Jump to content
Dogomania

blacky.

Members
  • Posts

    2983
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by blacky.

  1. Jak ten skur***** zastrzelił psiaki to musi go spotkać jakaś kara, no musi :placz:
  2. [quote name='Enigma79']Gryfinie a później w Szczecinie.[/QUOTE] Bamboszek mój :( Kochany piesek, opiekowałam się nim :) Miło że psiak znalazł nowy dom :)
  3. Fergilka ma już upatrzony salon - dziewczyna strzyże psiaki schroniskowe za darmo, albo taniej po prostu... :) A co do terminu to szkoda że po Świętach, ale nie ma innego terminu... Ja będę czekała na telefon :)
  4. [quote name='magdola']nie ma ciał psów...[/QUOTE] Nie, może są gdzieś na drugim końcu Polski, ktoś się nimi zaopiekował i nie wie że ktoś ich szuka ? Nie ma dowodów, to trzeba mieć nadzieję...
  5. [quote name='agnieszka32']Ten zaginiony amstaff nie żyje :-([/QUOTE] [*] :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: [quote name='agnieszka32']Wygląda na to, że spotkało go to, co i moje psiaki :placz::placz::placz: i to z rąk tego samego człowieka :angryy:[/QUOTE] To znaczy że wie Pani że nie żyją, domyśla się Pani czy po prostu przeczucia tak mówią ?
  6. [quote name='Yv1958'] Chciałabym również wyrazić swoje zdziwienie odnośnie pomysłu akupunktury oraz golenia Tuptusia. Moim zdaniem, dziewczyny, nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ piesek jest starszy, i całe to golenie to będzie niebywały stres dla niego, psy nie najlepiej znoszą takie zmiany jak utrata sierści i radziłabym się nad tym poważnie zastanowić. Poza tym, jeden zabieg akupunktury nic Tuptusiowi nie pomoże - akupunktura powinna być powtarzana kilkakrotnie, by było widać efekty, więc nie ma chyba sensu golić psa i targać go na zabieg, tylko dlatego, że jest bezpłatny. Pamiętajcie również, że sierść chroni skórę psa przed przegrzaniem, a przed nami coraz wyższe temperatury, tak jak i starszy człowiek, tak i pies musi się przed nimi chronić, nagła utrata tej naturalnej ochrony może spowodować, że samopoczucie Tuptusia się pogorszy, a przecież nie chcemy go narażać na dodatkowy dyskomfort? Przed nim jeszcze długa i męcząca podróż oraz adaptacja w nowych warunkach. Nie wiem czy zauważyłyście, ale wywalony jęzorek na zdjęciach powyżej świadczy między innymi o stresie, jaki Tuptusiowi doskwiera, czy więc opłaca się go męczyć jeszcze bardziej zabiegiem, który jednorazowo cudu nie zdziała, a może się odbić na psa psychice?[/QUOTE] To nie będzie typowa akupunktura, a ale taka z udziałem leku... Właśnie nie wiem czy trzeba będzie ją powtarzać. Tuptusia i tak trzeba będzie ogolić, zostawiając mu włos na jakieś 3 cm, bo on ma dredy... Nóżki będzie mieć zgolone na jakiś 1 cm, bo ma takie, jakby to określić kamienie z sierści na zgięciach kolan, jutro fryzjerka go zobaczy to powiem jej żeby zostawiła jak najwięcej sierści... Ale przede wszystkim zostanie wykąpany, bo jego sierść jest tłusta i nieprzyjemnie pachnie... Wywalił jezyk na zdjęciach bo był zmęczony, a może i też świadczy to o stresie.
  7. No to liczmy Fergilko 8 l/100 km. Powiedzmy że benzyna kosztuje za litr 4,60 poobliczajmy troszkę teraz... 4,60 * 8 = 36,80 - czyli ok. 37 złotych za 100 km. 36,80 * 8 = 294,4 - czyli około 295 złotych za całą podróż... Ja daje 100 złotych, czyli i tak 200 złotych brakuje :( LAZY, a jak z Twoim autem ?
