-
Posts
1887 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by szafranekm
-
W NOWYM DOMKU szczęśliwa, najedzona, wymiziana....
szafranekm replied to vena&vivi's topic in Już w nowym domu
[quote name='vena&vivi']Aniu juz mam wyniki kupki, wyszła włosogłówka stad ta srakataja - dzis juz dostanie 1 partie środka odrobaczającego -potrwa to 3 dni więc pojedzie zdrowa do ciebie - do odkarmienia :) dziekuje za miejsce w hoteliku -szybciutko zbieramy kaske - suka na ta chwile nie potrzebuje spacjalistycznej karmy więc płacimy całośc :)Po tym leczeniu wezmiemy powtórnie kupke do badania. badań krwi na ta chwile nie robimy -dr. Krawczyk powiedział, że nie trzeba :)[/QUOTE] Jestem i ja, dane do wpłaty dla Beni otrzymałam na pw, dziś przeleję deklarowane pieniążki. -
W NOWYM DOMKU szczęśliwa, najedzona, wymiziana....
szafranekm replied to vena&vivi's topic in Już w nowym domu
[quote name='vena&vivi']baardzo prosimy o pomoc w deklaracjach, może ktoś może bazarek zrobić?[/QUOTE] Ja deklaruję co miesiąc niestety tylko 10 zł, mam jeszcze dużo innych piesków w potrzebie. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Atomowka']Ja uważam,że można psiaka dać, ale musi ktoś koniecznie tam pojechać osobiście i zobaczyć wszystko na żywo, a nie tak,że on sobie przyjedzie jutro i psa zabierze Tattoi jak będzie jutro do Ciebie dzwonił,weź dokładny adres i powiedz,że ktoś się odezwie w sprawie wizyty. Im szybciej się wizytę zrobi tym lepiej, może psiaka wziąć nie szczepionego ale z obowiązkiem drugiego szczenienia i oczywiście kastracji w późniejszym wieku No i Tattoi proszę zapytaj Pana czy jak psiak podrośnie to ona będzie cały czas tam siedział, czy tylko nie wiem kilka godzin a tak będzie normalnie wychodził na spacery itp[/QUOTE] Popieram wypowiedź Atomowki, należy wcześniej zobaczyć jakie ten potencjalny właściciel ma warunki, bo może się okazać, że mówi co innego, a zrobi i postąpi inaczej, a za parę lat psa się pozbędzie...Chętnie bym tam pojechała i pomogła Wam sprawdzić, ale za daleko mieszkam, gdyby to było w moich okolicach Lubelszczyzny, na razie mogę pomóc deklaracjami tkj. pisałam. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
[quote name='MaDi']Piękny avatarek, szalejesz;)[/QUOTE] Dzięki Madi, z pomocą koleżanki wstawiłam zdjęcie suni, sama nie mogłam dojść do tego. -
W NOWYM DOMKU szczęśliwa, najedzona, wymiziana....
szafranekm replied to vena&vivi's topic in Już w nowym domu
Polecam sunię na nk i facebooku, deklaruję swoją pomoc, będę śledzić wątek suni, oby znaleźć jej DT. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Ja też bardzo się cieszę, że Leoś jest kochany i pielęgnowany przez nową rodzinkę... -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Yana']Nie przejmuj się. Bardzo dobrze zrobiłaś, że zabrałas szczeniaki !!!! są juz samodzielne i suka sobie bez nich poradzi, a one mogłyby tam w tej szopie zginąć lub zdziczeć zupełnie. A tak mają szansę na adopcję i normalne domy. Wiele osób docenia co robisz, dla mnie jestes wielka, że wogóle zwróciłaś uwagę na te psy, że poświęcasz swój czas i tyle dla nich zrobiłaś. Większość osób Cię krytykujących przeszłaby obojętnie, gdyby na jakiejś stacji zobaczyła bezdomnego psa. Najłatwiej jest krytykować, trudniej zaoferować konkretną pomoc.[/QUOTE] Popieram wypowiedz Yany i uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
[quote name='salo']Dobrze, następnym razem zostawię także i szczeniaki na mrozie i niech zdziczeją do końca. Spoko, zrozumiałam sugestię. Jutro pojadę po Sedalin i spróbuję załatwić środek usypiający, bo dzikiego psa, mimo pomocy moich znajomych i rodziny, nie dało się złapać. Tym bardziej, że na podwórku mam swoje dwa psy. P.S. Zamiast spędzać normalnie święta i Sylwestra, cały czas byłam zaangażowana w ratowanie tej suki i tych szczeniaków). Jeśli ktoś tego nie rozumie, bo nigdy tego nie robił, to wolałabym, aby nie zabierał głosu. Rok temu także w święta zajęłam się pieskiem o imieniu Staszek, który dziś już ma szczęśliwy dom. Nie chcę się tutaj wychwalać, ani kłócić, bo to nie o to chodzi, tylko po prostu oczekuję trochę zrozumienia i wsparcia.[/QUOTE] Salo, jestem z Tobą:lol:, niestety nie mogę pomóc na odległość:placz: ale wiem co to znaczy złapać psa, nieufnego, w grudniu z pomocą kilku dogomaniaczek, złapałyśmy i uratowałyśmy sznaucera:multi:.Już ma domek.Jestem dobrej myśli. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Było więc przyjechać i pomóc Salo, zamiast dawać rady, ba pretensjonalne.Niektórzy, chyba niewiele wiedzą jak wygląda złapanie psa, który juz nie ufa ludziom. -
Śpi pod balkonem na mrozie i czeka na nowy dom STASZÓW
szafranekm replied to naoomi's topic in Już w nowym domu
