Jump to content
Dogomania

gosia7

Members
  • Posts

    6384
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gosia7

  1. W sobotę jadę do suni porobić troszkę nowych zdjęć. Mam nadzieję,że już ciut lepiej po poniedziałkowej sterylizacji. Czy ktoś zna Alarmowy Fundusz Nadziei z Ostródy? Wielokrotnie zwracałam sie do nich w sprawie suni (pomoc w ogłoszeniach, zrobieniu zdjęć, zamieszczeniu na ich stronie, szukaniu domku dla suńki), ale wszystko bez echa, mimo zapewnień telefonicznych ,że pomogą. Czy oni wogóle istnieją?, zaczynam tracić nadzieję...:(Czy gdzieś w tamtych okolicach jest jeszcze jakaś fundacja/kompetentna osoba mogąca pomóc w prawie tej suni?
  2. Sunia dziś o 14.00 miała sterylizację. Właśnie jest po zabiegu, narazie dochodzi do siebie, słabo się czuje, wymiotuje, nie chce nawet pić. Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze, zwłaszcza,że Pani, która się nią opiekuje jest Aniołem, głaszcze ją, nie spuszcza z oczu, leżą razem na łóżeczku:) W zeszłym tyg. telefonicznie zgłosiła się jedna osoba chętna do wzięcia suni, chciała przyjechać po nią już w ubiegły piątek. Opiekunka suni zadecydowała jednak,że nie odda jej bez sterylizacji. Były umówione na dziś, ale Pani się nie odezwała:( Może ktoś inny zadzowni? Suńka czeka...
  3. Budyńku może w końcu ktoś cię wypatrzy...
  4. Dzięki Bogu Jagoda1,że się odezwałaś:)! Dziękuję za Twoją czujność i zrobienie zdjęcia! To bardzo prawdopodobne,że to ta sama sunia:):):) Długo nie odwiedzałam dogomanii (urlop w strasznej dziurze i brak dostępu do internetu). Cały czas jednak miałam kontakt tel. z Panią, która w Starych Jabłonkach k.Ostródy zgodziła się dokarmiać sunię po moim wyjeździe. Z czasem (po kilku tyg.) zdecydowała się zabrać ją tymczasowo do siebie do domu z ogrodem. Wszystko z obawy przed niechcianą ciążą i wypadkiem komunikacyjnym. No i przez te oczy suni i mądrość:) Już tłumaczę jaka jest aktualnie sytuacja suni. Sunia jest w domu u tej kobiety w Starych Jabłonkach k.Ostródy, ma jedzenie i opiekę. Czasem jeżdżą do Olsztyna (wydaje mi się,że Pani ma tam mieszkanie , ale nie dopytywałam się szczegółowo), więc stąd można było spotkać suńkę na spacerze w Olsztynie. Prawdopodobnie to jej zdjęcie:)Tak się cieszę , taka wesoła jest na nim:) Dziękuję Jagoda1:):):) Dziś również rozmawiałam z tą Panią i niestety sielanka suni wkrótce się kończy:( Pani wyjeżdża do rodziny za granicę na ok. miesiąc. W domu ma jeszcze swojego osobistego psa i trzy tymczasowo przygarnięte suki (maleńką kundelkę, piękną ONkowatą młodą sunię i jej matkę). Nie da rady wszystkich umieścić u znajomych. Próbowała szukać im domu od końca czerwca, chodziła do gminy, rozmawiała z TOZ w Olsztynie, ja dzwoniłam do Alarmowego Funduszu Nadziei w Ostródzie, zamieszczałam ogłoszenia w internecie. Wszystko na nic. Dogo też milczało:( W następnym tygodniu sunia ma trafić do schroniska:(:(:( Pani jest bezsilna, płacze, ale nic więcej nie może zrobić, nikt nie chce jej pomóc. Jeszcze chce tylko wysterylizować sunię, zabieg ma być w pon. Pomóżcie. Chyba pęknie mi serce jak ta suńka trafi do schronu. Co robić?!!!! Już nie wiem , gdzie uderzać? Może ktoś z Olsztyna lub Ostródy wziłąłby sunię na tymczas? Ja pomogę finansowo z karmą. Odezwijcie się, proszę!
  5. Czy naprawdę nikogo nie przejęły te błagające, smutne oczy...?
  6. Pilnie poszukuję darmowej sterylizacji. Czy oprócz akcji marcowo-kwietniowej jest szansa w Warszawie na całkowicie bezpłatny zabieg? Koleżanka ma sąsiadkę z dwoma suniami i psem pod jednym dachem + trzema szczeniakami z ostatniego miotu. Jestem załamana, bo ponoć wszyscy tylko narzekają na smród z jej mieszkania, a dotąd nikt jej rozsądnie nie pomógł!!! Oczywiście ona nie ma pieniędzy na opłacenie dwóch sterylek:(Proszę i informację, może ktoś zna jakąś fundację, która by pomogła w tej sprawie?