  8. Ja zadeklarowałam się co miesiąc 20 złotych, w kwietniu kasy nie wpłacę - ale dołożę 100 zł. do transportu i zakupię te witaminki za 70 zł. Za deklaracje opłacimy transport i kupimy Tuptusiowi karmę... Ma szansę na normalne życie i śmierć u boku człowieka, to jedyna szansa... Prosimy o pomoc ! :(
  9. A czemu nie działają banerki ? :( zaraz zrobię nowe :) proszę bardzo :) [URL="http://www.dogomania.pl/threads/181292-Malenka-sunia-ogromne-przerazenie-JULCIA-z-Dobrocina"][IMG]http://i41.tinypic.com/3093al4.jpg[/IMG][/URL]**[URL="http://www.dogomania.pl/threads/181292-Malenka-sunia-ogromne-przerazenie-JULCIA-z-Dobrocina"][IMG]http://i41.tinypic.com/v8ifl5.jpg[/IMG][/URL]**[URL="http://www.dogomania.pl/threads/181292-Malenka-sunia-ogromne-przerazenie-JULCIA-z-Dobrocina"][IMG]http://i39.tinypic.com/10s7p0p.jpg[/IMG][/URL]
  10. Wysyłam Fergilce na PW mój adres, jakby coś to niech Fergilka napisze mi esa o której będziecie :)
  11. Jak będzie uciekać to zdąży go Pani złapać :) Zapewniam :)
  12. [quote name='Paja']A napisz mi jeszcze jak On reaguje na inne zwierzeta?[/QUOTE] Świetnie ! Jest bezkonfliktowy, "szanuje" koleżanki i kolegów :) Koleżankę miał przez 2 dni to merdał nawet na nią ogonkiem :) Obwąchał ją spokojnie i w sumie to później ona go zaczepiała. Miał też 2 kolegów przez jakieś 3 dni, nawet mu się podobali, tylko że jeden wszczynał bójkę i później trzeba było go do koleżanki przesadzić :) [quote name='Paja']blacky764 - według jakiej mapy liczyłas transport bo ja tej [URL]http://www.odleglosci.pl/odleglosci.php[/URL] i wyszło mi 340 km w jedna strone.Wiec mysle ,ze za transport bedzie lepiej rozliczyc sie po...Ja tez postaram sie cos niewiele dozucic do transportu :) A napisz mi jeszcze jak On reaguje na inne zwierzeta?[/QUOTE] Proszę zwrócić uwagę na to, że mapa gdzie podała mi Pani link podaje drogę w lini prostej, a tak się nie da jechać. To gdzie ja podałam pokazało trasę przez miasta itd, itp. :) Dla porównania zdjęcia - pierwsze ode mnie, drugie od Pani Pauliny :) [IMG]http://i40.tinypic.com/4py4k3.jpg[/IMG] [IMG]http://i44.tinypic.com/ekjgy0.jpg[/IMG]
  13. Miło mi będzie jak dla Miecia też będzie bazarek. A widzisz jednak rzeczy się przydały :) Już się boję tego bazarku, taki na 4 strony będzie :D:D:D:D:D
  14. Ale podobno samochód LAZY mało pali :D LAZY weź oblicz ze swoim mężem (?) ile Wam wyjdzie w złotówkach oczywiście podróż ogólnie ok. 820 km ? Zobaczymy gdzie będzie taniej i tego się będziemy łapać...
