-
Posts
2983 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by blacky.
-
[quote name='asiulek-85']Blacky są nowe foty Tuptusia??[/QUOTE] O 12.30 wychodze do nich, około 15-16 będą. :) [quote name='amensalizm']Nie za bardzo rozumiem wątek. Pies ma dysplazje. Co ma dostawać? Specjalistyczne leki- przeciw bólowe, przeciw zapalne. Glukozamine na 100%. (w SuperPharmie jest teraz promocja dwa w cenie 1, i wychodzi na akie Tuptusia na 2 miesięczną kuracje 19,90) Paja na pewno wie gdzie jest SP we Wro. wiec nie będę nic dodawać ;) Ja swojemu starszakowi też kupie. Chyba z 4 opakowania. Ponadto pies jest typowo po udarze/wylewie- coś mu trzeba dać dziewczyny. Nikt mu tomografi robić nie będzie, ale Paja walnij mu raz na tydzień n aspirynę. Fajne by mu było też jakiś probiotyk wciskać. Bo jak on jest teraz goły i jeszcze sterydy przyszły to ja bym się bała, oj bym sie bała. Ubierzcie go. W jakiś stary sweter. Może macie w domu, albo kupcie za piątaka w lumpeksie. To sa marne pieniądze, ale może to pomóc. Czy ktoś go odrobaczył i zrobił morfologie? Trzeba mu też zrobić USG, bo prostata pewnie uciska na jelito gr. To tak ode mnie. Pozdrawiam serdecznie i życzę Tuptusiowi długiego i szczęśliwego życia.[/QUOTE] Ma dysplazje, będzie dostawać Traumeel, Dicus compositum (??) lub Zeel. Z tego co orientowałam się w jednej aptecie to mają Traumeel ale w tabletkach i żelu, a Tuptuś potrzebuje w kropelkach. Przepraszam że tak stwierdze, ale zdjęcia nie oddawały stanu jego sierści, miał na zdjęciach łapek kamienie z sierści i błota, kołtuny miał na brodzenie, uszach, doopce, nie wspominając o brzuchu i tułowiu. Zostawiłyśmy go u fryzjerki ponieważ wizytę mieliśmy na 9 rano, a ona kończyła go popołudniem, miałam stać i gnić w poczekalni cały dzień ? Głupio się czuje bo cały opierdziel idzie na mnie, ale fryzjerka wiedziała co robi, mówiłam jej żeby zostawić jak najwięcej sierści ale powiedziała że się nie da i ścieła go na gładko. Amensalizm - leki które podałaś być może i są na jego dolegliwości, ale wet nam ich nie wymienił a niektórych leków nie można mieszać np. z zapaleniem rogówki ! Nie czytasz dokładnie tego co pisze... Kubraczek mu dzisiaj zaniosę. Jest odrobaczony, morfologi mu nie zrobili i USG też nie, bo nie mam kasy żeby mu to zafundować, gmina nie zapłaci a deklaracji brak. Amensalizm - nie dostaje steryd ! Widocznie nie czytasz od początku wypowiedzi, dostał sterydy raz, ale więcej nie dostanie bo niszczą one wątrobe - a tego nie chce ! Zanim poszedł do fryzjera był odpchlony kropelkami, ale dopiero u fryzjera wyszło to jaki jest zapchlony i ile jeszcze pcheł po nim skacze. Także to zgolenie na dobre wyszło...
-
[CENTER][SIZE=5][COLOR=Lime][B][FONT=Comic Sans MS]:loveu: Zdjęcia od fryzjera :loveu:[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE] Zaczynamy... [IMG]http://i40.tinypic.com/md0gol.jpg[/IMG] Pierwsze cięcia :) [IMG]http://i41.tinypic.com/27ymhww.jpg[/IMG] Jak się dobrze przyjrzycie to zobaczycie czarne kropki - odchody pcheł i jajeczka... [IMG]http://i41.tinypic.com/2ypnqcw.jpg[/IMG] Kawałek już opitolony :cool3: [IMG]http://i40.tinypic.com/amdpmt.jpg[/IMG] Pełen luz :p [IMG]http://i42.tinypic.com/w7hmki.jpg[/IMG] I z czarnego podpalanego psa mamy srebrno-burego (?) :razz: [IMG]http://i40.tinypic.com/91hqpf.jpg[/IMG] Tak wyglądał jak wychodziłam :evil_lol: [IMG]http://i42.tinypic.com/1z65kiv.jpg[/IMG] [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=MediumTurquoise]Prawda że przystojny ? :cool3:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [/CENTER]
-
Młody TRZYłapek wciąż łaknący życia(schron-TOZ-adopcja zagran.)