.Mieszkam w okolicach Lublina, trochę daleko, poza wsparciem finansowym, niewiele mogę pomóc, a bardzo bym chciała. -
Śpi pod balkonem na mrozie i czeka na nowy dom STASZÓW
szafranekm replied to naoomi's topic in Już w nowym domu
Polecam pieska, biedaczysko, jak on wytrzyma dzisiejsze wystrzały petard itp. -
Śpi pod balkonem na mrozie i czeka na nowy dom STASZÓW
szafranekm replied to naoomi's topic in Już w nowym domu
[quote name='naoomi']Niestety u nas nie ma żadnej grupy ludzi działających na rzecz zwierząt. Ludzie mało czym się interesują a los bezdomnych zwierząt interesuję tylko nie licznych właścicieli czworonogów. Weterynarze odsyłają do gimny a gimna się psami nie interesuje. Jak mieszkałaś to wiesz jak jest. Niestety cały czas są jakieś psiaki. Psiaki, które mają nawet właścicieli nie mają dobrze, np. podejrzewam, że mamy tu u nas pseudo hodowle spanieli i jamników albo tacy drudzy mają parę kundelków w tym sukę w ciąży, które są na łańcuchach i śpią w jakiś "papierowych" budach. A co do psiaka z pod balkonu to spróbuję go wpuścić na noc do klatki o ile go sąsiedzi nie wyrzucą :shake: Może schronisko z Kielc się tym zajmie bo oprócz tego jest jeszcze parę psów, które biegają samopas?[/QUOTE] W takiej sytuacji, jeżeli psy są trzymana w złych warunkach należałoby zgłosić do najbliższej straży dla zwierząt, oni przeprowadzić powinni interwencję i ewent. odebrać psy.Jeżeli chodzi o gminę to znam ten problem, wiele razy pytałam ale na nic.Wiem, że dostają pieniądze na pomoc bezdomnym zwierzętom, a wygląda to tak że w najlepszym wypadku pies ląduję w schronisku.Słyszałam, że kieleckie schronisko nie ma dobrych not.Zresztą głośno było o pewnym schronie w Dyminach.Jestem na bieżąco w tych sprawach.A schronisko to ostateczność, dobrze wiemy że szanse na adopcje są znikome.Ja bym szukała mu DT, zbierania deklaracji i ogłaszania gdzie się da.Wiele psów uratowano już dzięki dogomanii i pomocy ludzi dobrej woli.Ja deklaruję swoją pomoc. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Salo, to już duży sukces, że sunia jest u Ciebie na terenie posesji, miejmy nadzieję, że nie przyjdzie jej do głowy, aby uciec. Czekam na dalsze wiadomości. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Ja też dołączam się do życzeń dla wszystkich dogomaniaczek/dogomaniaków, a przede wszystkim dla piesków aby znalazły domki i kochających ludzi. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Ja też jestem i cieszę się że pieski są już bezpieczne, oby udało sie z tą suczką. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Jestem i zaglądam czy są nowinki o Leosiu.To prawie cud, że tak szybko się udało z domkiem. Czekam bardzo zaciekawiona na zdjęcia pieska. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Z Sedalinem byłabym ostrożna, ma duże skutki uboczne dla organizmu, tak mówił mi wet. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Byłoby dobrze w tej lecznicy, jak myślicie...Ważnie, żeby je zabrać z tej szopy i z tego zimna, podają duże mrozy, ja jak pisałam deklaruję pomoc. -
Wszystkie pieski już w swoich domkach :):):) !
szafranekm replied to Salo's topic in Już w nowym domu
Właśnie przeczytałam wątek piesków, rozpowszechniam go, proszę o numer konta to prześle pieniążki.Może jakieś deklaracje na DT.Ja deklaruję pomoc, aby tylko taki domek się znalazł.Mieszkam koło Lublina, więc trochę daleko, ale zaraz spojrzę na mapę, aby przeczytałam piszę i dokładnie nie sprawdzałam gdzie jest ta miejscowość. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Czekamy, czekamy na nowe informacje. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Jestem za i uważam że to bardzo dobry pomysł, a co do Leosia, to ten tasiemiec tłumaczy jego wilczy apetyt.Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Nadal śledzę losy Leosia i tych pięknych sznaucerów. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
To naprawdę optymistyczne wiadomość, jest nadzieja, że chłopak dojdzie do pięknej krasy. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę, chyba nad Leosiem czuwał jakiś aniołek, że tak sprawnie i szybko znalazł nowych właścicieli.Dzięki MaDi za ogromną pomoc.Miejmy nadzieję,że chłopak się dobrze zadomowi i wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki. -
ŁYSY sznaucer olbrzym w DOMUUUUU lalala :))))
szafranekm replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Ja też nareszcie jestem, nie miałam dwa dni internetu, ale już się melduję.Cieszę się, że Leoś już ma karmę wet.Z niego to prawdziwy łakomczuch. Madi, czekamy na zdjęcia, moje niestety nie są zbyt wyraźne, chłopak wcale nie dał się namówić na sesję, wyraźnie był zainteresowany zwiedzaniem terenu.