  15. [quote name='Yv1958']A ile za transport mam zaplacic?Ja w tym miesiacu mam masakre. Wpacilam na konika Marysie, zaplacilam za polowe kosztow pobytu pieska w hotelu i jeszcze mase innych, ktorych nazw juz nie pamietam. Na psy schodze[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]. Przepraszam!;) Dajcie znac, ile i gdzie mam wplacic.[/QUOTE] Z tego co się orientuje to ze Szczecina do Wrocławia jest 405 km. Gryfino jest po drodze, a jak to jest 3 km od Wrocławia, to w sumie mamy 408 km. W obie strony to jest 816 km... Fergilko ile Twój samochód spali i mniej więcej jaka będzie cena ? Sądzę że koszt transportu będzie się wachać od 200 do 400 złotych :( Pozbieramy deklaracje to damy rade, ja daje 100 na transport :)
  16. [quote name='Greven']Rozmawiałam z mamą blacky. Nie jest zachwycona ;) tymczasowaniem Mietka, ale zgadza się, podejmuje i deklaruje miesiąc-dwa z możliwością ewentualnego przedłużenia tego okresu, jeśli blacky podoła opieki nad psem (mama nie będzie mogła jej zbytnio pomóc, bo ma małe dziecko), a Mietek nie będzie szczególnie kłopotliwy. Można go przywieźć w każdej chwili. Ja jestem wolna jutro od 13:30 - 13:40, schronisko czynne do 16. Tylko transportu nie mam, ale fergilka obiecała pomóc.[/QUOTE] Ja jestem wolna po 14.30... Dentyste mam na jutro, czyli nikogo w domu nie ma
  17. [COLOR=DarkOrange][B]Pierwsze co to dziękuję LAZY za transport do weterynarza. :)[/B][/COLOR] Okazało się że Tuptuś ma dysplazję (zużycie się chrząstki u psów dużych ras, czy jak to tak), potrzebuje leku, który postaram się wyciągnąć od Gminy (koszt to ko. 400 złotych), sądze że Gmina podejmie sie jego kupna. Potrzebna jest specjalna karma (ok. 70 złotych na 3 tygodnie mu powinno starczyć) ale nie trzeba kupować aż tak drogiej karmy - nie jest ona wymagana, ale póki co Tuptuś będzie ją dostawać :) Można też podawać mu leki na odbudowę tej chrząstki - 30 złotych najtańszy, najlepszy i najdroższy 70 złotych (starczy na miesiąc), trzeba taki lek podawać 3 miesiące (na pierwszy miesiąc zafunduje chyba Gmina, a na drugi postaram się ja, także tylko pozostaje kwestia na 3 miesiąc). Tuptuś ma porażenie (lub udar) prawej strony ciała - ma klapnięte i głuche uszko, prawa łapka bardziej mu odstaje, nie ma z prawej strony zębów a w oczku ma zwichniętą soczewkę, czyli prawie nic na nie nie widzi. Za to lewa strona jest sprawniejsza, Tuptuś widzi na lewe oczko (chociaż nie wykluczone że za jakieś 2-3 lata nic nie będzie widzieć, bo już zbiera mu się płyn), słyszy na lewe uszko. Ogólnie pies w fatalnym stanie, po podsumowaniu: [B]dysplazja, niewidomy na prawe oczko, głuchy na prawe ucho[/B]. Jak o czymś zapomniała to LAZY dopisze. Sądzę że trzeba będzie zrobić zbiórkę dla Tuptusia na pobyt w nowym domu - deklaracje jednorazowe, stałe tez można. Sądzę że się to przyda aby obciążyć nową właścicielkę z kosztów karmy i wizyt kontrolnych (żeby sprawdzić za np. pół roku czy się poprawia) u weta. Sądzę że ja będę zbierać pieniążki abym miała do nich stały wgląd (przez internet i abym mogła uzupełniać 1 post), a następnie będę je przelewać Pani Paulinie. Co sądzicie o takiej formie zbiórki ? Ja będę pierwsza, 20 złotych - deklaracja stała :) Kto kolejny ? [quote name='mysza 1']O masz, Tuptuś ma dom? Nie miałam subskrypcji a tu takie cuda. Nie wierzę... A czy do czasu wyjazdu jest bezpieczny?