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
To podajcie w ogłoszeniu np. nr do Enigmy niech ona udziela informacji, ale i tak później będzie kierować do schronu... :( No nie... :( -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
blacky. replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='fergilka']Ta dziewczyna co robi taniej schroniskowe bidy wtorek ma zajęty cały, zapisałam Miecia do zooatelier na wtorek na 17-tą, oni tam wcześniej też nic nie mają :/ Czy ten termin Ci odpowiada Greven?[/QUOTE] To dobrze że w ogóle jakiś fryzjer się znalazł :) -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
blacky. replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
Mi wtorek pasuje, cały dzień - dopiero w środę do szkoły. Także możecie wpaść :) -
Tak, tak Tuptuś był u fryzjera, była razem z nim. Niestety musiał zostać u fryzjera, bo być taki zapierdziel że kobita nie dała rady :( I ogólnie był w strasznym stanie... Zgolony na gładko, około 17-18 wstawie tyle zdjęć ile zrobilam. Jutro zobacze go dokładnie jak wygląda i porobie mu zdjęcia. Nie dało się ściąć go do chociaż do połowy bo miał za dużo kołtunów już od skóry... Skasowała nas 60 złotych, koszt póki co pokryłam ja... Jest masakrycznie zapchlony :( Po prostu masakra, pchły po nim skakały, pełno pchlich odchodów i jajeczka... :( Za 60 złotych zostanie odrobaczony, wykąpany w bakteriobójczej kąpieli i normalnej i oczywiście obstrzyżony. Ładnie wygląda - taki terrier i nowofunland w jednym. U fryzjera był bardzo spokojny, nie reagował groźnie na hałas maszynki. Budke ma wyściełaną i na jutro zrobie mu kubraczek ze swetra, bo ten który Fergielka przywiozła kierowniczka wywaliła, bo myślała że ktoś to tam po prostu wsadził... No mówi się trudno, zrobie mu inny. Fotki wieczorem, bo teraz się śpiesze :(
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
blacky. replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
Teraz sobota to Święta jak się nie myle... Ale w przyszłym tygodniu może być :) -
Ok, super :) Postaram się... wpadnę jutro do apteki i jak będą mieć na recepte to poproszę siostre aby zajechała do weta po recepte.
-
Znalazłam karme taką jaką powiedział wet: [URL]http://allegro.pl/item979878804_hills_hill_s_vet_canine_j_d_14kg_prezent_do_wyb.html#gallery[/URL] 14 kg = 219 złotych czyli ok. 15-16 złotych za kilogram ogólnie dostawa gratis, ale będę szukać taniej w moich okolicach, może wet taniej ją sprowadzi... Bo na ile Tuptuś taką karmę będzie mieć ? 2 miesiące ? Jeśli będzie mieć dodatkowo jakieś puszki czy gotowane... Lipnie z tą karmą ! :(
-
no właśnie :( dlatego jutro pójdę do apteki i spróbuje coś wykombinować
-
[quote name='Yv1958']Place brakujace 80 zl do paliwa.Prosze mi wyslac numer konta i adres.[/QUOTE] Wyślę jak będzie wszystko załatwione, bo teraz jeszcze nie wiadomo jak to będzie. Ale dziękujemy bardzo :)
-
[quote name='LAZY'][URL]http://www.heel.pl/index/ofirmie/nasze_leki/[/URL] Traumell s jest w Polsce dostępny:) Można jeszcze dwa leki próbować kupić: Discus compositum - [URL]http://superapteka.pl/product_info.php/info/p804_HEEL-Discus-comp--inj--2-2ml-5amp-.html[/URL] Zeel - jest również dostępny w Polsce. Podejdz Monika do apteki i spytaj o te leki.[/QUOTE] Jutro zajdę zapytam :) A ten Discus kosztuje 61 złotych za 11 ml :-o :roll: A nam jest potrzebne co najmniej 40 ml... Podejde do apteki i zapytam
-
Ja już się zdeklarowałam do 170 złotych za kwiecień... Ale liczę na Was :)
-
