobiłam coś takiego, wersję do wydruku podesłać mogę na maila. [IMG]http://i1196.photobucket.com/albums/aa418/HappyGarden/plakaty/plakat.jpg[/IMG][/QUOTE] Super plakat jeśli możesz to usuń informację o kotach bo opuściły już przytulisko, jak możesz to dodaj informację o preparatach przeciw pasożytom jaki i o potrzebie obroży, szelek i kagańców( chociaż do transportu bo niestety obawiam się że z rozmiarami może być kiepsko w moich zapasach). Koniecznie dopisek przy wpłatach "darowizna psy z Rachowa Starego". Jako pierwszy nr. umieść mój gdyż głównie sama "wkopałam" się w te psy w sumie tak jak i pozostałe;) 602228411. Z góry dziękuję.
  10. [quote name='Paulina_mickey']Zbiórka rzeczy i kasy-w razie czego miała by być na adres Straży?[/QUOTE] Jeśli na adres czy konto fundacji to musi być odpowiedni dopisek np" darowizna psy z Rachowa Starego" i prosze o wcześniejsze poinformowanie o wystawieniu tego typu akcji.
  11. [quote name='E-S']A któż to może wiedzieć, skoro sunia siedzi w boksie i z kotami nie ma kontaktu ? Poza tym bez sterylizacji nie może zostać wydana pod żadnym pozorem. Jest w ciąży z dużo większym psem. Sterylka na cito. Jest już umówiona na zabieg w Lublinie.[/QUOTE] Ciąża to tak na 50% bo wg. moich obliczeń coś tu nie pasuje;) Nie znamy stosunku tych psów do kotów ani np.dzieci:(
  12. [quote name='E-S']Do obroży jeszcze smyczki ? Identyfikatory na mocnych kółkach. Firpexy, tabletki na robaki. Karma jak zwykle. MaDi, co jeszcze ? No kasa na leczenie i diagnostykę tych łysych, pozarażają resztę psów !!! Wtedy będzie masakra. Trzeba nazbierać na miejsce w szpitalu dla nich. Tu cudo jest chyba duze: [url]https://picasaweb.google.com/psifotograf/PrzytuliskoWRachowieStarym27Marca2011R#5589580886973521522[/url][/QUOTE] Jeśli mogę być aż tak wymagająca to wg. mnie teraz najbardziej potrzebny jest preparat advocate, oraz inne bardzo dobrej jakości np. obroże aby ograniczyć choroby skórne. Ta sunia jest spora może taka jak mój czyli około 40 z kawałkiem? Czekoladowa sunia jest malutka, dam sobie ręke uciąc że w Nowodworze była taka sama sunia.
  13. [quote name='Paulina_mickey']Też tam kiedyś byłam, ale wtedy nie było aż tylu psiaków :( [url]https://lh5.googleusercontent.com/_fWRdp18L2oY/TZIuMCcinTI/AAAAAAAABjg/3Ye9uwqLuwk/IMG_2657_resize.jpg[/url] Co to za cudo? Jeśli macie coś do ogłoszenia pilnego to mogę porobić ogłoszenia. Mogłabym u siebie w grupie na roku poprosić o jakąś zbiórkę tylko co jest najważniejsze?Makaron, puszki, obroże, co jeszcze? Może zrobić plakat i porozwieszać po uczelni?[/QUOTE] Masz już PW;) Sunia jest super ma około 3 lat podrzucona w raz z siostra jako szczenie, tylko ona wygrała walkę z wirusową chorobą. W boksie razem z maleńką czekoladowa sunią.