[/QUOTE] Jest bezpieczny, krzywda mu się nie dzieje :) Ale będę musiał być zgolony na łyso, bo wet zaproponował nam (mi i LAZY) akupunkturę za darmo dla naszego Tuptusia :loveu: LAZY cyknęła 2 fotki u weta na szybkiego :) Po pierwszym RTG, w oczekiwaniu na drugie. [IMG]http://i41.tinypic.com/2r20js4.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.tinypic.com/11sl37n.jpg[/IMG]
  18. Właśnie Greven rozmawiała z moją mamą, przepraszam Was wszystkich za to że tak późno, ale dopiero co wróciłam z Tuptusiem od weterynarza :( Sądzę że wszystko co do Mietka jest załatwione i ok :)
  19. [quote name='Paja']Rozumiem ,ze po przeswietleniach zostawicie mi pózniej razem z Tuptuskiem pełna dokumentacje weterynaryjna bym wrazie czego mogła u siebie dalej działac a nie robic wszytskiego od nowa?Tuptus juz ma gotowy swój kacik:) Jutro postaram sie wstawic zdjecia....[/QUOTE] Oczywiście wszystko będzie oddane z Tuptusiem, jak są jakieś papierki od weterynarzy to ja sobie tylko ksero robię do dokumentacji mojej, że tyle i tyle kasy było na to i na to przeznaczone - takie potwierdzenie :) Jak się nie oda wstawić to prosze mi na e-maila wysłać to tutaj wstawie :) DOBRANOC TUPTUSIU - ŚPIJ SŁODKO :)
  20. Enigma nam szpanuje językami :cool3: No, no - ładnie :) A ja umiem i lubie robić :evil_lol:
  21. [quote name='Enigma79']Nie...to nie Bingo :( nasz jest smutny, wylękniony, taka mała kupka nieszczęścia rozdzielana, oddawana, wszystko co ma, to ta zimna,ciemna metalowa klatka. Może Infoludek zadziała, zamieściłam zdjęcie.[/QUOTE] Ja zrobiłam Mietkowi i straciłam podwójnie kase, bo mi się Infoludek nie spodobał, a ja mu i nie chciał zadziałać na pierwszy kod... Także ja mogę mu po 8 kwietnia zrobić ogłoszenie na Infoludku, jak będę mieć kase na koncie :)
  22. [quote name='Greven']Ja też nie mam nic na koncie :( [/QUOTE] No to ja jutro załaduje swoje konto za 5 złotych i moja mama do Ciebie zadzowni. Około 15 :)
  23. [quote name='Enigma79']:D :D może dzisiaj nie będę miała koszmarów / przygnębiających snów (śnił mi się trzyłapek całą noc) tylko radosny Mecik, medal dla blacky i jej mamy ! dajcie znać od kiedy deklaracje i na które konto.[/QUOTE] Wiedziała że się ucieszyć :) Będę super sny, ja mam nadzieję że mi się też dzisiaj Mietek będzie śnić :) Deklaracje to chyba do Fergielki...
  24. [quote name='katlis']Mam może mało istotne pytanie w kwesti Miecia, ale muszę je zadać. Jeżeli dobrze pamiętam Moniko masz 13 lub 14 lat, więc do kąd chcesz się wyprowadzać? W grudniu ubiegłego roku robiłaś zbiórkę na mamy konto, bo z racji swojej niepełnoletności nie masz swojego, więc w związku z powyższym mam pytanie: 1) kiedy osoby bezpośrednio zaangażowane w wyciągnięcie Mietka ze schronu zostaną skontaktowane z Twoją mamą?[/QUOTE] Będę się wyprowadzać do mojej siostry do Szczecina, może za 2 lata. Po pierwsz tam szkoła, a po drugie będę musiała zwolnić pokój mojemu bratu. Greven skontaktuje się z moją mamą :) Tak katlis, mam 14 lat.
×
×
  • Create New...