Żadnego z leków przepianych przez weta nie mogę nawet na necie znaleźć (Discus, jest w Polsce, ale "chwilowo niedostępny" i na recepte :( ). Znalazłam taki lek: Gelsemium (jaśmin żółty) - kiedy dominuje drętwienie, zmęczenie, osłabienie, spowolnienie myślenia, porażenia i niedowłady. Tutaj go znalazłam: [URL]http://www.nokaut.pl/oferta/heel-gelsemium-homaccord-krople-30-ml.html[/URL] [url]http://www.fabrykazdrowia.pl/info/heelgelsemiumhomaccord_krople_30_ml-8187.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-03&utm_content=8187[/url] 30 ml. kosztuje ok. 30 złotych, czyli trzeba kupić 2 sztuki bo wet powiedział że trzeba mu podać 40-50 ml takiego preparatu. Jeszcze zaraz napisze do jakiego weta czy ten lek się nada... Wyjdzie ok. 70 złotych z wysyłką, bo jest ze sklepu internetowego. I wtedy na 2 miesiące te witaminki na chrząstkę (z góry opłacone, przynajmniej jedno op. drugie nie wiadomo). I karma... Ale sądzę że damy sobie rade :)
-
Znalazłam ten lek, ale na tronie angielskiej (?) [url]http://www.myhealthpro.com/Shop/Brands/index.cfm/b/13469[/url]
-
Cena gazu ok. 2,20 zł. 2.20 * 12 = 26,40 - czyli ok. 26,50 za 100 km. 26,40 * 8 = 211,20 - czyli ok. 212 zł. za całą trasę... Jeśli 10 litrów/100km , to: 2,20 * 10 = 22 złote - za 100 km 22 * 8 = 176 złotych - za całą trase :multi: Juchu ! :) To w sumie jaby LAZY mogła użyczyć transportu 2 tygodnie po świętach to brakuje nam jakiś 80 złotych do paliwa :) Już lepiej..
-
Pani Paulino, wyprawkę dla Tuptusia zorganizuję sama - obroża, karma, leki (jak Gmina ufunduje). Co do wyników badań to mam tylko 2 zdjęcia RTG i nie mam jak im zdjęć zrobić czy zeskanować, bo raczej się nie da, a po drugie tylko weterynarz tam cos zobaczy. Żadnych wyników badań nie dostałyśmy. Numer do weterynarza - Jacek Ostaszewski: 501-306-981. Lek to jest Trameel, jeszcze zaraz sprawdzę... Musi być sprowadzony z Niemiec. LAZY zaraz obliczę ile przy Twoim samochodzie wyjdzie transport :)
-
Fiodor i Sara zaginęły!Szczecin i okolice - POMOCY!
blacky. replied to polciuaa's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieje :( -
Młody TRZYłapek wciąż łaknący życia(schron-TOZ-adopcja zagran.)
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
A holender TOZ może ? Proście o pomoc ! ... -
Młody TRZYłapek wciąż łaknący życia(schron-TOZ-adopcja zagran.)
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
Kurde ... :( No to kicha -
Młody TRZYłapek wciąż łaknący życia(schron-TOZ-adopcja zagran.)
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
Ja zrobie mu zaraz allegro :) Wykorzystuje tekst od Goosyi :) -
Młody TRZYłapek wciąż łaknący życia(schron-TOZ-adopcja zagran.)
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
niech allegro wystawi TOZ może ? a tekst od goosyi jest suuperaśny :D -
Pech & trauma od "dzieciństwa", wątek zamknięty.
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
Ja nie mogę na to nic poradzić :( Mogę co najwyżej poprosić o sprawdzanie każdego psa czy nie ma czipa i opiszę historię o której piszemy... Tyle mogę zrobić -
Pech & trauma od "dzieciństwa", wątek zamknięty.
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
[quote name='Cudak']A u was nie sprawdzają psom czipów??[/QUOTE] no właśnie nie :( kiedyś pamiętam 1 psu sprawdzili, i sunia cudem wtedy odnalazła właścicieli -
Pech & trauma od "dzieciństwa", wątek zamknięty.
blacky. replied to Enigma79's topic in Już w nowym domu
[quote name='Cudak']Blacky, mówisz o nim: [url]http://szczecin.schronisko.net/index.php[/url] ?[/QUOTE] Tutaj masz zdjęcie, które ja zrobiłam: [B][url]http://pu.i.wp.pl/?k=NjM1MDk5OTksNDU0ODUxMzM%3D&f=Obraz_346.jpg[/url] [/B]pies był u mnie jakieś 5 tygodni, później wywieźli go do schronu...