  14. [quote name='E-S']Dziewczyny, zabezpieczcie fundusze i trzeba zbierać pieniądze na diagnostykę, w tym skóry, sterylizacje/kastracje/odrobaczanie/szczepienia/frontline - to nie będą lekkie, łatwe i przyjemne tymczasy ... Naprawdę trzeba ludzi pościągać na ten wątek i rozpropagowywać akcję FB - inaczej nie damy rady. Jak weźmiemy za dużo na głowę - mówię o osobach prywatnych - to najnormalniej w świecie nie damy rady. Pogrążymy siebie finansowo i zdrowotnie psy, bo nie będziemy mieć pieniędzy na leczenie i zabiegi. PS. czy to są mikropieski? : [url]https://picasaweb.google.com/psifotograf/PrzytuliskoWRachowieStarym27Marca2011R#5589581020404735954[/url][/QUOTE] Ten 8 miesięczny chłopak jest w boksie z bratem ( szorstkowłosym a ich siostra to ta siedząca w budzie w typie owczarka staroangielskiego).Raczej uciekał od krat i dziamolił. Są to sunie wielkości sporego jamnika. Napisałam już w sprawie allegro do Selengi ale nie mam odpowiedzi. Nie znam się na tym a przy tak dużej akcji musi być ono zrobione idealnie. Może macie kogoś innego kto pomoże nam w tym temacie? Znacie osoby od westów? Wieczorem siądę spokojnie do komputera jak coś to dzwońcie.
  15. [quote name='Luzia']Czy to nie Amiczka? Pogromca wolontariatu i ludzkich spodni w okolicach łydki? :cool3: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_fWRdp18L2oY/TZIs2w-OccI/AAAAAAAABjg/V24aeyORTHg/IMG_2360_resize.jpg[/IMG][/QUOTE] Tak ma około 16 lat i już nie gryzie, ledwo chodzi, ma zapewnioną spokojną starość w przytulisku.
  16. [quote name='Luzia']Uszatka pamiętam jak jeździłam do Rachowa kilka lat temu malować i składać kojce. Bardzo towarzyski psiak, akurat koło niego malowaliśmy podłogi a on cały czas prosił o głaskanie i przytulanie. Jak moja obecna tymczasowiczka pójdzie do adopcji to ja też mogę zabrać jakiegoś biedaka na BDT.[/QUOTE] Starszy prawdopodobnie niewidomy psiak, kocha człowieka. Na już potrzebuje badań u okulisty.
  17. Miałam nadzieję,że masz jakiś konkretny plan:(
  18. [quote name='IVV']co konkretnie z tymi psami ??? [URL="https://picasaweb.google.com/psifoto...79895718715874"][COLOR=#4444ff]https://picasaweb.google.com/psifoto...79895718715874[/COLOR][/URL] [URL="https://picasaweb.google.com/psifotograf/PrzytuliskoWRachowieStarym27Marca2011R#5589580711613205826"][COLOR=#4444ff]https://picasaweb.google.com/psifoto...80711613205826[/COLOR][/URL][/QUOTE] Otwiera mi się tylko jasna sunia szkieletor. Nie mam na nie pomysłu na 100% jest chora bo inne psy w boksie wyglądają dobrze. Brak funduszy i miejsca dla nich strasznie mnie dobija, tym bardziej,że adopcje stoją.
  19. [quote name='ciapuś']Myślimy o 2 max 4 psiakach ale też małych i kudłatych[/QUOTE] Wiecie coś o godzinie przyjazdu? Musimy się jakoś dogadać. E-S to 8 miesięczny chłopak średniak z zadatkami na większego;) [url]https://picasaweb.google.com/psifotograf/PrzytuliskoWRachowieStarym27Marca2011R#5589580334968152002[/url]
  20. [quote name='Milosnik kotow']Idąc tym tokiem rozumowania można dojść do wniosku, iż Dropek i moja Mysza też są ze sobą spokrewnieni :D[/QUOTE] Jakoś mnie to nie dziwi;)
  21. [quote name='E-S']No właśnie, Yoko ma sterczące uszka i wygląda jak terier szkocki. A tamta ma takie samo umaszczenie, tylko klapnięte uszka. Ale nie jest klonem Łatki, nie ma czarnych plam wielkich.[/QUOTE] Nie pamiętam jak dokładnie wyglądała:( niestety jest ich tam zbyt wiele.
  22. [quote name='E-S']A to co za psiak ??? To nie Yoko ![/QUOTE] To jest Yoko;) [IMG]http://img856.imageshack.us/img856/5180/img2557resize.jpg[/IMG]
  23. [quote name='matrioszka2']Ha ! Wycofujemy się teraz rakiem , tak ?:cool3::eviltong: Przecież się nie przyzna :evil_lol:[/QUOTE] E tam ja po prostu nie widziałam ale moja koleżanka chodziła z Muzzym i opisywała zdjęcia:siara:
  24. Podniosę chociaż.
×
×
  • Create New...