  7. Kochani, ja jestem mocno początkująca na dogo,nie wiem jak prosić o pomoc dla tej suni, ale może ktoś zechciałby np. pomóc w podnoszeniu wątku, zrobieniu banerku, ogłoszeń na Allegro? Przyjmę każdą pomoc z największą wdzięcznością, proszę nie bądźcie obojętni, choć wiem,że są tu seki psiaków i problemów:( Naprawdę doceniam to forum i cieszę się,że jest tu tyle miłośników psów. Naprawdę mocno martwię się o Czekoladkę, żeby nie wpadła pod samochód (biega swobodnie obok,po ulicy) i nie zaszła w ciążę! Ale z perspektywy ok. 300 km naprawdę niewiele sama zdziałam. Może znalazłaby jakiś dom tymczasowy w Ostródzie, Olsztynie. Może jest ktoś z tamtych okolic na dogo. Dajcie znać, proszę.
  8. Witam, Ta śliczna czekoladowa sunia mieszka w Starych Jabłonkach k.Ostródy. Niestety dom, w którym przyszło jej żyć nie jest takim, na jaki zasługuje ta sunia. Puszczona samopas, niejednokrotnie głodna, błąka się całymi dniami po okolicy przeganiana z kąta w kąt:(Poznałam ją podczas tegorocznych wakacji, dokarmiałam,oswajałam i pokochałam. Niestety nie mogłam zabrać ze sobą z powodu psa i dwóch kotów, które mam. Wyjechałam a ona została:(. Jedyne co udało mi się zrobić to odrobaczyć suńkę Pratelem i poprosić mieszkankę tamtej okolicy, by ją dokarmiała. Pani ta też ma już spore stadko tymczasów i własnego psa,więc nie może wziąć następnego... Może znajdzie się ktoś kto mógłby przygarnąć Czekoladę (imię robocze od jej ślicznego czekoladowego umaszczenia:). Sunia sięga do kolan, pragnie kontaktu z człowiekiem, choć z początku jest nieufna (dookoła same szczucie typu:"buda,buda":)). Napewno pomogę w wysterylizowaniu suni i transporcie. Czekam, a raczej ona czeka na odzew i nowy domek... Spójrzcie w jej kochane ślepka...Czy ktoś da jej szansę na miłość, własnego człowieka i kochające ręce do głaskania??? [IMG]http://a.imageshack.us/img718/9689/405r.jpg[/IMG][IMG]http://a.imageshack.us/img231/101/407vt.jpg[/IMG][IMG]http://a.imageshack.us/img691/5146/406wg.jpg[/IMG][IMG]http://a.imageshack.us/img842/4955/3871.jpg[/IMG]
  9. napiszcie więcej o tym biedaku Psiulku kochany, ile możesz czekać na swoją szansę?!!!!!!!
  10. Gdyby Pani się zdecydowała, zachęcam do przygarnięcia ślicznej , maleńkiej (ok.5-6kg),przekochanej suńki spod Ostródy. To najcucowniejsza , przekochana pieszczocha. Mogę przesłać zdjęcia mailem (nie bardzo potrafię wstawić jeszcze:( [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
  11. Niestety nie mam linku, mam tylko ten przerażający obraz tego psiaka przed oczami:( Napisałam do Polsatu przed 14.00, bez odpowiedzi. Nie wiem co robić. Wpłaciłam 100zł na konto Ogrodu Św. Franciszka w Tarnobrzegu i 100zł na konto Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. Tyle tylko mogłam pomóc... Mam 2 koty i łagodnego, niewielkiego psa, mogę tymczasowo przyjąć jakąś łagodną sunię (w Warszawie). Piszę łagodną, bo w dzień zwierzęta zostawałyby same - ja pracuję. Sama nie wiem jak taki biedny, przerażony zwierzak by się odnalazł w nowym miejscu, boję się troszkę, ale jestem zrozpaczona i czuję, że muszę pomóc... Co robić?
  12. Błagam, jeśli tylko ktoś może, poproście reporterów Polsat,żeby dali znać służbom pomocowym,że tego psiaka trzeba pilnie ściągnąć, a nie tylko filmować!!!! Ile on jeszcze wytrzyma na tym dachu? Ludzie , błagam o pomoc dla niego!!!!!! Ja mogę wpłacić pieniądze na karmę dla niego, ale nie dojadę tam:( !!!(podajcie proszę ,jeśli to możliwe, gdzie go zabiorą, jakie schronisko, gdzie wpłacać).
×
×
  • Create New...