-
Posts
11814 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mariusz pp
-
Czyli słyszałaś normalną mowę holenderską :), w Limburgii wymowa łagodniejsza, tu mieszkamy ale pracuję w Brabancji gdzie już charczą . Największy problem z tym miała nasza nieżyjąca już sunia, stawała przed ludzmi jak rozmawiali i patrzyła raz na jednego raz na drugiego, długo to trwało niczym się przyzwyczaiła.
-
Tak bo ich wymowa jest gardłowa i charcząca , ale my jesteśmy w Limburgii i tu raczej normalnie . a naszych wyrazów nie są w stanie wypowiedzieć,jak czytają moje imię i nazwisko składają po literze i często wyczytają kawałek a potem machają ręką i się śmieją . Jak mieszkaliśmy w Brabancji to miało się wrażenie ,że charczą, /g wymawia się jak charczące h/ , przeprowadziliśmy się do Limburgii , blisko granicy z NIemcami i tu już tak nie ma.Ale też co niektórzy szczególnie starsi ,mówią gwarą limburdzką i nie jesteśmy w stanie ich zrozumieć, A w jakiej części NL mieszkasz ?
-
Gramatyka jest dużo łatwiejsza jak polska ,podobna do języka niemieckiego ale wymowa bardzo trudna. Chyba łatwiej Polakowi opanować holenderską gramatykę niż Holendrowi polską. A polska wymowa dla Holendrów to też kosmos, Mariusz nie są w stanie wypowiedzieć , a co dopiero Pilipczuk - jak wyczytują u lekarza czy w jakim urzędzie to jest Maryuys z Pylyps zuyk .
-
KT
-
Proszę mydełko pani Walewska i wełnę fioletową
-
ROZLICZONY 81 zl DLA TOFIKA MALAGOSI.DZIĘKUJĘ PSIJACIELE. 22.09
mariusz pp replied to Nadziejka's topic in Zakończone
Przesyłka dotarła